banner
banner

דוח שנתי 2020: נפח המסחר של נגזרות קריפטו מגיע לגובה חדש + מקרה מקרה של Phemex

1. סקירה כללית

1.1 הצמיחה האסטרונומית של המסחר בנגזרות קריפטו בשנת 2020  

במהלך השנים, מטבעות קריפטוגרפיים התפתחו מנכסים שוליים לקבלת המיינסטרים. בתחילה, הצמיחה של מטבעות קריפטוגרפיים הונעה על ידי סחר בשוק הספוט

בשנת 2017, בורסת האופציות של שיקגו (CBOE) ובורסת מרכנתיל שיקגו (CME) הפכו לבורסות המסורתיות הראשונות שהציעו מסחר בנגזרות קריפטו. מכיוון ש- CBOE וה- CME הן בורסות נגזרות בעלות פיקוח ומכובד, המסחר בחוזים עתידיים ב- BTC זכה להתעניינות מיינסטרים של תאגידים גדולים, בנקים ואנשים בעלי שווי נקי גבוה (HNI) שבעבר היו ספקנים לגבי מטבעות קריפטוגרפיים. עם זאת, סחר בחוזים עתידיים בקריפטו בבורסות כאלה יכול להתרחש רק בשעות הפעילות הרגילות. 

בשנת 2020, האבולוציה של מימון מבוזר (DeFi) הובילה לפיתוח וחדשנות במערכת האקולוגית של הצפנה. מספר בורסות קריפטו פיתחו מוצרים נגזרים שונים לשוק. יותר מכך, השוק מאוד קולט למוצרים נגזרים אלו, שהם אולי הסיבות העיקריות לעלייתם האסטרונומית של נגזרות הקריפטו. הקמת מספר בורסות נגזרות קריפטו מרוכזות ומבוזרות הובילה למסחר נגזרים 24/7 ולזינוק במחזור יומי..

‘ראינו גידולים גדולים במרחב המשתמשים כשמדובר בשוק נגזרות הקריפטו בשנה האחרונה. אני מאמין ששוק נגזרות הקריפטו ימשיך לצמוח בשנים הקרובות. ‘ג’ק טאו (מנכ”ל, Phemex)

1.2 נפח המסחר של נגזרות הצפנה חצה כעת 1.3 טריליון דולר

כפי שדווח על ידי Theblockcrypto, נפח המסחר היומי הממוצע של נגזרות קריפטו היה מעל 1.3 טריליון דולר בדצמבר 2020, המהווים 55% מכלל שוק הקריפטו. המסחר בנגזרות קריפטו עקף את שוק הספוט, המהווה רק 45% מסך המסחר בקריפטו. התרשימים שלהלן מציגים את נפח המסחר & ריבית פתוחה מצטברת של חוזים עתידיים בביטקוין בשנת 2020.  

מקור מידע – Theblockcrypto

* שימו לב שהערכים בתרשימים שלעיל הם קירובים ויש להשתמש בהם למטרת כיוון בלבד. 

1.3 מדוע נגזרות הקריפטו צוברות פופולריות בקרב סוחרים?

ראשית, שנת 2020 הייתה שנה סוערת עבור המערכת הפיננסית של פיאט. המדיניות הפיסקלית והמוניטרית הרחבה חסרת התקדים איימה על המערכת האקולוגית הפיננסית כולה באינפלציה מסיבית. כתוצאה מכך, גם משקיעים פרטיים וגם מוסדיים נאלצו לחפש אלטרנטיבות קיימא עבור מאגר ערך מחוץ למערכת הפיננסית של פיאט. הם פנו למטבעות קריפטוגרפיים, מה שהוביל לזינוק בהיקפי המסחר. באופן ספציפי, נגזרות הצפנה הציעו הזדמנות לשער ולגדר מפני אי הוודאות שהציג COVID-19..

שנית, הרגולציה המוגברת של מגזר הקריפטו הגדילה את התיאבון לנגזרות קריפטו. רגולציה של המערכת האקולוגית בקריפטו נתפסת כהנהון קבלה מצד ממשלות ורשויות פיננסיות. זה הוביל לתאגידים ציבוריים, קרנות גידור ואנשים בעלי שווי נקי גבוה שנכנסו לשוק בחיפוש אחר תשואות עדיפות. בשנת 2020 נרשמה הרגולציה החקוקה ביותר סביב מטבעות קריפטוגרפיים, אשר חפפה עם המספר הגבוה ביותר של סוחרי חברות בנגזרות קריפטו. סוחרים כאלה המבקשים תשואה מעולה מעדיפים לעתים קרובות נגזרות קריפטו שכן הם מאפשרים מסחר ממונף, מה שמגדיל משמעותית את הרווחים.

