banner
banner

מסחר בשוליים בקריפטו: בינאנס נכנס למשחק [מדריך כלול]

לאחר ששמענו סיפורים על עשיית הון של אנשים על ידי השקעה מוקדמת במניות, זה לשמור על אנשים שמעוניינים במסחר בקריפטו. וזה לא רק האינטרס, המסחר של קריפטוגרפי זוכה לאט ובהתמדה לבולט מכיוון שמשקיעים וסוחרים מאמינים כעת כי החלקים הקטנים האלה של חדשנות הם משהו שנמצא כאן כדי להישאר.

זה אפילו מחייב את המוסדות להיכנס למירוץ שדורשים כעת החלפת קריפטו תכונות ושירותים מתוחכמים אשר נפוצים למדי במניות ובשווקים פיננסיים אחרים. לפיכך הרבה חילופי הצפנה מפתחים את עצמם כדי להתאים למוצרים ושירותים שזמינים בדרך כלל למניות ולמוצרים פיננסיים אחרים. שירות בולט כזה קורה במקרה של מסחר בשוליים או מינוף, שלאט לאט מסתכם בקרב סוחרי הצפנה.

סקירה כללית של מסחר בשוליים

מסחר בשוליים או מסחר במינוף הוא משחק מסוכן שמשוחק בשווקים הפיננסיים על ידי סוחרים בוגרים כבר די הרבה זמן. זוהי אסטרטגיה שבה הסוחר משתמש בכספים שאולים מהמתווך שלו כדי לסחור בנכסים שהופכים בסופו של דבר לבטוחה עבור הקרן המושאלת למתווך..

מכיוון שאסטרטגיית מסחר זו הינה מסוכנת ביותר, היא מתנהלת רק באמצעות חשבון מיוחד המכונה חשבון המסחר בשוליים השונה מחשבון המסחר הרגיל בו משתמשים כל המשקיעים. חשבון נפרד זה מאפשר למשקיעים גם להשתמש באסטרטגיות נוספות כגון מכירת הנכס בקצרה, בעוד שקנייה יכולה להתרחש באותה דרך במזומן או בחשבון שוליים..

מסחר בשוליים אפשרי רק מכיוון שיש מלווים זמינים להרוויח ריבית, לספק מנוף לסוחרים כדי שיוכלו להשקיע או לסחור בסכומים גדולים יותר בהשוואה למה שיש להם ביד..

כדי להסביר טוב יותר את המסחר בשוליים בואו נסתכל על דוגמא, אם סוחר פותח עמדת מרווח עם מינוף 10X ונכסי הבסיס שלו גדלו בערך של 10% אז עמדתו הייתה מניבה 100% בגלל המינוף 10X. זה יקרה כאשר עסקאות סטנדרטיות נסחרות במינוף של 1: 1.

המסחר בשולי מגיע למטבעות קריפטוגרפיים

כפי שצוין קודם לכן, הרבה בורסות קריפטו בוחנות כעת את המסחר בשולי מטבעות קריפטוגרפיים, כך שהסוחר יוכל לקחת חשיפה רחבה יותר למטבעות ואסימונים. אך מכיוון שהנכס הנדון כאן שונה במקצת, כללי המסחר בשוליים נבדלים מעט גם כשמדובר בקריפטו. להלן הנקודות שהופכות את המסחר בשולי הצפנה לשונה מזה של מניות ושווקים פיננסיים אחרים.

אולי תרצה גם: 7 מטבעות ההוכחה הטובה ביותר (קופה) לשנת 2019 שכדאי להשקיע

הלוואות עמית לעמית למסחר בשוליים: במניות, המלווים המספקים מנוף לשוליים הם ברוקרים. אך במטבעות קריפטוגרפיים, מינוף זה ניתן על ידי הבורסה ובמקרים מסוימים כמו פולוניקס, הוא מספק למשתמשים אחרים גם לספק הלוואות לסוחרים למסחר בשוליים..

