banner
banner

האם SEC תאשר תעודת סל לביטקוין? ראיון עם מתי גרינשפן, אנליסט בכיר eToro

תעודת סל ביטקוין? קינגייפ היה הראשון שהצביע על פוטנציאל אפשרי ביטקוין תעודת סל הסכמה. זה הוליד ספקולציות שהביאו לריצת השוורים הנוכחית. במאמץ להביא לבהירות רבה יותר על דיון תעודת הסל הביטקוין שיש לנו היום מתי גרינשפן שהוא אנליסט בכיר ב- eToro ומר.. סוניל שארמה, מנכ”ל ב- SquadX. 

שניהם שיתפו את התובנות שלהם על דיון מתמשך אודות יישום CBOEs לביטוח ETF. הנקודה העיקרית שהועלתה במהלך הראיון הייתה:

  1. 3 סיבות מדוע SEC עשוי לאשר הפעם תעודת סל של ביטקוין.
  2. מדוע העלייה הפתאומית בהתעניינותם של המשקיעים המוסדיים בביטקוין?
  3. העתיד של הביטקוין וכל שוק המטבעות הקריפטו במקרה של תעודת סל ביטקוין יתקבל על ידי ה- SEC ואם לא.

מתחילים:

שאלות: היי מתי, אתה יכול בבקשה לספר לקהל שלנו קצת על עצמך?

מתי: אני מנתח השוק הבכיר ב- eToro. אני כאן מאז 2012. התפקיד שלי הוא לעזור לאנשים להבין את השווקים הפיננסיים, מדוע התנועה, מהן ההזדמנויות וכמובן איך לבנות תיק תקין. נוסד בשנת 2007 מתוך חזון לפתוח את השווקים הפיננסיים לכולם כדי להקל על אנשים לסחור במניות, במטבעות ובמחירי סחורות..

#BitcoinETF

שאלות: מדוע נדחו יישומי תעודת הסל הקודמת של Bitcoin?

סוניל: אז בעצם נוכל לציין כמה סיבות לדחיות אלה בקרב עיקריות אלה:

  • בינואר 2018, ה- SEC דחה את תוכניותיהם של חברים בשתי קבוצות סחר בוול סטריט, מכון חברת ההשקעות ואיגוד תעשיית ניירות ערך והשווקים הפיננסיים להקמת קרנות הון (ETF) לביטקוין ולמטבעות קריפטוגרפיים אחרים. אלה נדחו שוב בתור ה- SEC כי ישנם מספר סוגיות משמעותיות להגנת משקיעים שיש לבחון לפני שהספונסרים יתחילו להציע כספים אלה למשקיעים קמעונאיים..
  • הנזילות והתנודתיות הידועה לשמצה בשווקי המטבעות הקריפטוגרפיים יגרמו למשקיע הקמעונאי לאבד את ההשקעה שלהם. הנושאים האחרים שנחקרו היו משמורת, אבטחת נכסים ומניפולציה פוטנציאלית

שאלות: האם לדעתך SEC תאשר הפעם את יישום תעודת הסל של ביטקוין?

מתי: אני בהחלט מקווה. במהלך תעודת הסל הקודמת של הביטקוין, היה אחד בחודש מרץ שהוצע על ידי תאומי וינקלבוס. ובאותה עת ה- SEC דחה את תעודת הסל מכיוון שלא היה מספיק בהירות לגבי הביטקוין והשוק לא היה ממש מפותח לחלוטין.

תעודת הסל הזו בנויה קצת אחרת מהקודמת. קודם כל, יש לה CBOE כספונסר, ו- VanEck הוא שחקן פיננסים מסורתי שמגיש את ההצעה. קראתי את ההצעה שהיא כ- 50 עמודים. הוא כולל את אחד ההסברים הטובים ביותר שראיתי אי פעם על מהו ביטקוין, מהו כרייה, מהו אחסון קר והשוק בכלל.

