banner
banner

10 מטבעות המטבעות השנויים במחלוקת הראשונים של 2019

פרסומת פמקס

שנת 2019 הייתה שנה של עליות ומורדות. בעוד שהשוק התאושש ממצב רוחו הדובי של 2018, מרבית המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים נמצאים הרבה מתחת לשיאים של כל הזמנים בסוף 2017-תחילת 2018. מה שהיה גם 2019, הוא שנה של מחלוקות עבור עולם הקריפטו. בואו נסתכל על כמה מטבעות הקריפטוגרפים המובילים שעשו חדשות בשנת 2019 בגלל המחלוקות סביבם –

1. XRP

XRP הוא המטבע השלישי בגודלו של קריפטוגרפיה לפי שווי שוק ועם משך עצום משלו, הנקרא צבא XRP. יש תיאוריות לפיהן צבא ה- XRP הוא רק א אוסף של בוטים וחשבונות מזויפים בטוויטר. אמנם זו הייתה מחלוקת אחת שעשתה את הסבבים במרץ 2019, מחלוקת נוספת שהביאה את ריפל בצרות עם קהילת הקריפטו היו השמועות לפיה ריפל זורקת את ה- XRP בשוק, ובכך מדחיקה את מחירו..

יש לציין שמסע ההתרחבות של ריפל בו שותפה עם בנקים בולטים וספקי שירותי תשלומים ברחבי העולם, כולל Moneygram, לא הצליח לסייע למחיר של XRP. ביצועי XRP ב -2019 נותרים עגומים. אדווה ירדה ב -27% בשנה האחרונה, אפילו נמוכה מרמות 2018.

XRPמָקוֹר: Coinstats

למרות שמנכ”ל Ripple, בראד גארלינגהאוס, פיזר את ה- FUD סביב השלכת XRP בראיון לאנתוני פומפיאנו, מחיר ה- XRP ממשיך להיאבק בשוק הדובי הזה..

כדי להוסיף על צרת XRP הייתה התביעה שהוגשה נגד Ripple על ידי משקיעים בשנת 2018 בטענה כי החברה הטעתה אותם במכירת נייר ערך לא רשום. בספטמבר ניסתה ריפל לזכות בטיעון בטענה כי המשקיעים אינם מסוגלים להגיש את התביעות כיוון שתום הזמן שלהם הסתיים. עם זאת, היא לא הצליחה לענות כיצד XRP לא היה אבטחה. התביעה עדיין נמשכת, ולפי העדכונים האחרונים, ב -4 בדצמבר הגישה ריפל בקשה לדחיית התביעה הייצוגית בטענה כי המקרה סותר ו”הביס את עצמו “. פסק הדין של בית המשפט הפדרלי בעניין טרם הוכרז, וכשזה יקרה, הוא עשוי לגרום לתנועה חיובית או שלילית משמעותית במחיר XRP.

2. קשירה (USDT)

טתר תפס את אור הזרקורים, מהסיבות הלא נכונות, בחודש מאי השנה, כאשר עורך דינו הודה כי המטבע היה רק ​​74 אחוז בגיבוי מזומנים ושווי ערך. סטיוארט הוינר, היועץ המשפטי של החברה, אמר –

“נכון לתאריך [30 באפריל] אני חותם על תצהיר זה, Tether מחזיקה מזומנים ושווי מזומנים (ניירות ערך קצרי טווח) בהיקף כולל של כ -2.1 מיליארד דולר, המהווים כ -74 אחוזים מהעובדים המצטיינים הנוכחיים,”

היועץ המשפטי לממשלה בניו יורק (NYAG) טען גם כי ביטפינקס, החברה הנוספת תחת iFinex, חברת האם של Tether, לקחה הלוואה בסך 600 מיליון דולר מהעתודות של Tether אותה היא לא החזירה. זה התחיל דיון בקהילת הקריפטו על הלגיטימיות של Tether כמטבע יציב אמין.

