banner
banner

תחזית מחיר פלטינה ל -2 H2 2020: כמה זמן תימשך המסלול החוזר, לפני שמגמת הירידה לטווח הארוך תחדש מחדש?

הפלטינה הייתה במגמת עלייה מתמדת בשנות התשעים ובמרבית שנות האלפיים, מכיוון שהביקוש למתכת זו הלך וגבר, בשל מגוון היישומים הרחב שלה בענפים שונים, וגם בגלל מעמד הגידול של מקלט בטוח למשקיעים ארוכי טווח. בעוד שהייצור הגלובלי של המתכת לא ממש עמד בקצב. היא זינקה במשך כשנה במהלך 2007-08 והגיעה ל -2,300 דולר לאונקיה, אך איבדה ² / 3 מערכה במהלך התרסקות 2008. למרות שהוא התאושש די טוב בשנים הבאות, המחיר היה בירידה מאז 2011-12, כשהוא בסופו של דבר עמד על 565 דולר במרץ 2020, מה שמראה שהביקוש לפלטינה נמצא בירידה מתמדת בעשור האחרון. כאן נבחן את היסודות ואת הניתוח הטכני לפלטינה, כמו גם תחזית של האפשרויות והמחיר העתידי..

קרא את העדכון האחרון בכתובת תחזית מחיר פלטינה 2021

 

פרק זמן 3 ימים שבוע 1 חודש 1 3 חודשים 6 חודשים
שינוי +7.2% +4.6% +17.5% +22.7% +0.6%

פלטינה נהנית כמעט מאותו מעמד כמו זהב; הוא משמש בתכשיטים, אך יחד עם זאת, זהו גם סחורה המשמשת בתעשיית הרכב, כמו גם בתעשיות אחרות. זה נחשב גם למקלט בטוח, שלעתים הוא יקר יותר משליש מזהב. אך, כאמור לעיל, הפלטינה בירידה מתחילת העשור האחרון. ישנם מספר גורמים שהובילו לכך, אותם ניקח בחשבון במאמר זה. ראשית, המצב העולמי השתנה מאז פרוץ נגיף העטרה בתחילת השנה – אף נכס לא נסחר כרגיל מאז, ופלטינה אינה יוצאת דופן. עם זאת, היא עוקבת אחר מגמת עלייה חזקה מאז אמצע מרץ, אך המשך העלייה במגמת עלייה הוא רועד, מכיוון שהקונים דוחפים את המחיר גבוה יותר והופכים אותו לאטרקטיבי פחות..

תחזית פלטינה: רבעון 4 2020 תחזית פלטינה: שנה אחת תחזית פלטינה: 3 שנים
מחיר: 1,050 $ – 1,100 $

מחיר נהגים: מתאם דולר, סנטימנט, קוביד -19

מחיר: 900 דולר נהגי מחיר:

מחיר נהגים: סיכון הסיכון, טכני, מתאם דולר

מחיר: 500 – 550 דולר

מחיר נהגים: ירידה בביקוש, טכני לטווח ארוך, מכוניות חשמליות

חיזוי מחיר פלטינה לחמש השנים הבאות

פלטינה היא סחורה שלעתים קרובות הייתה יקרה יותר מזהב. ככזה, הוא היה נוטה להיצע ולביקוש בשוק הסחורות בכללותו, כמו גם היצע וביקוש לפלטינה בפרט. מלבד פלדיום, מרבית שוק הסחורות נמצא בירידה בעשור האחרון, אם כי הגידול בביקוש לפלדיום קשור ישירות לפלטינה, וננתח תופעה זו במאמר זה. פלטינה היא גם מקלט בטוח, מה שהופך אותה לפגיעה לסנטימנט הסיכון בשווקים הפיננסיים. זה הופך את התחזיות לפלטינה, במיוחד לשנים הבאות, למעט מסובכות, אם כי זה הסיפור עם רוב הנכסים כרגע, כפי שמעידים תנודתיות מדהימה וכמה מהלכים גדולים השנה, בגלל נגיף העטרה והנעילה הקשורות לכך כלכלות עולמיות גדולות מתכווצות במידה ניכרת. לכן, התנודתיות חייבת להימשך בכל השווקים, כולל פלטינה. הבה נבחן כעת מה משפיע / עשוי להשפיע על הפלטינה בעתיד אמצע הטווח.