ראשית, גודל החוזה עומד להיות עשרים וחמישה ביטקוין אשר מיועדים בבירור לשחקנים מוסדיים, הם לא באים לכאן כדי להזרים את זה לתיק הפנסיה הממוצע..

זה הולך להיות דבר אחד שיכול לעזור לשכנע את ה- SEC. השני הוא שהשוק מוגדר הרבה יותר טוב עכשיו והרבה יותר מפותח. אז ה- SEC כבר הבהירה את מעמדו של הביטקוין באותה נקודה ואמרה שזה בהחלט לא ביטחון או משהו כזה.

וגם שוק ה- OTC מפותח יותר כעת. אז יש לנו עסקאות טלפוניות בין הצדדים הנגדיים הגדולות יותר. Coinbase פתחה לאחרונה שולחנות OTC. אנחנו ב- eToro פתחנו שולחן OTC כך שיהיה להם הרבה יותר קל להשיג את הנזילות שהם צריכים..

#WallStreetInvestors

שאלות: אם כן, מה דעתך על מעורבותם של משקיעי וול סטריט ומדוע הם מעוניינים בביטקוין פתאום?

מתי: יש הרבה סיבות שמנהל נכסים מעוניין בקריפטו. לאחרונה, אני נותן אנלוגיה של קינמון. קינמון נחשב כמרכיב נדיף. הסיבה לכך היא שהוא מורכב מאוד ברמה המולקולרית והוא יכול לקיים אינטראקציות שונות על בסיס המרכיבים השונים שאיתם אתה משתמש בו.

עכשיו, מטבעות קריפטוגרפיים, כמובן, הם תנודתיים להפליא. הוספת כמויות קטנות מאוד של מטבעות קריפטוגרפיים לתיק העבודות שלך, תוכל באמת להוסיף תבלין נוסף ולהגדיל את פוטנציאל הרווח של התיק. כמובן, אתה לא רוצה להשתמש יותר מדי כי אם אתה משתמש יותר מדי אתה יודע להרוס את המתכון כולו.

שאלות: אז הזכרת משקיעים מוסדיים. מה לדעתך יהיו ההשלכות שלהם בשוק? האם זה יהיה פשוט טוב? אנשים מדברים על החלק הטוב בזה. האם יהיו השלכות רעות כלשהן?

מתי: באיזו דרך יהיו השלכות רעות. זה פשוט מוצר מובנה חדש שנבנה על מנת לאפשר לאנשים להשקיע באופן חופשי יותר במטבעות קריפטוגרפיים במיוחד במוסדיים. אני לא רואה איך יכולות להיות לכך השלכות שליליות.

#RoadSofar

שאלות: בסדר אז מדברים על 2018. איך אתה מנתח את כל שבעת החודשים שעברו? מה אתה חושב על השוק הנוכחי?

מתי: 2018 התחילה במידה רבה עם retracement מלמעלה כאשר ראינו זינוק מאסיבי בכל המטבעות הקריפטוגרפיים בענף כולו במהלך שנת 2017. הביטקוין הוא כמעט מאז יוצא מן הכלל שעוקב אחר דפוס מסוג זה, שם הוא עובר גל עצום. בדרך כלל, נקודות ארבע ספרות באלף אחוז. בעבר זה היה גדול עוד יותר. בשנת 2011 כאשר 11,500 $ בטווח של כמה חודשים.

אבל בכל פעם שזה עושה את זה, צריך שיהיה דירוג גבוה מהגדול, ושפונקציה זו יכולה להיות משמעותית למדי, לפעמים 80 או 90 אחוזים, אפילו בעבר. תיקון זה עד כה אם נקבל עד 5000 ייצג 75 אחוזי תיקון מלמעלה. הפעולה של אתמול שהייתה מעודדת, אולי היינו רואים את התחתית כבר. אבל שום דבר אינו אפשרי.

בעיקרון, כך עובד המחזור. באופן כללי, לאחר המסחר, נראה שנחשף גדול נוסף או תקופה של הרפיה ממושכת במחזורים כמו אלה מכיוון שראינו גרוע יותר.