כמו כן, נגזרות הצפנה ממלאות תפקיד חשוב בגילוי המחירים של מטבעות הקריפטו הבסיסיים שלהן. לדוגמא, הנזילות של השוק הנגזר התבטאה בעבר בגילוי מחירים עבור BTC ו- ETH. מכיוון שסוחרים יכולים להגיע זמן רב או קצר ככל העולה על רוחם, גילוי מחירים הופך ליעיל יותר, בניגוד לשווקי הספוט, שם המשקיעים והסוחרים יכולים להחזיק רק קריפטוסים בתקווה שהמחירים יעלו. נגזרות קריפטו מבטיחות שגילוי המחירים נעוץ בהיצע וביקוש. זה עוזר להפחית את התנודתיות התכופות הטמונות בקריפטות, ומכאן להבטיח התאמות מחירים חלקות יותר. 

2. תחזית לנגזרות קריפטו בשנת 2021

ראוי לציין כי הנהגת מסחר בנגזרים מסמנת לעיתים קרובות את הפדיון וקבלת המיינסטרים של כל נכס. הסיבה לכך היא שהנגזרים מיועדים לסוחרים והמשקיעים המתוחכמים יותר. 

להלן כמה מהסיבות העיקריות לכך שנגזרות הקריפטו ימשיכו לעלות בשנת 2021 ואילך. 

2.1 נגזרות קריפטו מכניסות נזילות לשוק

מסחר בנגזרות קריפטו פירושו שאינך צריך להחזיק את המטבעות הבסיסיים. לפיכך, אתה יכול בקלות להיכנס ולצאת מעסקאות. ידוע כי ישנם בשוק מטבעות קריפטוגרפיים סופיים. לדוגמה, יש פרסום זה קצת יותר מ -17 מיליון BTC. המשמעות היא ש- BTC אינו נוזלי למדי בשוק הספוט, מה שאומר שהוא רגיש לתנודתיות במחירים. אך עם נגזרים, יצרני השוק יכולים לנהל את החשיפה שלהם בקלות על ידי מתן נזילות וגידור הסיכונים שלהם בשוק הספוט. זה, בתורו, משחרר נזילות לקריפטו הבסיסי.

2.2 נגזרים משמשים לגידור סיכון מחיר מטבע קריפטוגרפי

היינו עדים לקבלה המרכזית של מטבעות קריפטוגרפיים. המשמעות היא שסוחרים ותאגידים יכולים להשתמש בקריפטוסים כאמצעי תשלום. עם זאת, מכיוון שהקריפטו מטבעו תנודתי, נגזרים נותנים לסוחרים אפשרות להתגונן מפני סיכונים כאלה. לדוגמא, אמור שאתה צופה ש- BTC יהפוך לתנודתי. במקרה זה, אתה יכול להשתמש בחוזים עתידיים הפוכים של BTC / USD כדי לנעול ערך ספציפי. זה מבטל את הסיכון להחזקת קריפטו, וגם מסייע לחברות המשולבות אשר רואות בקריפטות מסוכנות מדי.

2.3 נגזרים ימלאו תפקיד חשוב בגילוי המחירים של קריפטוסים

עבור כל נכס, המחיר נקבע לעיתים קרובות על ידי היצע וביקוש. בעבר גילוי המחירים בשוק הקריפטו לא היה יעיל. הסיבה לכך היא שהמסחר בשוק הספוט שלט במסחר הקריפטו. בשוק הספוט משתתפים סוחרים ומשקיעים במטרה אחת בלבד: הקריפטוסים שהם מחזיקים יעריכו. עם נגזרים, סוחרים יכולים להימשך זמן רב או קצר. זה, יחד עם הנזילות המוגברת, מבטיחים תהליך איתור מחירים יעיל יותר. שימו לב כי יעילות בגילוי מחירים מסייעת בלגיטימציה למטבעות קריפטוגרפיים כנכסים סחירים.

3. מבחן מקרה: כיצד מאיץ Phemex את אימוץ המסחר בנגזרים בקריפטו

3.1 האבולוציה של חילופי הקריפטו של Phemex   

Phemex היא מרכזית בסינגפור חילופי קריפטו המציע מסחר נקודתי ונגזרים. היא החלה את פעילותה בנובמבר 2019, מה שהופך אותה לאחת מחילופי הקריפטו הצעירים ביותר בעולם ולאחת הצמיחות המהירות ביותר. המסחר בנגזרות Phemex עלה על כמה מהבורסות הקריפטו המבוססות ביותר תוך קצת יותר משנה של פעילות. כיום היא מדורגת במקום ה -11 עם מחזור יומי של כ -800 מיליון דולר.

