banner
banner

הכרייה בכונן הקשיח הוסברה | כל מה שאתה צריך לדעת

כריית כונן קשיח

במדריך של היום נסביר מהו כריית כונן קשיח ואילו תהליכים מעורבים בעת יצירת מטבעות קריפטוגרפיים חדשים בשיטה חלופית זו.

מהו כריית קריפטו?

כריית מטבעות קריפטוגרפיים, או קריפטומינציה, הוא תהליך האימות של העסקאות המתבצעות באמצעות מטבע מטבע מסוים לפני שהם מתווספים לגוש הספר הגדול..

כורה במטבעות קריפטו מאמת את מקוריות העסקאות ומעדכן את הבלוקצ’יין בעסקה. Cryptominers מתחרים לפתור משוואות מתמטיות מסובכות באמצעות פונקציות hash קריפטוגרפיות, שכן הכורה הראשון שפצח את הקוד מקבל לאשר את העסקה. בתמורה לכך הוא מתוגמל בכמות קטנה של הקריפטו החדש.

בהתאם לפרוטוקול הכרייה, הכורה ידרוש חומרה מיוחדת בכדי לבצע אימות עסקאות.

כריית קריפטו

usethebitcoin.com

פרוטוקולי כרייה

פרוטוקול בלוקצ’יין, המכונה גם שיטת קונצנזוס, היא מערכת שמנהלת את האופן שבו מגיעים לקונצנזוס ומאמתת עסקאות בתוך רשת בלוקצ’יין..

ישנם סוגים שונים של פרוטוקולים, חלקם דורשים ציוד כרייה פיזי, בעוד שאתה רק צריך להחזיק את המטבעות בארנק פעיל.

הוכחת עבודה

Proof of Work הוא פרוטוקול כרייה, המשמש גם קריפטוסים, כמו ביטקוין, הדורש כוח כרייה רב על מנת לחשב את האלגוריתמים. סוג כרייה כזה דורש הקמת אסדות חומרה פיזיות העשויות מכורי ASIC או כרטיסי גרפיקה, בהתאם לקושי הכרייה של הרשת..

הוכחת יתרה

הוכחת הימור אינה דורשת חומרה פיזית; במקום זאת, ייצור מטבעות חדשים באמצעות הימור, תהליך בו משתמשי הרשת מחזיקים את מטבעותיהם ומשאירים את המחשב דולק. תגמולים מסכימים הם מטבעות חדשים שנוצרים בכוח מחשוב מינימלי.

הוכחת יכולת

הוכחת יכולת היא אלגוריתם של קונצנזוס שבמקום להשתמש בחישוב ASIC לאימות עסקאות, הוא משתמש בכוננים קשיחים ואחסון. זו הסיבה שמודל קונצנזוס זה משמש לכריית כוננים קשיחים.

מערכת כרייה זו מורכבת משני חלקים: זמירה וכרייה.

תכנון הוא כאשר אתה מייצר פיתרון אקראי, או עלילה, באמצעות האלגוריתם הקריפטוגרפי של Shabal, שנשמר לאחר מכן בכונן הקשיח של הכורה. הכרייה כוללת כורים שמתחרים למצוא את הפיתרון, ומי שמצליח למצוא אותו קודם מכרה את הגוש הבא.

כאמצעי להוכחה זו, כורים חולקים את שטח הדיסק החופשי שלהם על מנת ליצור בלוקי כרייה חדשים ולקבל פרס כרייה.

הוכחת אחסון

Proof-of-Storage, הידוע גם כ- proof-of-space או PoS, משתמש בשטח דיסק פנוי כמו PoC, אך פרוטוקול זה משתמש בשטח הזיכרון הפנוי ליצירת אחסון ענן מבוזר במקום ליצור חסימות חדשות..

במערכת אחסון זו, משתמשים משכירים את שטח הכונן הקשיח שלהם למשתמשים אחרים, ובעלי שטח הדיסק מסוגלים לכרות מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות משאבי הבלוקצ’יין. בשונה מחסימות PoC, חוסמי PoS נותנים תגמולי כריית מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות התשלומים החודשיים המתקבלים משירותי השכרת חלל..

כמובן, ישנם פרוטוקולי כרייה רבים אחרים, אך הצגנו רק את הפופולריים ביותר ואת הרלוונטיים למדריך שלנו..

מהו כרייה בכונן הקשיח?

כריית כוננים קשיחים היא דרך לייצר מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות כונני דיסק קשיח. כורי HDD אינם דורשים יחידות עיבוד גרפי כמו בכריית GPU, או כורי ASIC כדי לייצר חסימות חדשות בספר החשבונות המבוזר. במקום זאת, שיטה זו עושה שימוש בערכת כונני דיסק קשיח.

מבחינת התקנה ותחזוקה, אסדות כריית HDD מבוססות על עקרונות שונים בהשוואה לחוות כרייה מסורתית. על מנת ליצור חוות HDD, תזדקק ל:

Drives כונני דיסק קשיח;

מחשב;

⦁ תצוגה (צג);

התקני קלט (מקלדת ועכבר).