לעניות דעתי תקופת הרגיעה תהיה טובה להפליא לשוק זה דבר בריא ומאפשר לאנשים להגדיל תשתיות, לבנות אפליקציות וליצור חיבורים חדשים המסייעים לשוק. אם אנו כן רואים נחשול נוסף, היינו צריכים להיות מוכנים מאוד להיכנס לסוג כזה של נפח.

כמו כן, קרא: אם תעודת הסל הביטקוין של CBOE תידחה, האם זה יעלה על השוורים המשתוללים?

# חיזוי ביטקוין

שאלות: מה הופך הפעם את הצעת תעודת סל של bitcoin?

סוניל: נראה כי הסיבות העיקריות טופלו ב:

  • גודל ההשקעה מוגדר גבוה כדי להשאיר את המוצר מחוץ להישג ידם של משקיעים קמעונאיים קטנים מאוד. על פי ההצעה, כל מניה תהיה של 25 ביטקוין, מה שהופך אותה ליקרה מדי עבור משקיע קמעונאי.
  •  למרבה המזל, שירותי שמירה על מטבעות קריפטוגרפיים זמינים כעת עם Coinbase והבורסה השוויצרית
  • בכל הנוגע לגניבה עקב פריצה, האפליקציה אכן מזכירה את כל הביטקוינים המוחזקים על ידי הנאמנות יאוחסנו באמצעות “ארנקי אחסון קרים מרובי חתימות”.

שאלות: מדברים על התחזיות, אנשים חוזים ענק ומדברים על מיליוני דולרים. אז מה אתה חושב על זה?

מתי: אני מתכוון שאם אתה מסתכל על זה באחוזים השירותים עליהם דיברנו חלקם היו גדולים למדי באחוזים. גם בשנת 2017 הזינוק לא היה גדול במיוחד וגם לא הצמצום האמיתי. פשוט הגענו למצב שהוא שוק גדול בהרבה וככל שהשוק גדול יותר כך עליות אלה צריכות להירגע. כך שככל שאנשים רבים יותר משתמשים ובביטקוין מחזיקים, כך התנודתיות בסופו של יום פחותה.

עכשיו כדי שביטקוין יהפוך אתה מכיר מטבעות קריפטוגרפיים יציבים פחות או יותר, אני חושב שנצטרך לראות שווי שוק גדול בהרבה שיכול באמת לקחת שנים להשפיע. שמנו לב שבכל מחזור התנודתיות פוחתת.

בהחלט יש לנו מחיר הרבה יותר גדול ממה שהוא היום. אז אני לא יודע. אני מניח שזה אפשרי בציר זמן מספיק ארוך בהתחשב בכך שהוא ממשיך להיות הקריפטוגרף הדומיננטי בחלל ואני לא רואה שום סיבה שזה ישתנה.

שאלות: אז מדברים על התחזיות שאנשים מנבאים מה היא התחזית שלך?

מתי: אין לי מספר. העתיד פתוח לרווחה. ביטקוין מסוכן להפליא וטכנולוגיית הבלוקצ’יין עדיין בפיתוח וניסיונות במובנים רבים. לכן, אפשר לראות את הביטקוין נמוך באלף דולר בסוף השנה גבוה ככל מיליון דולר. באמת שאין לי שום דרך לומר שאתה יכול להיות בכל מקום בין לבין.

תעודות סל של ביטקוין הן שיחת השוק כאשר SEC אוספת תגובה גורפת מהציבור. כפי שהוסבר על ידי מתי, לתעודות סל בביטקוין בהחלט יש סיכויים טובים יותר לקבל אישור הפעם. עם ביטקוין שכבר רשם עליות משמעותיות מאז השבוע שעבר וחצה 8,000 דולר, אישור תעודת סל של ביטקוין יכול להזניק את מחירי הביטקוין תוך זמן קצר..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me