banner
banner
Related Posts

Polscy producenci kryształów: wpływ polskich fabryk na światową scenę

Polskie kryształy producenci to niezwykła fabryka, która łączy historię, piękno i ręczny proces produkcji w jednym. Turyści mogą zwiedzać polskie kryształy producenci z doświadczonym przewodnikiem i świadkami wykwalifikowanych rzemieślników, którzy tworzą arcydzieła, dmuchając i kształtując gorącą Kryształową masę, a następnie rzeźbiąc i grawerując ją dalej.

Fabryka Szkła Kryształowego Julia

Ta firma działa od ponad 100 lat. Ich produkcja odzwierciedla dolnośląskie tradycje przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań. Ich kolekcja oferuje produkty o tradycyjnej stylistyce, a także bardziej nowoczesne, współczesne projekty, które zdobyły nagrody na Lodz Design Festival. Produkują również eleganckie kieliszki, karafki i kielichy wraz z dekoracjami stołu.

Założona w 1842 roku Huta Szkła jest jednym z najwybitniejszych zabytków przemysłu w regionie. Jego pochodzenie przeplata się z dwiema niemieckimi firmami-Josephine ze Szklarskiej Poręby i Fritz Heckert z Piechowic. Po II wojnie światowej otrzymała obecną polską nazwę-Julia. Od tego czasu produkuje wyroby ze Szkła Kryształowego zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Kolekcja biżuterii Anny Orskiej zawiera geometryczne szklane elementy oprawione w mosiężne oprawy. Połączenie zorganizowanych krojów nawiązujących do Karkonoskiej ornamentyki z geometrycznym minimalizmem tworzy elementy, które przyciągają wzrok. Zachwycają swoją elegancją; tak bardzo, że niektórzy nazywają dzieła Anny ” szkłem dla koneserów.”Te utwory zadowolą artystyczne dusze, które cenią materialne piękno.

Kolekcja Julia na nowo odkrywa tradycyjne postrzeganie szkła kryształowego, często kojarzone z wystawną zastawą stołową lub pamiątkami rodzinnymi. Umieszczając go w bardziej codziennych kontekstach, Julia wyjmuje crystal z szafek do garderoby.

Wizyty w fabryce szkła kryształowego Julia są okazją do zapoznania się z jej imponującą historią, odkrycia innowacyjnego procesu produkcji ręcznej i wzięcia udziału w warsztatach ujawniających tajniki sztuki huty szkła. Podczas wycieczki można również podziwiać wspaniałe pokazy arcydzieł szkła kryształowego prezentowanych w galeriach lub sklepach firmowych podczas wycieczki.

Warsztaty zapewniają różnorodne warsztaty dostosowane do osób w każdym wieku i o różnych umiejętnościach. Dzieci i dorośli mogą spróbować swoich sił w dmuchaniu szkła, a każdy może uczestniczyć w grawerowaniu szklanych przedmiotów – ekscytujące wyzwanie wymagające cierpliwości i precyzji. W warsztacie znajduje się imponujący sklep z pamiątkami, w którym odwiedzający mogą znaleźć kryształowe prezenty, które zadowolą najbliższych. Ich produkty były również prezentowane na targach krajowych (Amberiff, Vitrel i Ooh Marketing Festival), a także międzynarodowych (Ambiente we Frankfurcie), przy czym zamówienia trwają około trzech tygodni, a ceny zależą od wielkości/złożoności zamówionego produktu.

Anna Orska Biżuteria

Anna Orska, założycielka marki biżuterii artystycznej ORSKA, tworzy innowacyjne dzieła biżuterii artystycznej, pełne oryginalności i wyobraźni. Podróżując po świecie w poszukiwaniu materiałów, przedmiotów i elementów do swoich kolekcji; Anna umiejętnie łączy nowoczesne projekty ze stylami vintage i materiałami z recyklingu w oszałamiające kreacje, o których trudno zapomnieć. Jej zapierające dech w piersiach prace zachwycają i intrygują wielbicieli i są niezapomnianymi utworami.

Kolekcja Body Orska czerpie inspirację z kobiecych ciał we wszystkich ich różnych formach i wyrazach, celebrując kobiecość i optymizm w życiu. Projekty zawierają kultowe symbole związane z kobiecymi postaciami ze sztuki, malarstwa, rzeźby i popkultury, które były popularne w czasie, ale nie mają już znaczenia dzisiaj; zestawienie tych symboli sprawia, że nowoczesne, ale ponadczasowe projekty biżuterii nadają się do noszenia przez każdą kobietę.

W swojej kolekcji ORSKA Machines projektantka czerpała inspirację z zapomnianych niegdyś technologii przemysłowych i mechanicznych. Aby przywrócić te technologie do życia, uwieczniła ich działające trybiki, skomplikowane systemy, mechanizmy transmisyjne i linie transmisyjne w przypominających je formach biżuterii – tworząc wykwintne, ale przyciągające wzrok elementy biżuterii, aby uczcić niekonwencjonalne rozwiązania i wyjątkowe doznania estetyczne. Te bransoletki stanowią idealne Dodatki dla tych, którzy przyjmują niekonwencjonalne rozwiązania z nieskrępowanym talentem!