שווקי נגזרים של Phemex לספק חוזים קבועים עבור BTC, ETH, Ripple, Tezos, LTC ו- Chainlink. הבורסה מציעה גם חוזה נצחי של GOLD / USD שאינו קריפטו. שים לב שכל החוזים הנסחרים ב- Phemex מסולקים בדולר למעט החוזה ההפוך של BTC / USD שהוסדר ב- BTC. בנוסף, חוזי Phemex מציעים מינוף של עד 100x.

פמקס

הניווט בפלטפורמת המסחר של Phemex קל יחסית. 

בצד שמאל של הפלטפורמה, אתה יכול לבחור את השוק שאתה מעוניין לסחור בו – ספוט או שוק חוזים. ספר הזמנות בזמן אמת מוצג גם יחד עם תרשים הנכס שנבחר. פלטפורמת Phemex גם מעניקה לך גישה נוחה לעמדות הפתוחות שלך כרגע, עמדות סגורות, הזמנות פעילות, הזמנות מותנות, מילויים והיסטוריית ההזמנות שלך. זה מקל על ניהול העסקאות שלך ולעקוב אחר היסטוריית המסחר שלך תוך מעקב אחר תרשימי המחירים בו זמנית. 

3.2 תכונות מרתקות של חילופי הצפנה של Phemex שעליך להכיר

לפלטפורמת Phemex יש ‘תובנה נתוניםסעיף, המספק מידע מפורט אודות נגזרת קריפטו מסחרית מסוימת. חלק זה כולל מידע מעמיק על אותות, סיכום אסימונים, כתובות פעולות יומיות ומגמות חיפוש. 

סעיף זה מספק מגוון רחב של מידע לחוזים נצחיים המוצעים על ידי Phemex. הם כוללים תאריך תפוגה, מרווח התחלתי ותחזוקתי, שיעור מימון, מרווח מימון, מימון הבא, שיעור צפוי, מחיר סימן, שיטת סימון, מגבלת סיכון וצעד סיכון, ריבית פתוחה, מחזור 24 שעות, גודל חוזה וכמות הזמנה מקסימאלית.

להלן איור המסביר כמה מהתכונות הבולטות שמציעה בורסת ה- Phemex.

3.3 מה הופך את Phemex לבורסה מיוחדת במינה למסחר בנגזרות קריפטו?

  • רישום Phemex – יצירת חשבון מסחר של נגזרים עם Phemex היא הקלה ביותר מכיוון שלבורסה זו אין מדיניות KYC. כל מה שאתה צריך זה למלא את כתובת הדוא”ל שלך ולהזין סיסמה, שאמורה לקחת לך פחות מדקה. 

אתה יכול להירשם בבורסת Phemex מ כאן:

פמקס

  • סחר עם Phemex – פתיחה וסגירה של עמדות עם Phemex יחסית קלות ופשוטות. יש לך מגוון רחב של סוגי הזמנות לבחירה – הזמנות שוק, סגירת הזמנות טריגר, פרסום בלבד, צמצום בלבד, הזמנות סוגריים, טובות עד ביטול, מילוי או הרגה, ו”מיד או בטל “הזמנות. בכל משרה שאתה מבצע, יש לך חופש לבחור את המינוף המועדף עליך עד 100X.
  • אבטחת Phemex – לצורך אבטחת ארנקים, יישמה Phemex מערכת ארנק קרה דטרמיניסטית היררכית שנועדה להבטיח הנהלת חשבונות כפולה, ומכאן אבטחת כספי הלקוחות. כמו כן, אבטחת המערכת של המכונות שלה מאובטחת בענן שירות האינטרנט של אמזון (AWS).

דיבר על בטיחותם וביטחונם של כספי הלקוחות בראיון שנערך לאחרונה, ג’ק טאו (מנכ”ל, Phemex) אמר ‘תחשוב תמיד על הלקוח: מה הם צריכים וכיצד לוודא שהכספים שלהם בטוחים, במקום לחשוב רק על להרוויח כסף . ”

  • דמי פימקס – Phemex אינה גובה דמי פיקדון ויש לה דמי משיכה נמוכים ותחרותיים מאוד. עמלת המסחר בחוזה ב- Phemex כוללת עמלת נוטל של 0.075% ודמי תגמול ליצרן של 0.025%. יש גם עמלת מרווח ראשונית של 1% ודמי מרווח אחזקה של 0.5%. העמלות שגובה Phemex תואמות לתקני התעשייה. 

אנו מקווים שמצאת מאמר זה אינפורמטיבי. בכל שאלה, אנא יידע אותנו בתגובות למטה. לחיים. 

לְבַקֵר פמקס ללמוד ‘יותר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me