סגור מעקב וניהול סיכונים יעיל: מכיוון שמטבעות קריפטו הם תנודתיים למדי, סוחרי שוליים צריכים לשמור מקרוב ובמנגנון יעיל לניהול סיכונים כדי למנוע הפסדים עצומים. מכיוון ששווקי הקריפטו משנים את מגמתם תוך דקות ספורות ויש להם תנודות קיצוניות, שינוי התמקדות קל יכול להוביל להפסדים עצומים עבור הסוחר. מכיוון שהפסד זה הוא כסף שאול יתר על המידה, יש סיכוי שהסוחר יאבד גם את כספי המרווח שלו ובסופו של דבר ישלם ריבית אדירה על כסף שאול. מכאן שרוב הבורסות נוקטות בכלים יעילים לניהול סיכונים, כך שהם לא מגיעים עם מאגר של עסקאות לא שלמות בגלל חוסר ביטחון והון..

האפשרות לקצר ביטקוין & מטבעות מטבעות

אסטרטגיה מוזרה זו מוגבלת למסחר בשוליים בלבד ליצירת פוזיציות קצרות. פוזיציה קצרה פירושה בעצם שהסוחר מאמין כי תהיה ירידה במחיר של כל מטבע או אסימון, והוא עשוי לרצות לרווח מסחר כנגד הנכס המסוים. מבחינה טכנית, עמדות קצרות עובדות על ידי מכירת הנכס תחילה, ואחר כך קנייתו. אתה לא צריך לדאוג; החילופים עושים זאת באופן אוטומטי עבורנו.

התפקיד השני לקיצור ביטקוין הוא האופציה לגידור התיק שלך. לדוגמא, אם תיק סוחר מורכב מ -10 ביטקוין והוא רוצה להתגונן מפני הסיכון לירידת הביטקוין, ניתן לפתוח פוזיציה קצרה ממונפת של 10X, והיא תהיה שווה ערך ל -40% מתיק הביטקוין שלו. לפתיחת המשרה הסכום הנדרש הוא רק עשירית ממנו (מינוף פי 10). פירוש הדבר שהסוחר יצטרך להחזיק רק ביטקוין אחד. אז, הביטקוינים שלו מאוחסנים בצורה מאובטחת בארנקים קרים. עם זאת, אסור לשכוח את הסיכון במסחר במינוף (במיוחד מחיר הפירוק של כל מיקום).

מימון שוליים: הימור בטוח יותר מאשר מסחר בשוליים

למשקיעים שאין להם סובלנות לסיכון לעסוק בעצמם במסחר בשוליים, יש דרך נוספת להרוויח משיטות המסחר הממונפות. פלטפורמות מסחר מסוימות ובורסות קריפטוגרפיות מציעות תכונה המכונה מימון שוליים, בה משתמשים יכולים להתחייב בכספם למימון עסקאות המרווח של משתמשים אחרים..

בדרך כלל, התהליך עוקב אחר תנאים ספציפיים ומניב ריביות דינמיות. אם סוחר מקבל את התנאים ולוקח את ההצעה, ספק הכספים זכאי להחזר ההלוואה עם הריבית המוסכמת. אף על פי שהמנגנונים עשויים להיות שונים בין חליפין לבורסה, הסיכונים במתן כספי מרווח הם נמוכים יחסית, בשל העובדה שניתן לחסל בכוח פוזיציות ממונפות בכדי למנוע הפסדים מוגזמים. ובכל זאת, מימון שוליים מחייב את המשתמשים לשמור את כספם בארנק החליפין. לכן, חשוב לקחת בחשבון את הסיכונים הכרוכים בכך ולהבין כיצד התכונה עובדת על החלפת הבחירה שלהם.