ORSKA była innowatorką upcyklingu w Polsce. Jej pomysłowe podejście tchnie nowe życie w rzeczy, które zwykle odrzucamy, wykorzystując ich nieodłączne piękno do projektowania tysięcy wzorów i form biżuterii-wczesnej formy “kolekcji”, składającej się z różnych materiałów i stylów połączonych razem.

Inspirację odnajduje w naturze, reinterpretując jej formy, takie jak kwiaty, liście i rośliny, aby stworzyć kobiecą, ale wyrafinowaną biżuterię, która celebruje piękno natury.

Wietnamska Kolekcja ORSKA to delikatne, ale minimalistyczne naszyjniki, kolczyki i bransoletki z mosiądzu z perłami słodkowodnymi o nieregularnych kształtach, które pięknie się uzupełniają. Bransoletki ozdobione onyksem mają głębokie czarne odcienie, które ładnie kontrastują z ich satynową powierzchnią. Razem te unikalne projekty i żywe odcienie prezentują współczesne interpretacje Sztuki Azjatyckiej, jak wyobrażał sobie artysta.

Kolekcja Orska Baltica prezentuje bursztyn w niekonwencjonalnym świetle. Projektant Thomas Erlendson chciał zademonstrować wszechstronność amber, używając jej do czegoś innego niż pamiątki z wakacji; jego odważna i przyciągająca wzrok Biżuteria doda niezapomnianego wykończenia każdej stylizacji. Te limitowane Naszyjniki i kolczyki od ORSKA Baltica sprawiają, że nie można pozostać niezauważonym!

3photon Crystals

3photon Crystals zgromadził doświadczony zespół, który integruje kompetencje techniczne i możliwości na kluczowych etapach produkcji laserowych komponentów optycznych – od polerowania szkła optycznego i kryształów, powlekania, precyzyjnej charakterystyki i rozwoju produktu O Dużej Mocy/precyzji. Ich eksperci specjalizują się w optyce dużej mocy, lustrach, rozdzielaczach wiązki i polaryzatorach, aby sprostać zastosowaniom laserowym i nieliniowym optycznym.

Kryształy fotoniczne 3D, optyczny analog do sieci atomowych, oferują wszechstronną manipulację światłem 1,2,3,4,5. Dostosowując swoją stałą dielektryczną w trzech wymiarach, aby dopasować żądane zakresy częstotliwości, struktury te mogą blokować propagację elektromagnetyczną w tym regionie, tworząc pasma, które blokują transmisję światła. Ponadto włączenie określonych defektów do kryształów fotonicznych 3D może dodatkowo modyfikować właściwości elektromagnetyczne.

Chociaż wytwarzanie dużych, dobrze zorientowanych kryształów fotonicznych 3D pozostaje wyzwaniem, odnotowano Ostatnie postępy1,2,3,4,5,6,7,8,9 to pokazuje postęp w fundamentalnej technologii1. Postępy te umożliwiły znaczne postępy w kierunku inżynierii struktury pasma fotonicznego 3D i analizy stanu defektów8.

Od 2015 r.istnieje duże zainteresowanie tworzeniem kryształu fotonicznego 3D o kontrolowanych właściwościach optycznych na żądanie w oparciu o efekt Purcella9. Niestety, wiele przeszkód musi najpierw zostać pokonanych, zanim efekt ten będzie mógł zostać wykorzystany w urządzeniu; wśród nich jest opracowanie systemu operacyjnego odpowiedniego do działania widma UV/VIS.

Osiągnięcie tego celu wymaga integracji dwóch krytycznych komponentów, w tym okresowego kryształu fotonicznego 3D i emitera pojedynczego fotonu (patrz). Naukowcy z DESY osiągnęli to niedawno, z powodzeniem demonstrując oparty na SEE przestrajalny efekt Purcella w nanokawiaturze okresowego kryształu fotonicznego 3D nanokaszyna.

Naukowcy wykorzystali wielomodowy laser pompy z nieliniowym wzbudzeniem chiralnych cząsteczek w kryształach fotonicznych 3D i zaobserwowali efekt Purcella oparty na SEE z zakresem strojenia częstotliwości przekraczającym 50 GHz. Ich prace zostały opublikowane w Physical Review Letters.

Metoda ta ma kilka zalet w porównaniu z konwencjonalnymi technikami, które wykorzystują wzbudniki, ponieważ umożliwia jednoczesny pomiar właściwości fotonicznych i elektronicznych nanokawiatur. Dodatkowo przestrajalny efekt Purcella można wykorzystać do zbadania efektów kropek kwantowych w kryształach fotonicznych – zapewniając nam kolejny skuteczny i opłacalny sposób wytwarzania efektów Purcella.

Wyniki wskazują, że proponowana metoda może stanowić atrakcyjną alternatywę dla obecnie stosowanych technik, takich jak fotolitografia warstwa po warstwie lub samoorganizacja koloidalna. Dziękujemy Y. Ota, A. Tandaechanurat i J. Tatebayashi za zapewnienie odpowiednio owocnych dyskusji i pomocy technicznej. Prace te były wspierane zarówno przez JSPS KAKENHI Grant-in-Aid for Specially Promated Research (15h05700), jak i MEXT KAKENHI Grant-in-Aid to Scientific Research on Innovative Areas (15h05868) grants.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me