banner
banner

נבדקו 6 מיטב ארנקי החומרה המרתרי מטבעות

ארנקים הם חלק חשוב במערכת האקולוגית של הצפנה שכן הם אלה המחזיקים את כל המפתחות, בין אם הם פרטיים או ציבוריים המוחזקים על ידי המשקיעים. בגלל זה הם לעתים קרובות היעדים להאקרים ותוקפים. מכאן שקהילת המשקיעים תמיד מחפשת אפשרויות מאובטחות ושומרות על אסימונים ומטבעות. בהיותו היבט כל כך חשוב, יש צורך להבין מהם האפשרויות הקיימות ואילו המתאימים ביותר עבורם.

מהם ארנקי מטבעות קריפטוגרפיים?

בהגדרה פורמלית, ארנק מטבעות קריפטו הוא תוכנה השומרת על מפתחות פרטיים וציבוריים ומתחברת עם רשתות אחרות כדי לעזור למשתמשים לשלוח ולקבל מטבע דיגיטלי ולבדוק את היתרה שלהם. אם משתמש רוצה לקבל או לשלוח ביטקוין או כל מטבע מטבע אחר, הוא יצטרך להחזיק ארנק דיגיטלי בכדי לבצע עסקה זו.

ישנם יותר ממיליון אנשים המשתמשים בקריפטו ארנקים על בסיס יומי, אך עדיין קיים פער ידע רב שיוצר אי הבנות מרובות לגבי אופן הפעולה של הארנקים הללו. בניגוד לארנקי ‘כיס’ בסגנון ישן, ארנקים דיגיטליים אינם אוגרים מטבע. למעשה, מטבעות אינם מאוחסנים בשום מקום במקום אחד או קיימים בשום מקום בצורה פיזית כלשהי. כל מה שקיים הוא רשומות של עסקאות המאוחסנות בבלוקצ’יין.

כיצד ארנקים מעבירים את המטבע הקריפטורי

כאשר אדם שולח ביטקוין או כל סוג אחר של מטבע דיגיטלי לאדם אחר, הוא בעצם מסיר את הבעלות שלו על המטבעות לכתובת הארנק של האדם האחר. כדי שהמשתמש המקבל יוכל לקבל מטבעות אלה ולפתוח את הכספים, המפתח הפרטי השמור בארנק המשתמש חייב להתאים לכתובת הציבורית שהמטבע הוקצה לה. אם מפתחות ציבוריים ופרטיים תואמים, היתרה בארנק הדיגיטלי המקבל עולה, ופוחתת מארנק השולח בהתאם. שלא כמו בעולם המסורתי של ימינו, אין החלפה ממשית של מטבעות אמיתיים. העסקה מסומנת רק על ידי רשומת עסקה בבלוקצ’יין ושינוי יתרה בארנק המטבעות השולחים והמקבלים..

סוגי ארנקי מטבעות קריפטוגרפיים

ישנם מספר סוגים של ארנקים המספקים דרכים שונות לאחסן ולגשת למטבע הדיגיטלי שלך. בסיווג נרחב, ניתן לפרק ארנקים מטבעות קריפטוגרפיים לשלוש קטגוריות נפרדות – תוכנה, חומרה ונייר. ארנקי תוכנה מחולקים עוד לשולחן העבודה, הנייד או המקוון.

ארנקים לשולחן העבודה:

מדובר בארנקים אשר מורידים ומותקנים על ידי המשתמשים במחשב האישי או הנייד. ארנקים אלה נגישים רק מהמחשב היחיד בו הם מורידים ומותקנים. לאחר גישה לנקודה אחת, ארנקים שולחניים נחשבים כמציעים את אחת הרמות הגבוהות ביותר של בִּטָחוֹן אולם אם המחשב בו הארנקים שוהים, נפרץ או מותקף על ידי וירוס קיימת האפשרות שהמשתמש עלול לאבד את כל הכספים שלך..

החיובי על ארנקי שולחן העבודה הוא שהמפתחות הפרטיים אינם מאוחסנים בשום שרת צד שלישי והוא עובד בצורה חלקה עם תוכנת TOR שמוסיפה שכבה של פרטיות. השלילה היחידה שאפשר לצייר מארנקים שולחניים היא שארנקים אלה עשויים להזדקק לעדכון בזמן של מערכת ההפעלה מכיוון שהיא זקוקה למערכת ההפעלה האחרונה כדי לתפקד..

