banner
banner

תחזית שבועית, 16-20 בנובמבר: חמשת האירועים הכלכליים המובילים לצפייה בשבוע הבא!

הדולר האמריקני הרחב ככל הנראה יסתיים השבוע במסלול דובי, מכיוון שמשקיעים עדיין מריעים מהאופטימיות ביחס לחיסון פוטנציאלי לנגיף העטרה המדבק מאוד, השומר על לחץ הדולר האמריקני הבטוח, תוך כדי הרמת הסיכון. עצרת נכסים. מלבד זאת, גם ההפסדים המשמעותיים בתשואות האג”ח האמריקאיות והמדיניות של הפדרל ריזרב לתקופה ממושכת של ריביות נמוכות ותקווה להתאוששות כלכלית עולמית מ- COVID-19 מילאו תפקיד מרכזי בערעור הירוק..

במבט קדימה לשבוע הקרוב, סדרת השינויים בתעסוקה ופגישת שיעור האבטלה, לצד פרוטוקולים של הפגישה המדינית המוניטרית של ה- RBA והמפגשים של G20, עשויים להניע הרבה כותרות בכדי להשאיר את השווקים בתנועה. גם המתיחות הגיאו-פוליטית וכותרות וירוס הכורונים יעקבו מקרוב, מכיוון שהם יכולים למלא תפקיד מפתח בקביעת רמות הסיכון בשוק..

חמשת האירועים הכלכליים המובילים לצפייה השבוע

1. מכירות ייצור CAD (MoM) – יום שני – 06:30 בבוקר

נתוני מכירות הייצור מתפרסמים בדרך כלל על ידי סטטיסטיקה קנדה, המודדת את המכירות הכוללות בקנדה. ניתן לראות זאת כדרישת השוק הצפויה. במילים פשוטות, המספר ההולך וגדל של הסחורות, כולל מלאי שלא נמכר, מצביע על ירידה בביקוש השוק, שנראה כשלילי או (דובי) למטבע ה- CAD. מלבד זאת, ירידה במספרי המכירות צופה גם נימה דובית עבור ה- CAD. כמו כן, נתוני מכירות הולכים וגדלים נתפסים כחיוביים (או שוריים) עבור ה- CAD.

במילים אחרות, נתונים הם אינדיקטור מוביל לבריאות כלכלית. עם זאת, היצרנים מושפעים מהר מאוד מתנאי השוק. במקביל, שינויים במכירות שלהם יכולים להוות סימן מוקדם לפעילות עתידית, כמו הוצאות, שכירה והשקעה.

מהדורה קודמת

בפועל: -2%

DEV: -0.13

תאריך: 16/11/2020 12:30

2. מכירות קמעונאיות בארה”ב (MoM) – יום שלישי 06:30 בבוקר GMT

נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי לשכת האוכלוסין האמריקאית, המודדת את סך התקבולים של חנויות קמעונאיות. שינויים באחוזים חודשיים מראים את קצב השינוי במכירות כאלה. עם זאת, השינויים במכירות הקמעונאות ננקטים באופן כללי כאינדיקטור מוביל להוצאות הצרכנים. לפיכך, אם ה’אקטואלי ‘גדול מ’התחזית’, הוא נתפס כשורי עבור הירוק. לעומת זאת, נתון נמוך נתפס כשלילי (או דובי) עבור הדולר האמריקני.

מהדורה קודמת

בפועל: 1.9%

DEV: 0.25

תאריך: 17/11/2020 12:30

תיאור המכירות הקמעונאיות לא כולל מכוניות (MoM)

נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי לשכת המפקד האמריקאית. זה בדרך כלל מציג את כל הסחורות שנמכרות על ידי קמעונאים, בהתבסס על דגימה של חנויות קמעונאיות מסוגים וגדלים שונים, למעט תחום הרכב. יש לציין כי מדד המכירות הקמעונאיות נחשב לאינדיקטור המוביל לאמון הצרכנים. עם זאת, דוח זה הוא דוח ‘המקדמה’, שיכול להשתנות מעט לאחר חישוב המספרים הסופיים. לפיכך, נתונים גדולים מהתחזית מצביעים על התקדמות בצמיחה הכלכלית, הנחשבת שורית עבור הדולר האמריקני.

