banner
banner

10 ספקי בריכות הנזילות המובילות בשנת 2020

מאגר הנזילות מאתגר את בעיות הנזילות הלא מספקות של מודל פקודות ההזמנות. מסיבה זו, חילופי דברים לא יהיו תלויים במציעים ובלוקחים שימלאו את פנקס ההזמנות. כמו כן, הבורסות המסורתיות המניפולות לעתים קרובות עסקאות כדי לפתות משקיעים לא יטרחו לעשות זאת שוב. כתוצאה מכך, בואו נדע מה הצריך מאגרי נזילות. 

עד כה, השווקים המסורתיים, כולל מטבעות קריפטוגרפיים, מניות ומט”ח סבלו מנזילות לא מספקת. עבור כל עסק, קונה יצטרך לחכות למוכר שיקבע מחירים. עד ששני הצדדים לא יסכימו על מחיר, לא תהיה מסחר.

עם זאת, עסקאות עשויות שלא להתרחש או לעיתים לוקח זמן רב יותר. בפתרון האופי הביורוקרטי של פקודת ההזמנות, חיפוש דרך לספק נזילות הופך להיות הכרחי מכיוון שהוא מעכב השקעה תוך הרתעה של פרויקטים מבטיחים..  

בינתיים, המודל של פקודות ההזמנות אינו מוגבל לבורסות ריכוזיות שכן לבורסה מבוזרת יש גורל זהה בשלב המוקדם. כתוצאה מכך, מאגרי נזילות – באמצעות חוזים חכמים אוטומטיים ממלאים את הפער. 

עם זאת, יהיה מעניין שיש לך הבנה בסיסית בנוגע לנזילות ולמה הם נחוצים.

מה זה נזילות, ולמה?

נזילות היא לעתים קרובות אתגר בשירותים פיננסיים במניות, מט”ח, מטבעות קריפטוגרפיים ושירותים אחרים. הכוונה היא לקלות בה ניתן להמיר נכס לאחר בלי להשפיע על מחיר השוק.

כתוצאה מכך, זו אחת הבעיות של מודל החלפת פקודות ההזמנות מכיוון שלפעמים הסוחרים אינם מוכנים לקנות ברמת מחיר מסוימת. לכן, הבורסות המסורתיות נוקטות במודל של יצרני שוק כדי ליצור נזילות. עם זאת, הדבר יכול לחול גם על חילופי מבוזרים.

לפי מתיו פרוויט, יועץ קריפטו-כלכלי באמנטום קפיטל והובלה משותפת של RadicalxChange ו- סטיבן מקי, מנכ”ל חברת אמנטום קפיטל,

“נזילות נכנסת ויוצאת חיונית ליצירה וצמיחה של שווקים פיננסיים”.

הם מאמינים כי יש לראות במאגר נזילות הישג מרשים בבניית מוסדות מבוזרת ותנאי מוקדם לצמיחה של מגוון שלם של מוסדות אחרים, פיננסיים ואחרים.. 

מהו מאגר הנזילות?

בריכות נזילות הם מאגרי אסימונים, נעולים בחוזה חכם כדי להקל על המסחר באמצעות מתן נזילות. הם משמשים את מקבלי שוק אוטומטיים (AMM) לצמצום שינוי המחירים בעת המסחר בבורסות המבוזרות. זה מספק סיבה ייחודית ופחות ספקולטיבית לאנשים להחזיק אסימונים שעדיין אין להם בסיס משתמשים גדול.

כיצד פועלות בריכות נזילות?

מאגרי נזילות מנוגדים למודלים של פקודות ההזמנות. חוזה חכם אוטומטי עוזר לכם למלא הזמנות קנייה / מכירה במקום מנוע תואם. 

כתוצאה מכך, שיטות האיגום שומרות על נזילות קבועה תוך הפחתת תנופת מחירים חסרת תקדים. בין היתרונות האחרים של מאגרי הנזילות המובילים הם: 

  • הורידו את דמי הגז. 
  • מאפשר לכולם לספק נזילות באמצעות החוזה האוטומטי החכם. 
  • בעזרת הוכחה אוטומטית, ספקי נזילות יכול להרוויח הכנסה פסיבית. 

כיצד לזהות את מאגר הנזילות הרווחי ביותר?

לכן, אם אי פעם רציתם לסחור בשוק נזיל, עליכם לשקול את ספקיות מאגר הנזילות המובילות ב- DeFi. במקביל, Pools.fyi ידריך אותך כיצד למצוא את 10 מאגרי הנזילות המובילים.

עם זאת, הרשימה לא הייתה ממצה, לפיכך, הבריכות המכוסות במאמר זה. 