אספקה ​​ו דרש 

לְסַפֵּק – כאמור לעיל, כמצרך פלטינה נוטה לכוחות ההיצע והביקוש. התכונה המסוימת לפלטינה היא שרובו מיוצר בדרום אפריקה. דרום אפריקה היא יצרנית גדולה של חומרי גלם רבים, אך 75% מייצור הפלטינה מרוכז ב- SA, מה שהופך את צד ההיצע לפגיע לאירועים חברתיים, פוליטיים, מזג אוויר או אירועים אחרים המתרחשים שם. בשנים האחרונות ייצור הפלטינה סבל בדרום אפריקה. הבעיות העיקריות היו סכסוכי עבודה, חוסר יציבות פוליטית, חוסר היציבות של ראנד דרום אפריקה וכו ‘. אירועים אלה הובילו לשיבושים בייצור במהלך 2-3 השנים האחרונות, אשר בנוסף לרגש הסיכון ההולך ומחמיר, היווה עוד הסיבה לעליית מחירי הפלטינה מאז שנת 2018. כעת, פרוץ וירוס הקורונה אילץ את המפיקים הגדולים, כמו אימפלה פלטינום ואנגלו אמריקן פלטינום, להישאר סגורים, בגלל אמצעי נעילה. אני לא יודע איך עובדת התרחקות חברתית בכרייה, מעל או מתחת לפני הקרקע, אבל אם גם זה נושא, זו תהיה בעיה נוספת לצד ההיצע. זו סיבה נוספת לעליית מחירי הפלטינה מאז אמצע מרץ השנה.

דרש – לצד הביקוש יש אמירה גדולה בכל סחורה, ופלטינה נפגעה קשות בנושא זה, בגלל הירידה בביקוש בעשור האחרון, במיוחד מאז שהנושאים עם פולקסווגן בשנת 2015, שכידוע, התבדו. בדיקות פליטת הפחמן שלהם, והורידו את התוצאות למכוניות דיזל, בהן משתמשים בפלטינה במערכת הפליטה. תעשיית הרכב החלה להעביר את דרישתם מפלטינה לפלדיום, ובמידה מסוימת גם לרודיום. כידוע, מחיר הפלדיום עולה מאז 2016, בסביבות 400 דולר לקצת פחות מ -3,000 דולר, והמעבר מפלטינה לפלדיום בתעשיית הרכב היה אחד ההיבטים העיקריים לעלייה זו, מכיוון שמדובר ב גורם לטווח ארוך. אבל, זה די שלילי עבור הפלטינה, ומכאן הירידה בת העשור. למרות שחלו התפתחויות חיוביות בפלטינה בעניין זה, מצד שני, ההתקדמות של מכוניות חשמליות תביא בסופו של דבר להרוג את הביקוש למתכת זו גם בתעשיית הרכב. מלבד זאת, הביקוש לתכשיטים נמצא בירידה, למרות שהעולם נעשה עשיר יותר, המהווה אינדיקטור שלילי נוסף לעתיד הפלטינה באמצע הטווח. ספקולנטים ומשקיעים היוו גורם לדחיקת הביקוש לפלטינה מאז 2008, מכיוון שמחירי הפלטינה צנחו אז לשפל בסביבות 750 דולר, מה שהפך אותה לאטרקטיבית באמת עבור המשקיעים, וזה היה המצב שוב ממארס 2020. כשהמחיר ירד אפילו נמוך יותר, ל -560 דולר. אך ספקולציות לבדן אינן מספיקות בכדי להחזיק את מחירי הפלטינה בתנופה גבוהה יותר, במיוחד לאחר סיום הבחירות בארה”ב והמצב נעשה רגוע יותר בשנת 2021 במדינה. התרשים להלן מראה את העודף הגובר בין הייצור לביקוש בשנים האחרונות.