ארנקים מקוונים:

ארנקים מקוונים לרוב פועלים על הענן ומספקים גישה למשתמש מכל מכשיר מחשוב ומכל מקום. אמנם הם נוחים יותר לגישה, אך הארנקים המקוונים מאחסנים את המפתחות הפרטיים שלך באופן מקוון ונשלטים על ידי צד שלישי, מה שהופך אותם לפגיעים יותר להתקפות פריצה וגניבה. החיובי הברור של הארנק המקוון הוא שהוא אידיאלי להחזקת כמויות קטנות של קריפטו שכן הוא מספק גישה קלה יותר עם זמן עסקה מהיר, ואילו בצד החיסרון ארנקים אלה הם הרגישים ביותר לפריצה וגניבה עם סיכון גבוה לתוכנות זדוניות..

ארנקים ניידים:

ארנקים אלה הם בעצם אפליקציות אשר פועלות בטלפון של המשתמש. ארנקים אלה נותנים את הזריזות הנדרשת למשתמשים מכיוון שהם ניתנים לנשיאה לכל מקום ובכל מקום ומאפשרים למשתמשים אליו בכל נקודת מכירה כולל חנויות קמעונאיות. ארנקים ניידים הם בדרך כלל קטנים בהרבה ויש להם פונקציות פשוטות יותר מאשר ארנקים שולחניים בגלל השטח המוגבל הזמין בניידים. הדבר הטוב ביותר בארנקים ניידים אלה הוא שהוא הטוב ביותר לעסקאות מהיום להיום, כי קל יותר לשימוש בדרכים. כמו כן, הרבה מאפליקציות אלה מגיעות עם מתקן לסריקת קוד QR שהופך את התשלום בקריפטו למהיר יותר.

ארנקי נייר:

ארנקים אלה קלים לשימוש ומספקים רמת אבטחה גבוהה מאוד. בעיקרון, נחשב כגשר בין רגלי הנייר המסורתיות לקריפטו הדיגיטלי. בעוד שמונח ארנק הנייר יכול להתייחס פשוט להעתק פיזי או להדפסה של המפתחות הציבוריים והפרטיים שלך, הוא יכול להתייחס גם לפיסת תוכנה המשמשת ליצירת אבטחה של זוג מפתחות אשר מודפסים לאחר מכן. השימוש בארנק נייר פשוט יחסית. העברת ביטקוין או כל מטבע אחר לארנק נייר מתבצעת על ידי העברת כספים מארנק התוכנה לכתובת הציבורית המוצגת על גבי ארנק נייר.

לחלופין, אם רוצים למשוך או להוציא מטבע, כל שעליהם לעשות הוא להעביר כספים מארנק הנייר שלהם לארנק התוכנה. תהליך זה נקרא ‘גורף’, והוא מתבצע על ידי הזנה ידנית של המפתחות הפרטיים של האדם או על ידי סריקת קוד ה- QR על ארנק הנייר. היתרונות של ארנק נייר הם בקרת הרמה שהוא מספק למשתמש מכיוון שהוא אינו מאוחסן בשום מכשיר. כמו כן, כמעט בלתי אפשרי לבצע פריצה דיגיטלית אליהם. אמנם האבטחה היא מירבית, אך מצד שני יש משקיעים שחושבים שזה די מסורבל להעביר מטבעות דיגיטליים עם ארנק נייר..

ארנקי חומרה:

ארנקי חומרה מאחסנים את המפתחות הפרטיים של המשתמש בהתקן חומרה כמו USB. למרות שארנקי חומרה מבצעים עסקאות באופן מקוון בדיוק כמו ארנקי התוכנה, הם מאוחסנים במצב לא מקוון מה שמספק את האבטחה המוגברת הנדרשת. ארנקי חומרה תואמים בדרך כלל למספר ממשקי אינטרנט ותומכים גם במגוון שונה של מטבעות ומטבעות; זה רק תלוי באיזה משתמש המשתמש מחליט להשתמש. יתרה מכך, ביצוע עסקה הוא קל. משתמשים פשוט מחברים את המכשיר שלהם לכל מחשב או מכשיר תומך באינטרנט, מזינים סיכה, שולחים מטבע ואישור. ארנקי חומרה מאפשרים לבצע עסקאות בקלות תוך שמירה על כספיכם במצב לא מקוון והרחק מהסכנה של האקרים וגנבים דיגיטליים. החיובי לארנק חומרה מציע יותר אבטחה מכל שאר סוגי הארנקים. מלבד אבטחה, ארנקים אלה הם מכשירים ניידים הניתנים לקיפול ונשיאה בקלות. מרבית ארנקי החומרה תומכים במגוון מטבעות. החיסרון היחיד בארנקים אלה הוא שהמשתמש עשוי להזדקק למומחיות טכנית בכדי להשתמש בו בקלות.