10 ספקי מאגר הנזילות המובילים

בנקור הוא אחד הפרויקטים הראשונים שמציגים נזילות והאחרון פופולרי על ידי Uniswap. הם נמנים עם ספקי מאגרי הנזילות המובילים כמוצג להלן:

1. Uniswap

uniswap

Uniswap היא חילופי אסימונים מבוזרים של ERC-20 התומכים בחוזי אתריום של 50% ו -50% מנכסי היעד האחרים (אסימוני ERC-20). זה מאפשר לך להחליף ETH בכל אסימון אחר של ERC-20 בצורה מבוזרת.

היא מפעילה בורסת קוד פתוח בה תוכלו ליצור זוג חילופי חדש במאגר נזילות חדש לכל אסימון וללא עלות רישום. עם זאת, הפלטפורמה גובה מהמחליפים עמלת החלפה של 0.3% ומשותפת עם ספקי הנזילות. ייתכן שתמצא את רשימת האסימונים כאן או גם מסוגל ליצור אחד חדש.

בדומה לספקי מאגרי נזילות אחרים, אתה פשוט מפקיד crypto כדי לקבל אסימון Uniswap בעת אספקת נזילות. לדוגמא, כאשר אתה מפקיד DAI, תקבל סכום שווה ערך של אסימון Uniwap. הוא כולל מספר מאגרי נזילות כדלקמן: yDAI + yUSDC + yUSDT + yTUSD, AD, LGO-WETH, WETH-AMPL ובריכות רבות אחרות.

2. מימון עקומות

מאגר הנזילות של Curve Finance

עֲקוּמָה הוא מאגר נזילות מבוזר על ידי Ethereum למסחר ב stablecoin. בדומה ל- Convexity, הוא מעניק למשתמשים החלקה נמוכה מכיוון שהמטבע היציב אינו תנודתי. לפלטפורמה אין אסימון מקורי אלא אולי משיק אסימון עקומה (אסימון CRV).

לפלטפורמה יש 7 בריכות עם זוג בריכות ERC-20 משלה. הוא תומך בהחלפת טווחי יציבות ונכסים בבריכות הבאות: מתחם, PAX, Y, BUSD, sUSD, Ren ו- sBTC.

3. איזון

מאגר נזילות מאזן

זהו מנהל תיקים שאינו משמור, ספק נזילות וחיישן מחירים, הבנוי על את’ריום. זה מאפשר לכל אחד ליצור או להוסיף נזילות לבריכות הניתנות להתאמה אישית ולהרוויח דמי מסחר.

ה מאזן פרוטוקול איגום ניתן להלחנה ומפעיל מספר סוגי איגומים, כולל בריכות פרטיות, משותפות וחכמות. הבריכה הפרטית מאפשרת רק לבעלים לספק נזילות, לעדכן פרמטרים ולהרשות מלאה. שלא כמו בריכות פרטיות, כל הפרמטרים כמו משקולות, אסימונים, עמלות וכו ‘מוגדרים לצמיתות בבריכה משותפת.

כתוצאה מכך, אין פריבילגיה מיוחדת מכיוון שכל אחד יכול להוסיף נזילות בעוד שבעלות הבריכות מתבצעת באמצעות Balancer Pool Token. מצד שני, הבריכה החכמה היא וריאציה נוספת של בריכות פרטיות שבהן חוזים חכמים שולטים בעסקאות. עם זאת, הוא מקבל נזילות בכל מקום ולעקוב אחריו באמצעות אסימון הבריכה של האיזון.

הפרוטוקול שהושק במרץ 2020 הפיץ לאחרונה אסימון ממשל בשם BAL לספקי נזילות באמצעות תהליך שנקרא כריית נזילות.

איזון מספק מספר מאגרי נזילות כולל: DIA / USDC, USDC / BAL, NMR / WETH, בין היתר.

4. בנקור

בנקור

Bancor הוא פרוטוקול Blockchain מבוסס Ethereum המשתמש בנזילות מאוגדת. בדומה ל- Curve, Uniswap ואחרים, היא משתמשת במנגנוני יצירת שוק אלגוריתמים באמצעות “אסימונים חכמים”, כדי להבטיח נזילות ומחירים מדויקים על ידי שמירה על יחס קבוע מול אסימונים מחוברים (למשל, ETH) והתאמה. האספקה ​​שלהם.

מאגר הנזילות שלו נקרא ממסר בנקור. זה מציג stancecoin של Bancor כדי לפתור את תנודתיות הנזילות בגלל התלות ב- BNT, האסימון המקורי. כתוצאה מכך, הוא תומך במאגרי נזילות בין אסימוני BNT, אסימונים אתריים או EOS, והמטבע היציב שלו (USDB)..

לכן, היא משתמשת ב- BNT, כדי להקל על החלפה בין רשתות חסימות אחרות, התומכות כרגע ברשתות Ethereum ו- EOS. שלא כמו Uniswap עם עמלת החלפה ספציפית, לבנקור עמלות משתנות של 0.1-0.5%, תלוי בבריכה.

5. רשת קיבר

מאגר נזילות של קיבר

קיבר הוא פרוטוקול נזילות מבוסס-אתריום המאפשר ל- DApps לספק נזילות לשיפור חוויית המשתמש. כתוצאה מכך, ספקים וארנקים מאפשרים למשתמשים לשלם, להחליף, לקבל זני אסימון בעסקה אחת.

