banner
banner

למד חוזים חכמים Blockchain מהיסודות

הבנת חוזים חכמים Blockchain כבסיסים 

פרוטוקול מחשב שתוכנן או הוקרן לאפשר, לאמת או ליישם דיגיטלית את הפשרה או הצגת ההסכם. בחוזים חכמים אין צורך בצדדים שלישיים לביצוע משימתן של עסקאות אמינות הניתנות למעקב אך בלתי הפיכות.

תומכי החוזים החכמים שהוצגו לראשונה על ידי ניק סאבו בשנת 1994, אומרים כי אמנם חוזה חכם יכול להיות לגמרי ביצוע עצמי ואכיפה עצמית, אך ניתן לבצע אותו גם באופן חלקי. כמו כן, האבטחה הניתנת תוך שימוש בו היא טובה בהרבה בהשוואה לדיני החוזים המסורתיים.

ולא לשכוח חוזים חכמים משרתים בעלות תפעול מקוצרת.

קרא גם … קורע 5 מיתוסי הביטקוין הנפוצים ביותר

חוזים חכמים בבלוקצ’יין 

ה בלוקצ’יין היא ללא ספק אחת מהמערכות המבוזרות הטובות ביותר הקיימות כיום. כיוון שהדבר מאפשר לכל הצדדים לחסוך זמן וקרבות, גם זאת מבלי לשלם למתווכים. למרות שלטכנולוגיה זו של הבלוקצ’יין יש את הבעיות שלה, עדיין לא יהיה זה נכון לטעון שהאותה מהירה, זולה ובטוחה יותר מרוב דרכי העסקים הישנות..

כידוע, חוזים חכמים מסייעים להחלפת כסף, רכוש וכל דבר שהוא בעל ערך בצורה שקופה ונטולת סכסוכים. בנוסף לא צריך גם איש ביניים כדי להשיג את אותו הדבר. מכאן, לא יהיה זה נכון לומר שחוזים חכמים הם כמו מכונות אוטומטיות. עם זאת, אותו יכול בקלות לתמוך בניהול נושאים רב פנים.

למעשה, לאחר ניתוח מקרה השימוש בחוזים חכמים, ניק סאבו, הרגיש מערכת מבוזרת המכונה בלוקצ’יין ו חוזים חכמים יעבוד נכון זה עם זה.  

עם זאת, באגודה זו, ההסדרים יועברו לקוד מחשב, יוסרו וישוכפלו במסגרת וינוהלו על ידי מערכת המחשבים המפעילים את הבלוקצ’יין. זה גם יביא תשומות שיא, למשל החלפת מזומנים וקבלת הפריט או הממשל.

כדברי מומחים 

ויטליק בוטרין, מתכנת אתריום בן 22, הסביר חוזה חכם,

“כאשר נכס או מטבע מועברים לתוכנית”, והתוכנית מפעילה קוד זה ובשלב מסוים היא מאמתת באופן אוטומטי תנאי והיא קובעת באופן אוטומטי אם הנכס צריך לעבור לאדם אחד או בחזרה לאדם השני, או האם הוא יש להחזיר באופן מיידי לאדם ששלח אותה או לשילוב כלשהו שלה. בינתיים, ספר החשבונות המבוזר גם מאחסן ומשכפל את המסמך מה שמעניק לו ביטחון וחוסר משתנה מסוימים. “.

בואו נבין את זה טוב יותר – בואו נגיד, באופן היפותטי השכרתם דירה, שניתן לעשות זאת במהירות באמצעות בלוקצ’יין ומטבע דיגיטלי כמצב התשלום. אתה מקבל חוזה וירטואלי, והצד השני מקבל מפתח מעבר ממוחשב שמגיע בתאריך קבוע מראש.

כעת, למקרה שהמפתח לא יעבור זמן, הבלוקצ’יין מוציא הנחה. ואילו במקרה שהמפתח נשלח לפני תקופת ההשכרה, היכולת מחזיקה אותו בחיוב וקריטי עבורך ועבור הצד השני המעורב בחוזה עם הגיע התאריך..

ביסודו של דבר, המסגרת תוקפת את הקדמה ‘אם-אז’ והיא נראית על ידי כמה אנשים כדי שתוכלו לצפות בהעברה מושלמת. כלומר, בטוח שתשלמו לכם על מסירת המפתח. והצד השני יחויב ברגע שיקבלו את המפתח. כתוצאה מכך הארכיון נשמט לאחר הזמן, והקוד לא יכול להתערב על ידי שנינו מבלי שהאחר ידע זאת מכיוון שכל החברים בו זמנית נבהלים.

במילים פשוטות – ניתן להשתמש ביעילות בחוזה החכם לכל מיני נסיבות שנע בין חברות בנות הקשורות לכסף לדמי הגנה, חוזי קרע, דיני רכוש, הרשאות אשראי, ממשלות כספיות, נהלים שנקבעו וטענות מימון המונים.