מהדורה קודמת

בפועל: 1.5%

DEV: 0.20

תאריך: 16/11/2020 12:30

3. נאומו של BoE Haldane – דיווחי מדיניות מוניטרית דיונים – יום רביעי – 14:00 שעון שעון GMT

אנדרו G Haldane הוא הכלכלן הראשי בבנק אנגליה ומנהל בכיר לסטטיסטיקה וניתוח מוניטרי. מלבד זאת, אנדרו G Haldane הוא גם חבר בוועדת המדיניות המוניטרית של הבנק. הוא יישא נאום ביום רביעי הקרוב, כדי לדווח על האינפלציה ועל התחזיות הכלכליות בפני ועדת האוצר של הפרלמנט. עם זאת, הדיונים, שיימשכו שעות ספורות בלבד, יכולים ליצור תנודתיות ניכרת בשוק. לפיכך, אם הדיונים הם נצים מהצפוי, זה נתפס כחיובי או (שורי) עבור המטבע GBP. כמו כן, אם הם יותר יונים מהצפוי, זה נתפס כדובי עבור המטבע.

יתר על כן, חברי ה- BOE MPC מצביעים היכן לקבוע את שיעורי הריבית המרכזיים במדינה, בעוד שההתחייבויות הציבוריות שלהם משמשות בדרך כלל לספק רמזים מפורטים בנוגע למדיניות מוניטרית עתידית..

 

4. נתוני שינויים בתעסוקה באוסטרליה – יום חמישי – 12:30 בבוקר

נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי הלשכה הסטטיסטית האוסטרלית, הבוחנת את השינוי במספר המועסקים באוסטרליה. נתונים כלכליים אלה מתפרסמים בסוף החודש. אם הנתונים מראים עלייה, יש לכך השלכות חיוביות על ההוצאות הצרכניות, מה שמגביר את הצמיחה הכלכלית. לפיכך, אם ה’אקטואלי ‘גדול מ’תחזית’, הוא נתפס כשורי עבור מטבע AUD; לעומת זאת, נתונים נמוכים יותר נתפסים כשליליים (או דוביים) עבור מטבע AUD.

 

מהדורה קודמת

אמיתי: -29.5 K

DEV: 0.06

תאריך: 19/11/2020 00:30

נתוני שיעור האבטלה באוסטרליה:

נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי הלשכה הסטטיסטית האוסטרלית, המודדת את מספר העובדים הבלתי מועסקים, חלקי כוח העבודה האזרחי הכולל. עם זאת, מספר המובטלים מהווה איתות מוביל לבריאות הכלכלית הכללית, שכן ההוצאות הצרכניות מתואמות בצורה יוצאת דופן עם תנאי שוק העבודה. לפיכך, עלייה בשיעור מצביעה על היעדר התרחבות בשוק העבודה האוסטרלי. כתוצאה מכך, אם ‘האמיתי’ נמוך מ’תחזית ‘, הוא נתפס כחיובי (או שורי) עבור המטבע האוסטרלי. לעומת זאת, קריאות גבוהות נתפסות כשליליות (או דוביות) עבור הדולר האוסטרלי.

 

מהדורה קודמת

בפועל: 6.9%

DEV: -0.25

תאריך: 19/11/2020 00:30

5. מפגש G20 – יום שישי 

בישיבת ה- G20 מתאספים מושלי הבנקים המרכזיים ושרי האוצר מכלכלות מתועשות חשובות ומתפתחות המתעוררות, במטרה לדון בסוגיות מובילות המשפיעות על הכלכלה העולמית. הסוחרים צריכים לפקוח מקרוב על האירוע הזה, שמביא מימד חדש לשווקים. מדינות ה- G20 עשויות לדון בהשפעות המונעות על ידי COVID-19 על קבוצות כלכליות ועל הדרכים הפוטנציאליות להילחם ולהתגבר על האטות כלכליות. בואו לפקוח עין על אירועים אלה כדי ללמוד עוד על מגמות בשוק המט”ח. בהצלחה, ושיהיה לך סוף שבוע נהדר!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me