מה שמייחד סוג זה של כריית מטבעות קריפטוגרפיים מאחרים הוא שאינו זקוק לשום GPU חזק או יחידת מעבד מרכזית (CPU).

המאפיינים החיוניים של כונן קשיח שישפיע על תוצאות הכרייה הם הקיבולת והביצועים של הדיסק הקשיח. כאשר אתה משתמש ב- GPU נפרד, אתה יכול גם להשתמש בלוח אם או ב- GPU מובנה למעבד כדי לכרות עם הדיסק הקשיח שלך.

כריית כונן קשיח

steemit.com

איך עובד כרייה בכונן הקשיח?

הִתנַכְּלוּת

תכנון הוא תהליך של ייצור מראש של חסימות נתונים, או עלילות, בכונן הדיסק הקשיח. בהשוואה לכריית GPU, זה עשוי לקחת יותר זמן, אך זה נדרש להיעשות פעם אחת בלבד בזמן הכרייה עם הכונן הקשיח שלך.

קבע מי יקבל את הפרס

לאחר ייצור המגרשים מראש תידרש לקבוע מי יקבל תגמול על יצירת חסימות נתונים חדשות. בעת כריית סולו, אתה מקבל הפרס. אם אתה מכרה באמצעות בריכה, הנהנה מהתגמול הוא כתובת הארנק של הבריכה.

כְּרִיָה

לאחר שיצרתם את העלילות ושמרתם בכונן הדיסק הקשיח, תוכלו להפעיל את תוכנת הכרייה שלכם.

התוכנה תנתח את הנתונים שלך ותחשב כמה זמן נדרש להפקת חסימת הנתונים הנוכחית. כאשר המערכת מחליטה על מועד אחרון, הקשיח שלך יהיה פעיל עד שייווצר החסימה הבאה.

הדבר הטוב ביותר בכריית הכונן הקשיח הוא שהכונן הקשיח שלכם נשאר פעיל לרוב, מכיוון שמספר החסימות נשאר זהה ברובו, והניתוח עבור כל בלוק לוקח מספר שניות בלבד..

יתרונות הכרייה בכונן הקשיח:

⦁ אינך צריך לרכוש לוחות אם יקרים עם מספר גדול של חריצי PCI;

אינך צריך לרכוש GPUs או ASIC יקרים;

Installation התקנת התצורה והתצורה שלה הם פשוטים;

⦁ אין תהליך הגדרת חומרה;

⦁ כונני דיסק קשיח דורשים פחות אנרגיה כדי לעבד חסימות חדשות מאשר חומרת כרייה אחרת;

פחות חום, ולכן אין צורך במכשירי קירור כדי לשמור על טמפרטורת הציוד יציבה.

חסרונות של כריית כונן קשיח:

לא קל למצוא כונני דיסק קשיח יד שנייה;

ל- HDD יש מחזור חיים של כ -10,000 שעות;

⦁ תהליך הכרייה לוקח יותר זמן לכרות את אותה כמות מטבעות שהיית מכרה באמצעות GPUs;

אתה מכרה פחות מטבעות ממה שאתה עושה עם GPUs.

מדוע לא להשתמש ב- SSD?

יש מי שיחשוב ששימוש בכונן מצב מוצק (SSD) עשוי להאיץ את תהליך יצירת חסימת הנתונים, אך הביצועים של התקן האחסון אינם משפיעים על תגמול הכרייה בכונן הקשיח..

SSD רק יסיים את תהליך התכנון הראשוני מהר יותר, אך הכרייה עדיין תהיה זהה. כמו כן, לכונני SSD חיי שירות קצרים בהרבה מזו מכונני דיסק קשיח, בעוד שלכל ג’יגה יהיה עלות גבוהה יותר.

מטבעות קריפטוגרפיים לכרייה בכונן הקשיח

הִתפָּרְצוּת

הִתפָּרְצוּתפרץ הוא קריפטו של הוכחת יכולת שניתן לכרות באמצעות קבוצה של כונני HDD עם קיבולת גדולה. ניתן להבטיח כרייה עם ביצועים גבוהים על ידי שימוש במספר גבוה יותר של כונני HDD אשר כתוצאה מכך יפיקו תגמולי כרייה רבים יותר..

סיה

siacoin-logoסיה היא פלטפורמת אחסון ענן מבוססת בלוקצ’יין המציעה שירותים דומים לשירותי אחסון ענן של Dropbox, אמזון, אפל ומיקרוסופט.

משתמשי Sia מסוגלים להשכיר את שטח הכונן הקשיח החינמי שלהם למשתמשים אחרים, ואילו קבצים שהם מאחסנים מוצפנים במערכת. חוזים חכמים ואלגוריתמים של הוכחת אחסון משמשים לאימות עסקאות Sia ולשמירה על קבצים אותנטיים.

סיכום

בכך אנו מסכמים את המדריך שלנו בנושא כריית כוננים קשיחים. אנו מקווים שהמידע שסיפקנו יעזור לאלו המחפשים שיטות חלופיות לייצור מטבעות קריפטוגרפיים.

תמונה מוצגת: prodatarecover.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me