יש לו אסימון מקורי שנקרא KNC למתן תגמול ומערכת אקולוגית. לכן, מחזיקים את האסימון להשתתפות בממשל ולהרוויח פרס כפי שהוגדר מראש על ידי החוזה החכם.

6. פרוטוקול קמורות

קמור הוא ספק מאגר נזילות מבוזר. הוא קובע מסגרת כללית לחוזי אופציות מסומנים מסוג ERC-20 הנקראים אוטוקנים. משתמשים יכולים לכתוב חוזי אופציות מבוטחים ולמכור חוזים אלה בצורה של אסימונים.

עם זאת, כמושג חדש, יש לו מקרי שימוש מוגבלים. מקרה מיוחד אחד של הפלטפורמה הוא ביטוח נזילות. לכן זה בטוח יותר עבור סוחרים חדשים או ספקי נזילות.

7. ICTE

מאגר נזילות Icte

זהו מאגר נזילות בין המניות. היא מפעילה פרוטוקול DeFi חוצה-בלוקצ’יין המחבר בין מרכזיות אזוריות מבוססות ענן. על פי הפרויקט, הם מאמינים כי חיבור בין חילופי חילופים יפתור אתגרי חביון, ביטחון ומשמורת תוך מתן נזילות מסיבית לבעלי העניין. 

עם זאת, כל מרכזיה מתפקדת באופן מלא בפני עצמה, אך היא נמצאת ברחבי העולם ICTE תשתית שרתים אלפא. 

8. DeversiFi

diversfi

DeversiFi היא בורסה שאינה משמורת ומבוזרת הידועה בעסקאות גבוהות לשנייה. היא משתמשת במנוע קנה המידה של שכבת 2 של StarkWar כדי להשיג עד 9,000 TPS. 

בגלל המהירות הגבוהה שלו, הוא מציע איגום נזילות מצטבר ועמלה כמעט אפסית. 

פרוטוקול DeversiFi מאפשר לארנקי קריפטוגרפיה פרטיים וציבוריים להפקיד נכסים בחוזה החכם של היליד בשם DeversiFi zkSTARK. באמצעות החוזה החכם, סוחרים מבצעים עסקאות מחוץ לרשת ומאזן ברשת. הפעילויות מבוצעות באמצעות אסימון NEC, האסימון המקורי של הפרוטוקול. 

האסימון המקורי, אסימון NEC, מספק יתרונות אחרים המבוססים על שירות, כולל; 

  • 0% הנחה בדמי מסחר
  • ההשקעה ב- Nectar DAO שהתחייבה עד 17,000 ETH. 
  • מרוויח מהתשואות המכוונות. 

9. מימון OIN

OIN

זהו מאגר נזילות מעניין וחדש. זהו ה- DeFi הראשון שנבנה על Blockchain אונטולוגיה. למרות שהוא טרם הושק, הוא מבטיח להציע שירותי DeFi שונים כמו OINwap, ארנק, Lend, Stabecoi ו- DAO. 

באמצעות אסימון השירות, המחזיקים יכולים לספק נזילות ולהרוויח כתנאי החוזים החכמים. עם זאת, פרטים רבים אינם זמינים בעת כתיבת שורות אלה. בלי קשר, ה OIN Finance הקבוצה הבטיחה לאחרונה מיליון דולר א ‘ סיבוב פרטי ב- 24 באוגוסט, תוך כדי הכנה למכירה ציבורית יומיים לאחר מכן. 

10. KeeperDAO

מאגר נזילות KeeperDao

בדומה לרוב מאגרי הנזילות של DeFi, KeeperDAO הוא פרוטוקול DeFi מבוסס Ethereum. עדיף לקרוא לחתמת DeFi ברשת. הפרוטוקול ממריץ כלכלית את ההשתתפות ובכך מנהל יישומי פירוק, איזון מחדש, מסחר בשוליים, הלוואות ובורסות.. 

סיכום

DeFi הוכיח שהוא פותר את אתגרי הנזילות המשתוללים של מרחב הקריפטו המסורתי באמצעות חוזים חכמים אוטומטיים – איגום נזילות. כתוצאה מכך, הערך הנעול הכולל של DeFi הוא מעל 8.75 מיליארד דולר על פי ה- דופק DeFI. עם זאת, יותר ויותר פרוטוקולים עדיין שואפים להביא ליותר נזילות. לפיכך, מטרה של בנקאות עצמית של DFi תתאפשר. 

הצהרת אחריות התוכן המוצג עשוי לכלול את דעתו האישית של הכותב וכפוף לתנאי השוק. בצע את מחקר השוק שלך לפני שתשקיע במטבעות קריפטוגרפיים. הכותב או הפרסום אינם נושאים באחריות כלשהי להפסדך הכספי האישי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me