מכיוון שארנקי חומרה מספקים את הפתרון המקיף ביותר עבור המשתמשים, צריך לראות את האפשרויות הקיימות בשוק.

ספר חשבונות ננו ס

ספר חשבונות ננו ס

ה ספר חשבונות ננו ס תומך בלמעלה מ- 25 מטבעות קריפטוגרפיים, כולל ביטקוין, את’ריום, ריפל ואלטקויני, ומאפשר למשתמש לנהל מספר נכסים באותו ארנק חומרה. המפתח הפרטי ב- Ledger Nano S לעולם אינו נחשף. הוא מוגן בתוך שבב מאובטח הנעול באמצעות קוד PIN, אותו שבב כמו זה המשמש לדרכונים וכרטיסי אשראי.

המכשיר פשוט ונשלט על ידי שני כפתורים בלבד, וניתן לאמת את כל הפעולות על גבי המסך שלו. והאפליקציות הנלוות לדג’ר מאפשרות למשתמשים לנהל בקלות את עסקאות ההצפנה שלהם.

Ledger Nano S מבוסס על ארכיטקטורת שבבים כפולה (ST31 CC EAL5 +, STM32) ושלמות הקושחה מאובטחת על ידי תעודת הצפנה. השבב המאובטח בודק את תקינות המכשיר שלך בכל פעם שהוא מופעל והופך אותו למדבקה נגד טמפו להגנה על המכשיר שלך.

בדיוק כמו ארנקי ספר ספרים אחרים, Ledger Nano S מופעל גם על ידי BOLOS, מערכת הפעלה ייחודית וקניינית שפותחה על ידי Ledger. מערכת זו יוצרת מגן אישי סביב כל אפליקציה בארנק Ledger כדי להגן עליהם מפני תוקפי יישומים.

אולי תאהב: Sumsung משקיעה ביצרן ארנק החומרה הפופולרי של Bitcoin, Ledger

ספר חשבונות כחול

ספר חשבונות כחול

ספר חשבונות כחול הוא ארנק חומרה פרימיום עם חווית משתמש מתקדמת הודות לממשק גדול עם מסך מגע. הוא בנוי סביב אלמנט מאובטח וכולל את כל מאפייני האבטחה שהמשתמש מצפה להם ממכשיר לדג’ר.

Ledger Blue תומך בלמעלה מ- 30 מטבעות קריפטוגרפיים, כולל Bitcoin, Ethereum, XRP ו- Altcoins, ומאפשרים לכם לנהל עד 11 נכסים בו זמנית עם אותו ארנק חומרה. ארנק חומרה זה משובץ בתצוגה צבעונית ובמסך מגע קיבולי גדול עם זכוכית נגד שריטות, עטוף בכיסוי חזק.

בדיוק כמו Nano S, Ledger Blue to מתוכנן סביב שבב מאובטח חזק, הבנוי לעמוד בהתקפות מתוחכמות: המפתחות הפרטיים שלך מבודדים בבטחה בתוך המכשיר.

טרזור ​​אחד

Trazor One

טרזור ​​אחד הוא ארנק חומרה שנבדק בלחץ התומך במגוון רחב של מטבעות קריפטוגרפיים במחיר סביר. החברה שעומדת מאחורי ה- TREZOR One (Satoshi Labs) נחשבת לחלוצה בתעשיית הביטקוין וזה באמת יוצא במוצר. אמצעי אבטחה נוספים כגון קודי PIN וביטויי סיסמה הופכים את ארנק החומרה הזה ל”הוכחת פריצה “ככל שניתן להשיג.