סנטימנט השוק ו- COVID-19

הסנטימנט היה שלילי בעיקר למקלטים בטוחים מאז 2011-12. העולם החל להשאיר את המשבר הפיננסי והכלכלי 2008-09 מאחור, ולכן מקלטים בטוחים החלו להיות דובי לאחר תקופת ההתאוששות של 2-3 שנים. פלטינה לא הייתה שונה; היא החלה לדעוך בספטמבר 2011 והמשיכה במגמה זו עד לשנת 2018, אז החלה להתאושש יותר, כתוצאה ממלחמת הסחר בין ארה”ב לסין. מאז 2011, ראינו רק פלטינה הופכת כמה נסיגות הגונות לרמות גבוהות יותר בשתי הזדמנויות – פעם אחת בשנת 2016, כאשר הסנטימנט הפך לשלילי בעקבות הצבעת הברקזיט, ופעם אחת בשנים 2018-19, כתוצאה ממלחמת הסחר. בשני המקרים, הסנטימנט היה הגורם המכריע. לכן, בזמן שהכלכלה העולמית התאוששה במהלך רוב העשור האחרון, והרגש בשוק היה חיובי, הפלטינה ירדה. כשהסנטימנט הפך לשלילי, פלטינה התגברה, וכך גם מקלטים אחרים, כמו זהב. ההתרסקות מינואר עד מרץ נבעה מהמתאם לדולר, עליו נסביר בהמשך, אך המהפך מאז אמצע מרץ נבע כתוצאה מהרגש המשתפר. סנטימנט הסיכון לא בדיוק הפך חיובי בחודשים האחרונים, אך לפחות הוא השתפר, לעומת התהום אליה נקלע במהלך פברואר / מרץ, ומכאן המהפך השורי בפלטינה. זה נראה סותר את הפלטינה כמקלט בטוח, אך ניתן לייחס את המומנטום השורי של החודשים האחרונים למעמד הסחורות שלה, שכן הכלכלה העולמית שקעה לרמות הנמוכות ביותר וכעת החלה לטפס מעלה, בסך הכל. מלבד זאת, גם מקלטים בטוחים הולכים וגוברים, מכיוון שאי הוודאות לעתיד נותרה גבוהה. אם כבר מדברים על זה, חוסר הוודאות יישאר גבוה עד הבחירות בארה”ב וכנראה לכמה חודשים לאחר מכן. זה עשוי להשאיר את הצעת המחיר של הפלטינה, אך מצד שני, הריבאונד הכלכלי יאט או אפילו יחל לדעוך בחודשים הקרובים, במיוחד אם נגיף העטרה והנעילה הנוספות ימשיכו להיתלות מעל לראשינו. לכן, עבור פלטינה, זה הולך להיות מאבק בין מעמד המקלט הבטוח למעמד הסחורה. עם זאת, אנו עדיין רואים את המתכת היקרה נעה גבוה יותר עד סוף השנה, אך בקצב איטי יותר מזה שהיה בחודשים האחרונים..