שיטות שונות לשימוש בחוזה חכם 

גיוס כספים – מקרי השימוש האמיתיים של חוזים חכמים יכולים להיות ביישומים בהם יש צורך בשקיפות בהעברת כספים. הארגונים שיכולים להגיש בקשה על בסיס חוזים אלה הם מלכ”רים, ארגונים לא ממשלתיים, פלטפורמות גיוס תרומות לסטארטאפים וכו ‘..

מֶמְשָׁלָה אין ספק בעובדה שלא ניתן לתקן את המסגרת של מערכת ההצבעה. עם זאת, עלינו להסכים לנקודה שאותו (חוזה חכם) יקל על כל הדאגות על ידי מתן מסגרת בטוחה יותר ללא גבול. אחרי הכל, קולות מוגנים של ספר חשבונות מבוזרקים יצטרכו יותר מכול לרשום אנרגיה כדי לפענח אותה.

הַנהָלָה – אמנם רשומות בודדות יכולות להיות רשומות כאחת הסיבות המובילות לשימוש בחוזה חכם ובלוקצ’יין בניהול. אסור לפספס גם חיסול של צחוקים אפשריים בתקשורת ובזרימת העבודה בגלל התכונות שלה כמו שקיפות, מערכת אוטומטית ודיוק..

מְכוֹנִית – עם כל מה שמשקפיים רובוטיים, מתוחכמים ומכוניות אוטומטיות מבריקות, אנו יכולים לציין במהירות ברשימת העובדות שאנו מתקדמים מחולייתנים טרום אנושיים עצומים לרובוטים מתוחכמים במיוחד. ובכן, זהו המצב בו חוזים חכמים יסייעו לנו טוב יותר.

לדוגמא שימוש בחוזים חכמים בארגון הגנה על תאונות יכול לגבות תעריפים באופן שונה לאור היכן, ובתנאים שבהם הלקוחות עובדים ברכבם..

בריאות – ניתן לקודד רשומות רווחה אינדיבידואליות ולהעלות על הבלוקצ’יין עם מפתח פרטי שיספק גישה לאנשים מסוימים מדי. ניתן היה להציב את קבלות הניתוחים במקום אחר בבלוקצ’יין ובעקבות כך לשלוח לספקי הגנה כראיה להעברה. כמו כן, התיעוד יכול לשמש גם לניהול שירותי אנוש כללי, למשל, מתן תרופות, עקביות כיוונית, בדיקות נוצרות ופיקוח על אספקת ביטוח לאומי..

יתרונות החוזים החכמים 

אוטונומיה ביטול הצורך במתווך הוא העמדה הטובה ביותר חוזים חכמים משמש עם, כמו באותו סיכון של מניפולציות על ידי צד שלישי יכול להיות מופחת או להתעלם לחלוטין.

אמון – לא ניתן לאבד את המסמך או להטעות אותו מכיוון שהם מוצפנים על גבי ספר חשבונות משותף.

גיבוי – בבלוקצ’יין, עם כל אחד מבני לווייך שיש לך גב, לא יהיה סיכוי לאבד את חשבון ההשקעה שלך. למעשה, הדוחות שלך מועתקים בנסיבות רבות.

בִּטָחוֹן – עם הצפנת אתרים ודיווחים מוגנים, אין כמעט אפשרות לפריצה. יידרש מתכנת נלהב באופן מוזר כדי להבין את הקוד ולחדור אליו.

מהירות – עם חוזים חכמים, כל מה שאתה צריך יהיה קודי תכנות, מה שאומר שתחסוך שעות מחוץ לטופס העסקי.

קרנות השקעה – חוזים חכמים חוסכים מכם מזומנים מכיוון שהם מציגים את קרבתו של אדם אמצעי. היית צריך, למשל, לשלם לרואה חשבון ציבורי כדי לחזות בחילופי הדברים שלך.

דִיוּק –חוזים חכמים מהירים יותר אך פחות יקרים וכן שומרים על מרחק אסטרטגי מהטעויות שמקורן בעיגול פיזי של ערימות מבנים..

חסרונות של חוזים חכמים 

שום דבר בעולם הטכנולוגיה הזה אינו מושלם, וכך גם במקרה של החוזה החכם. לדוגמא, מה הייתם עושים אם באג נכנס לקוד שלכם? בעוד אלה חוזים חכמים בלוקצ’יין ארוזים ברשימת יתרונות, בהחלט יש מעט פגמים שעוד לא יטופלו.

כמה דוגמאות לבלוקצ’יין, שעובדות כיום עם חוזים חכמים

ביטקוין – עם יכולת מוגבלת לעבד מסמכים, ביטקוין עושה פלאים בעיבוד עסקאות ביטקוין.

שרשראות צד – תוך כדי ריצה צמודה לביטקוין, הדבר נושא יותר מקום לעיבוד חוזים.

NXT – בלוקצ’יין ציבורי עובד עם תבניות מוגבלות של חוזה חכם.

את’ריום – אחד מהבלוקצ’יינים הציבוריים המתקדמים ביותר בנושא עיבוד חוזים חכמים. כל שעליך לעשות הוא לבצע את התשלום באתיקה, ואתה יכול להתמודד עם כל מה שתרצה לשנות.

מה דעתך על חוזים חכמים Blockchain? ספר לנו בתגובות למטה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me