לִקְשׁוֹר

חברת האם של Tether, iFinex, הסתבכה גם כשמשרד עורכי דין בניו יורק, רוש פרידמן LLP סטירה לתביעה נגדו וחברות קשורות ואנשים פרטיים, והאשימו אותם בכך שהם השתמשו באופן קולקטיבי ב- Cryptocurrency כדי “להונות משקיעים, לתמרן שווקים ולהסתיר הכנסות בלתי חוקיות”. על פי התביעה, BitFinex ו- Tether היו שני ארגונים המעורבים בתכנית של iFinex שהייתה “חלק הונאה, חלק משאבה והטמנה וחלק מהלבנת הון.” בתביעה נטען גם כי iFinex הוציאה כמויות אדירות של אסימונים מסוג USDT לא מגובים כדי לתפעל את שוק הקריפטו..

עם זאת, למרות כל המחלוקות הללו, Tether ממשיך להיות המטבע הגדול ביותר בשוק הקריפטו.

3. טרון (TRX)

TRX הוא מטבע שלמרות מאמציו הרבים של ג’סטין סאן נותר דובי בחלקם הגדול יותר של 2019. המטבע יצא למרוץ שור בסוף 2018, והגיע לשיאו בינואר 2019 ב- 0.29 דולר, אך הוא נמצא במגמת ירידה מאז לאחר מכן.

טרוןמָקוֹר: Coinstats

הביצועים של TRX קשורים חלקית למחלוקות סביב המנכ”ל שלהם, ג’סטין סאן. ביולי נאלץ סאן להשתתף בארוחת צהריים עם וורן באפט, אותו שילם על ידי תשלום של שיא של 4.57 מיליון דולר במכירה פומבית של צדקה ב- eBay. עם זאת, ארבעה ימים לפני ארוחת הצהריים, ג’סטין סאן ביטל אותה בהסתמך על מצב חירום רפואי. הביטול הביא למחיר TRX לקרוס. מאוחר יותר פרסם ג’סטין סאן תמונות שלו במסיבה עם משפיעי קריפטו בסן פרנסיסקו, וזה לא התקבל טוב מדי על ידי קהילת הקריפטו. עם זאת, ייתכן שסיפור המפלגה היה אליבי מזויף. השמועות הן כי שמש נעצרה על ידי רגולטור האינטרנט הבכיר של בייג’ינג בסין שהיה חוקר אותו בחשדות סביב גיוס כספים לא חוקי, הלבנת הון, הפצת פורנוגרפיה והימורים.

מחלוקת נוספת סביב טרון בשנת 2019 הייתה האשמות כי TRX נסחרת בכביסה. לפי א להגיש תלונה על ידי מכון השקיפות של Blockchain שפורסם באפריל 2019, טרון הוא בין האסימונים הגבוהים ביותר שנסחרו בכביסה עם נפח מזויף של 85%.

4. & 5. & 6. מקף (DASH), מונרו (XMR), ZCash (ZEC)

מטבעות הפרטיות המובילים – דאש (DASH), מונרו (XMR) ו- ZCash (ZEC) – כולם הוטרדו מאותה סוגיה, כי נמחקו ממרכזיות מכיוון שהם לכאורה אינם מצייתים לכלל הנסיעות של FATF. לאחרונה הודיעה Bitbay, בורסת קריפטו שפועלת במזרח אירופה כי היא מוחקת את מונרו [XMR] מכיוון שהקריפטוגרפיה “יכולה להשתמש באופן סלקטיבי בתכונות אנונימיות בין פרויקטים”..

מקור: סיסטיק

בורסת דרום קוריאה Upbit, והחלפנית היפנית Coincheck כבר מחיקה את שלושת מטבעות הפרטיות. OKEx, לאחר שהודיעה כי היא עומדת למחוק אותם, החליטה לבדוק את החלטתה. CEX.io הודיעה גם על תוכניותיה למחיקת XMR, DASH ו- ZEC.