מתאם XPT / USD

כמו ברוב הסחורות האחרות, כדי לקבל מושג מלא על פעולת המחירים וההתנהגות במונחים של פלטינה, עלינו לבחון את המתאם עם הדולר, כדי לקבוע אם היא עקבה אחר פעולת המחירים בדולר או שהייתה לה מוח משלה. מכיוון שאם הוא עוקב מקרוב אחר הדולר, אנו יכולים לחזות את עתיד הסחורה על ידי ניבוי פעולת המחירים העתידית של הדולר. אם מסתכלים על שתי התרשימים החודשיים שלהלן, אנו רואים כי ה- DXY זינק רק פעם אחת בין יולי 2014 למרץ 2015, בעודו נסחר לצדדים לרוב. לעומת זאת, ה- XPT / USD נמצא במגמת דובי מתמדת. זה מראה שהמתאם לדולר לא היה חזק במיוחד. זה מוציא את הצד של הדולר כשמנסים לחזות את עתיד הפלטינה, מה שמקל על המסחר בטווח הארוך יותר, אם כי המתאם גדל בשנת 2020. ה- DXY עלה בשלושת החודשים הראשונים של השנה, אך זה לקח צניחה מאז אפריל. לעומת זאת, ה- XPT / USD צנח במהלך שלושת החודשים הראשונים, אך אז התהפך, וזה היה שורי מאז, והראה שהמתאם גדל. אך אותו דבר חל על מרבית הסחורות בשנת 2020. זה מצביע על עליות נוספות עד סוף השנה, אך אז המתאם יתפרק שוב..

מדד הדולר נסחר לצדדים מאז 2015

מדד הדולר נסחר לצדדים מאז 2015

פלטינה נמצאת במגמת ירידה ארוכת טווח, למרות עלייה חוזרת לאחרונה

פלטינה נמצאת במגמת ירידה ארוכת טווח, למרות עלייה חוזרת לאחרונה

ניתוח טכני – כמה זמן תימשך המעקב?

כפי שמראה התרשים החודשי לעיל, ה- XPT / USD נמצא במגמה שורית יציבה מאז שנות ה -90. קצב המגמה עלה במידה ניכרת במהלך 2006-07, בעוד שברבעון הראשון של שנת 2008, מחירי הפלטינה זינקו גבוהים יותר והגיעו למחיר שיא של 2,302 דולר בחודש מרץ באותה שנה. ואז הגיע המשבר הפיננסי של 2008, שגרם לצלילה נמוכה יותר ב- XPT / USD לסביבות 750 $. אבל הפלטינה התאוששה היטב בשנים שלאחר מכן, ועלתה ל -1,920 $ באוגוסט 2011. אז החלה מגמת הירידה הנוכחית ופלטינה כבר במגמה דובית מאז. במהלך מגמת העלייה עד שנת 2008, 20 SMA (אפור) סיפקו תמיכה ב- XPT / USD במסגרת הזמן החודשית. אבל אותו ממוצע נע הפך להתנגדות בעשור האחרון, שהיה אישור נוסף לכך שהמגמה השתנתה. ממוצע נע זה היווה אינדיקטור טוב למכירת פלטינה נגדו. התמיכה הקודמת בסך 750 דולר נשברה במהלך הרבעון הראשון, במהלך התרסקות 2020, שהגיעה לאחר פמוט הסיכה הפוך בינואר סימן לירידה. עם זאת, המחיר התהפך, והוא נמצא כעת מעל 20 SMA ו- 50 SMA (צהוב), וזה גם סימן לכך שמגמת הירידה הגדולה יותר עשויה להשהות זמן מה. ה- 100 SMA (ירוק) תלוי מעל זה, במחיר של 1,100 דולר, אך הממוצע הנע הזה לא היה מהומה עבור קונים או מוכרים. אבל זה עלול להפוך להתנגדות כעת, אם המחיר יגיע עד סוף השנה, כאשר הבחירות יסתיימו בארה”ב.

בסך הכל, הניתוח לטווח הארוך מצביע על המשך המגמה הדובית של פלטינה. היסודות הם מטלטלים, כאשר הביקוש מתעשיית הרכב והתכשיטים נמצא בירידה. מכוניות חשמליות ישככו את הביקוש עוד יותר, מכיוון שהשימוש במכוניות כאלה ימשיך לגדול. אמנם, לטווח הקרוב נראה שהמצב שורי מבחינת הפלטינה, שייהנה מהסנטימנט המשתפר כסחורה, כמו גם מחוסר הוודאות המוגבר כמקלט בטוח, בדומה לזהב. מצב זה יימשך ככל הנראה עד סוף 2020 או תחילת 2021, אך אז תתחדש המגמה הדובית הגדולה יותר לפלטינה..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me