בורסות פופולריות המציעות מסחר בשוליים

בעוד הרבה בורסות מנסות להתקדם למשחק המסחר בשוליים, רק מעטים מהן הצליחו לעשות זאת באופן פופולרי. חלק מהשמות המובילים במשחק זה הם-

ביטמקס

Bitmex היא אחת הבורסות המדוברות ביותר ברחבי העולם. אחת הסיבות העיקריות לפופולריות זו היא שביטמקס תומכת במסחר אנונימי. המשמעות היא שהאתר אינו דורש KYC על מנת שסחר יחווה את מלוא הפוטנציאל של שירותיהם כרגע. זה יכול להשתנות בכל עת. סיבה נוספת שהופכת את Bitmex למפורסמת היא שיש לה מגוון נגזרים שמתאימים לכל סוג וסוחר. זה כולל חוזים תמידי, חוזים עתידיים מסורתיים, חוזי רווח הפוך, וחוזי רווח בצמצום. האתר פועל מאז 2014 והפעילות הבסיסית שלו הוקמה בהונג קונג.

מדריך מסחר מסחרי של Bitmex-SSמקור: bitmex.com

eToro

eToro הייתה בין פלטפורמות המסחר המקוונות המובילות מאז 2008. היא ממותגת כפלטפורמת מסחר חברתית, והיא שואפת לאפשר למשתמשים לסחור כמעט בכל דבר, החל מסחורות, מטבעות, מניות ואינדקסים ועד מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות פלטפורמה אחת מבוססת אינטרנט ומובייל. בכל הנוגע למסחר בשוליים, ל- eToro הייתה גישה מוזרה מאוד. ב- eToro, לכל מכשיר יש מינוף מינימלי ומקסימלי משלו, לכן הקפד לבחור רמת מינוף שמתאימה לך. עבור מטבעות מסוימים, המינוף נע בהתאם לנכס עם מקסימום 30x. לדוגמא, עבור חלק מהנכסים, על מנת לפתוח עסקאות של 10,000 דולר, על הסוחר להשקיע 1000 דולר עם מינוף של 1:10..

etoro-margin-trading-SSמקור: eToro.com

פולוניקס

פולוניקס היא ללא ספק אחת מחילופי החלוצים שם בקריפטוספירה. פולוניקס, שנוסדה על ידי טריסטן ד’אגוסטה, מבוססת מחוץ לארה”ב והיא פועלת מאז 2014. כיום היא בבעלות Circle, מוגבלת פיננסית באינטרנט. ההרשמה קלה למדי על Poloniex ואתה יכול להתחיל ברישום הדוא”ל שלך, אך כדי להגדיל את מגבלות המסחר שלך עליך להגיש מסמכי KYC לפולוניקס שבדרך כלל מאושרים בשעות. פולוניקס, מלבד הצעת חשבונות מסחר רגילים לסוחרי יום, מציעה גם תכונות מסחר בשוליים למשתמשים מתקדמים. ב- Poloniex אפשר למנף עד 2.5X ב- BTC ולסחור בשוליים בעקבות 11 מטבעות קריפטוגרפיים עבור BTC.

סחר בשולי אתגריום של Poloniex SSמקור: Poloniex.com

PrimeXBT

PrimeXBT היא בורסת מטבעות חליפין חדשה יחסית המספקת אפשרויות מסחר נגזרות עם מינוף של עד 100x בחמישה קריפטוסים שונים. ממשק מסחר דינמי וחדשני זה מספק לסוחרים את כל הכלים הנחוצים הדרושים ליום מסחר מוצלח. פריים XBT היא פלטפורמה מבוססת ביטקוין, המציעה מסחר ממונף בחמישה מטבעות קריפטוגרפיים שונים, כולל ביטקוין, את’ריום, ליטקוין וריפל. החברה הוקמה בשנת 2018 והחלה לצמוח באופן אקספוננציאלי. נכון לעכשיו הם משרתים לקוחות ביותר מ -150 מדינות שונות.