בשל ההודעות על ביטול הרישום ומצב הרוח הדובי הכללי בשוק, ערכי המטבעות ירדו משמעותית משיאי כל הזמנים. בזמן העיתונות Monero נסחרת ב -49 דולר, ירידה של 91% לעומת ה- ATH בינואר 2018 של 542.33 דולר. Dash נסחרת ב 46.22 דולר, ירידה של 97% לעומת ה- ATH בדצמבר 2017 של 1493.59 דולר. ZCash עושה את הגרוע מכל. היא נסחרת במחיר של 29.94 דולר, ירידה של 99% לעומת ה- ATH באוקטובר 2016 של 3191.93 דולר.

7. Digibyte (DGB)

Digibyte (DGB) הפך למרכז המחלוקת כאשר מייסד המטבע ג’ארד טייט מתח ביקורת קשה על ג’סטין סאן, מנכ”ל טרון ובורסת המטבעות קריפטוגרפיים פולוניקס. טענתו נגד טרון הייתה שהיא מרכזית מאוד. לדבריו, TRX הוגדר ונשלט על ידי ג’סטין סון וקרן טרון ב 100%. מתוך 100 מיליארד TRX שהונפקו מראש, 66 מיליארד היו במחזור והשאר – 34 מיליארד היו עם ג’סטין סאן. הוא גם אמר כי רשת טרון מנוהלת על ידי סך כולל של 27 צמתים “סופר נציגים” והם נשלטו בעיקר על ידי סאן וקרן טרון באמצעות הוכחת ייצוג (DPoS).. 

digibyte

הוא גם הביע את כעסו על ג’סטין סאן שהשתלט על פולוניקס. לפי הציוץ שלו, הוא היה נסער מכך שהנתונים האישיים שלו ושל חבריו, בני משפחתו ונתונים רגישים יותר של לקוחות Digibyte בארה”ב נמצאים כעת בידי פולוניקס..

8/8 אני עצבני באופן מלכותי את הנתונים האישיים שלי, את החברים והמשפחות שלי וארה”ב אחרת #DigiByte הנתונים הרגישים ביותר של הלקוחות נמצאים כעת בידי הקרקס הנוכחי #Poloniex. או ה TRX $ מפעל שיל, כפי שאנחנו צריכים לקרוא לזה עכשיו. תודה @jerallaire https://t.co/pLg9qrIYse

– ג’ארד טייט (@jaredctate) 4 בדצמבר 2019

פולוניקס הגיב לטייטס על ידי מחיקת DGB מהבורסה ללא הסבר.

poloniex dgbמקור: טוויטר

פולוניקס קיבלה תגובה חריפה מצד קהילת הקריפטו על תגובתה לביקורת של טייט.

8. רשת Matic (MATIC)

רשת Matic (MATIC) הפכה לאחרונה למוקד תשומת הלב בקהילת הצפנה כאשר המטבע הושלך על Binance ומ- 0.041 דולר הוא צנח ל -0.011 דולר ובכך איבד מעל 60% מערכו תוך מספר שעות..

maticusd 1d בינאנסתרשים של MATIC / דולר ליום אחד על Binance (TradingView)

באותה תקופה נפוצו בשוק שמועות על כך שהמזבלה הייתה עבודה פנים. על פי סמואל ג’יי ג’יי גוסלינג, מייסד Validity Crypto, צוות רשת Matic היה אחראי על מודעת ה- dump שהעבירו. 1,495,322,715 MATIC, שהיוו 15% מההיצע, במהלך 50 הימים האחרונים, והאסימונים נחתו על בינאנס לצורך פירוק. עם זאת, השמועה הופרכה על ידי מפתח את’ריום, אריק, שחלק כי רק 290,000,000 MATIC נשלחו לבינאנס. זמן קצר לאחר מכן תיקן גוסלינג גם את טענותיו והעלה את התנצלותו, אך אז הנזק כבר נגרם. 