בניגוד לדג’ר, ארנקי TREZOR באופן כללי תומכים ב -700 מטבעות ואסימונים של ERC-20. המטבעות הנתמכים העיקריים הם Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Dash (DASH), Zcash (ZCH), Stellar (XLM). הארנק כרגע אינו תומך ב- Ripple (XRP), Monero (XMR) ו- Cardano (ADA)

טרזור ​​ת

Trazor T

ה המודל של טרזור ​​T מגיע עם גימור שחור מסוגנן עם מסך בגודל 240 x 240 יפה. באמצעות ה- LCD, המשתמש יכול לתפעל ולהגדיר את הארנק לפי הצורך. העיצוב המלוטש של דגם T הופך אותו למושך יותר מקבילו שכן הוא מעניק אווירה מוגמרת ומעודנת. בנוסף, מסך המגע הזמין עם דגם T יוצר שכבת אבטחה נוספת.

קָשׁוּר: ארנק TREZOR תומך כעת ב- Lisk [LSK], Decred [DCR] & Bitcoin פרטי [BTCP]

בדיוק כמו Trezor One, גם Trezor T יכול להתמודד עם למעלה מ -500 מטבעות קריפטוגרפיים, הכוללים ביטקוין, Ethereum, Litecoin, Dash, Zcash, ורבים אחרים.

שומר מפתחות

שמור על המפתח

KeepKey הוקמה על ידי דרין סטנצ’פילד בשנת 2015 ומשרדיה הראשיים נמצאים בארה”ב. KeepKey רכשה את ארנק הביטקוין Multibit בשנת 2016 ובהמשך נרכשה על ידי Shapeshift באוגוסט 2017. בראש החברה עומד דרין כמנכ”ל וקן הודלר (כן, הודלר הוא שמו האמיתי) כמנהל ה- CTO.

בעוד הארנק טוען שהוא המתוחכם ביותר מבחינת אבטחה, הוא נופל מהמתחרים שלו מבחינת תמיכה במטבע. KeepKey תומך רק ב -40 נכסים דיגיטליים שונים.

המטבעות העיקריים הנתמכים הם Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, DASH, Dogecoin, Ethereum, Litecoin. התכונות האחרות שהופכות את Keepkey למיוחדות הן שהן מעניקות למשתמש הגנת קוד PIN מפני שימוש בלתי מורשה, הגנה נוספת על ביטוי סיסמה, מהירויות עסקאות הניתנות להתאמה אישית וכתובות ארנק ללא הגבלה בהתקן אחד. גם בתמיכה של Shapeshift, לארנק החומרה יש מעט אמינות.

ארנק חומרה מיני Archos Safe T

ארנק חומרה מיני Archos Safe Tארנק חומרה מיני Archos Safe T

ארכוס היא חברה צרפתית אשר עד כה התמקדה בייצור טאבלטים, טלפונים, מכשירי אנדרואיד ומכשירי אחסון נתונים ניידים. עם הביקוש הגובר לקריפטו, נכנסה החברה לחלל הקריפטו עם ארנק החומרה שלה שמותג כ- Archos SafeT. זה עובד כמו ארנק טיפולי לאחסון קר בחומרה המאפשר למשתמשים בו לאחסן את המטבע הקריפטוגרפי שלהם בצורה לא מקוונת.

כשמו כן הוא, המוצר הוא גרסה קטנה יותר של ארנק הדגל של חומרה של Archos בשם Archos Safe-T Touch. הארנק משתמש בשבב STM32 STMicroelectronics ARM Cortex-M3 120 Mhz, המגובה בזיכרון ערכת שבבים מוצפן עם ארבעה מקשי AES של 256 סיביות. ל- Archos Safe-T Mini מסך OLED קריא אך פשוט 128x64p עם אלכסון של 0.96 אינץ ‘. הוא משתמש בתכונה מאובטחת הנקראת EEPROM (זיכרון לקריאה בלבד לתכנות המחיק באמצעות חשמל).

את התוכן של זיכרון לקריאה בלבד ניתן למחוק ולתכנת מחדש באמצעות מתח פועם. Archos Safe-T Mini תומך בכמות ראויה של מטבעות קריפטוגרפיים בשוק. כרגע ניתן לאחסן Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Litecoin (LTC), Dash (DSH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) ומגוון רחב של אסימוני ERC-20. על הארנק. אמנם יש כמה מטבעות קריפטוגרפיים גדולים שהארנק לא תומך בהם, אך הפרויקט טען כי הם בוחנים להרחיב את הצעת האחסון שלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me