פריים XBT SSמקור: PrimeXBT.com

שולי קראקן

קרקן, הנמצאת מחוץ לסן פרנסיסקו, היא אחת מבורסות הביטקוין והאלטקוין הגדולות בארצות הברית. זוהי גם הבורסה הגדולה ביותר במונחי נפח EUR שבו כל אחד יכול להירשם באמצעות מזהה הדוא”ל שלו ולהתחיל לאחר אימות KYC תקין. בדרך כלל לוקח עד 7 ימים לבצע את האימות מ- Kraken, ולאחר מכן אתה יכול להתמודד עם מטבעות פיאט כמו USD, EUR, GBP, CAD וכו ‘. ניתן גם לבצע מסחר בשולי קרקן ולקבל את היתרון של אפשרויות מינוף שונות שהוא מספק. לזוגות שונים. זה מאפשר ל -6 מטבעות קריפטוגרפיים להשתלב ב -16 זוגות שונים עם המינוף הגבוה פי 5.

כניסת הבינאנס למסחר בשוליים

לאחר חודשים של התלבטות ומתח, יש לבורסת המטבעות הגדולה בעולם בינאנס רשמית השיקה מסחר בשוליים עבור “סוחרים מתפתחים בקריפטוגרפים”. השירות מוצע תחת הפלטפורמה המחודשת “Binance 2.0”, הטוענת לאפשר למשתמשים להעביר כספים בקלות מארנק השוליים לארנק Binance הראשי שלהם בתשלום עמלות אפס..

כרגע קיימים שישה מטבעות קריפטוגרפיים נתמכים – ביטקוין (BTC), אתר (ETH), XRP, מטבע בינאנס (BNB), טרון (TRX) ו- Tether (USDT), עם כמה זוגות. המינוף הזמין, לעומת זאת, הוא פי 3 בלבד בהשוואה לפי שניים מהצפוי בעבר.

כיצד לפתוח חשבון מסחר שוליים ב- Binance

פתיחת חשבון למסחר בשוליים היא די קלה ב Binance:

שלב 1: לאחר הכניסה של עכבר המשתמש לפינה הימנית העליונה אל וסמן מעל סמל הפרופיל שלך.

שלב 2: כאשר התפריט הנפתח יצטרך ללחוץ על הדוא”ל שלהם כדי לעבור למרכז השליטה בחשבונך. הסוחר יוכל לראות יתרות חשבונות מדף זה.

בינאנס

שלב 3: מתחת ל”פרטי היתרה “, הסוחר יצטרך ללחוץ על” שוליים “כדי להתחיל בתהליך פתיחת חשבון המסחר בשוליים ב- Binance..

בינאנס

פתק: על מנת לפתוח חשבון שוליים ב- Binance, המשתמש יצטרך לבצע אימות זהות (KYC) ולוודא שמדינתו אינה ברשימה השחורה..

גבולות לוואי וריבית

מטבעות הריבית היומית SS

לוח המחוונים נותן גם את תיאבון הסיכון של הנכסים המושאלים. התרשים נותן לסוחר רמת סיכון בהתאם לכספים המושאלים (סך החוב) ולכספים המוחזקים כבטוחות בחשבון השוליים של הסוחרים (הון עצמי)..

רמת שוליים

רמת הסיכון משתנה בהתאם לתנועות השוק, כך שאם המחירים נעים מול תחזית הסוחרים, ניתן לחסל את נכסיהם. אם רמת המרווח תרד ל -1.3, הסוחר יקבל שיחת שוליים, וזאת תזכורת לכך שהוא צריך להגדיל את הביטחונות שלו (על ידי הפקדת כספים רבים יותר) או להפחית את ההלוואה שלו (על ידי החזר מה שהוא לווה). אם רמת השוליים תרד ל -1.1, נכסי הסוחרים יוסרו אוטומטית, כלומר בינאנס ימכור את הכספים במחיר שוק להחזר ההלוואה..

סיכום

מסחר בשוליים הוא בהחלט תוספת נהדרת לקריפטוסים. הסיכון אמנם מוגבר אך הוא נותן לסוחרים הזדמנות להרוויח כסף עצום. אם אסטרטגיה זהירה לכל סוחר יש סיכוי מדהים להכפיל את נכסיו די מהר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me