Matic עשתה התאוששות זמן קצר לאחר ההטלה, והגיעה ל -0.0196 דולר ב -11 בדצמבר, אך כעת המטבע צנח ל -0.0121 דולר בשל מצב הרוח הדובי הכללי בשוק הקריפטו..

9. אסימון KIN (KIN)

אפליקציית המסרים הקנדית, קיק ביצע הצעת מטבע ראשונית (ICO) למכירת האסימון שלה, Kin, וגייסה ממנו 100 דולר. ה- ICO הפך לשנוי במחלוקת כאשר נציבות ניירות ערך בארה”ב (SEC) החליטה לתבוע אותו בגין מכירת נייר ערך לא רשום. בהתאם להגשת ה- SEC, החברה המזומנת ביצעה את ICO ומכרה אסימון דיגיטלי ללא גילוי נאות..

“פחות ופחות אנשים השתמשו ב- Kik Messenger. החברה צפתה שייגמרו לה מזומנים למימון פעילותה עד סוף 2017, אך הכנסותיה לא היו משמעותיות “, נכתב בהגשה.

בתגובה להגשה, קי פתח בקמפיין בשם # DefendCrypto וגייס מעל 4 מיליון דולר בכדי לעמוד בהוצאות המשפט של התביעה. באוגוסט פרסם קיק הגשה, שהדחה את טענות ה- SEC. על פי המסמך באורך של 130 עמודים, קי עמד על עמדתו כי קינ אינו נייר ערך וה- SEC בכוונה “מעוות את העובדות” כדי להראותו כאחד. מנכ”ל קי”ק, טד ליווינגסטון, טען כי –

“ה- SEC מנסה לצייר תמונה שפרויקט Kin היה מעשה של ייאוש ולא מהלך נועז שהיה זה לנצח במשחק, וזו שקקאו, ליין, טלגרם ופייסבוק פעלו כעת.”

המהומה המשפטית השפיעה באופן דרסטי על ערך האסימון. כעת היא נסחרת ב 0.0000 $ דולר, ירידה של למעלה מ 99% לעומת השיא של כל הזמנים של 0.0012 $ שהושג בינואר 2018. נפח המסחר 24 שעות ביממה של האסימון הוא פחות מ 200,000 $..

10. רשת פתוחה של טלגרם IOU (GRAM)

ערוץ מברק

כמו KiK, גם אפליקציית המסרים Telegram נמצאת במרק בגלל יוזמת המטבע הקריפטוגרפי שלה. החברה גם ערכה ICO שגייס סכומי עתק גדולים של 1.7 מיליארד דולר ממשקיעים פרטיים, אך החברה לא יכלה לבצע את מכירת הציבור של ה- ICO שלה מכיוון שחששה להיתקל בצרות עם ה- SEC. מסיבה זו, אסימון GRAM אינו זמין לקהל הרחב מכיוון שהוא לא נרשם בבורסות. עם זאת, על פי הדיווחים, שוק תת קרקעי לאסימון משגשג.

עם זאת, באוקטובר הגישה ה- SEC א תביעה משפטית נגד החברה בגין הפרת חוקי ניירות ערך פדרליים על ידי מכירת אסימוני אבטחה שלא כדין. לפי העדכונים האחרונים, ה- SEC הורה למייסד ומנכ”ל טלגרם, פאבל דורוב, להעיד בפרשת נציבות חילופי ניירות ערך בארה”ב (SEC) נגד האסימון הדיגיטלי השנוי במחלוקת של החברה..

איזה אסימון, לדעתך, יעלה מעל מחלוקות בשנת 2020 ויחזיר לעצמו את המוניטין והערך שלו? שתף אותנו בדעותיך בתגובות למטה!

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me