banner
banner

האם על מפתחי dApp להיות מודאגים מהסיכונים של ETH 2.0?

בתוך כל ההייפ בנושא ETH 2.0, יש כמה סיבות לכך שמפתחים מרגישים מודאגים. לפרויקט כבר יש ציר זמן לפיתוח ארוך טווח, עם יישום מלא עדיין צפוי להיות רחוק יותר משנתיים. גם אז, לאחר העיכובים הרבים עד היום, שום דבר לא נראה בטוח. 

בינתיים, פתרונות השכבה השנייה מוצגים כתיקון לפלטפורמות ההרחבה המתועדות היטב של את’ריום. בתחילת יוני ויטאליק בוטרין צייץ שפתרונות שכבה 2 “בעצם הצליחו”, רק עבור אנשים המעורבים בפרויקטים המשתמשים בפלטפורמות לִסְתוֹר הקביעה שלו. 

האם מעבר ה- ETH 2.0 עלול לסכן את הביזור של את’ריום? 

כמעט לא ניתן להאשים את ויטאליק בוטרין שרצה לקדם הצלחה כלשהי עבור את’ריום. ובכל זאת, מנקודת מבט של מפתח, זה רחוק מלהרגיע לשמוע שהפתרון לטווח הקצר למדרגיות של את’ריום עדיין לא עובד כמו שצריך, בעוד שהפתרון לטווח הארוך אינו מוכן ליישום. 

כעת, נראה כי החדשות האחרונות הן שגם אם מפתחי הליבה של את’ריום יוכלו ליישם את ETH 2.0 מהר יותר, ישנם אתגרים אחרים להתגבר עליהם. לאחרונה דיווחים להסביר כיצד המעבר ישפיע על הכורים. נראה כי מדובר באפשרות אמיתית שחלקם יבחרו לנטוש את את’ריום לרשתות אחרות, לפני המעבר להוכחת יתד אשר יהפכו את תפקידם וחומרת הכרייה מיותרת. פעולה זו תיתן להם הזדמנות להקדים אחרים ברשת אחרת. 

מפתח אחד אף טוען כי יתכן שלא יהיו מספיק כספים להפעלת ההימור בהצלחה, מה שמציב את ההתקנה של ETH 2.0 וסוף מחזור החיים ETH 1.0 בסיכון. עם ירידה בכורים או בתחומי ההשתתפות, הביזור, ובכך אבטחת הרשת, נפגע. 

יתר על כן, עם חוסר בהירות לגבי אופן ניהול המעבר, מפתחי dApp רבים, כולל פלטפורמות DeFi המזמזמות של Ethereum, לא ברורים איך זה ישפיע עליהם. 

אז באופן כללי, חוסר הוודאות הזה עשוי להשאיר מפתחים רבים תחושת אי נוחות. יחד עם הצורך להתמודד עם בעיות מדרגיות ארוכות טווח, אם גם האבטחה הופכת לאיום, הם עלולים להתחיל לאבד משתמשים. 

גשרי בלוקצ’יין – מינוף יכולת פעולה הדדית לפתרון קנה מידה מאובטח

אז אם שכבות שניות עדיין לא היכן שהן צריכות להיות, ETH 2.0 רחוק ונראה כאילו זו יכולה להיות הצעה מסוכנת מנקודת מבט ביטחונית, האם יש אור באופק? פיתרון אחד עבור מפתחי dApp של Ethereum המעוניינים לקזז את הסיכון שלהם, תוך גישה למדרגיות אמיתית, הוא שימוש בגשר בלוקצ’יין.. 

גשרי בלוקצ’יין ממנפים פעולה הדדית כדי לאפשר למפתחים לגשת ליתרונות של פלטפורמות אחרות. סיסקוין השיקה גרסה משלה לגשר בתחילת השנה, וחיברה את אתריום לרשת המציעה תפוקה גבוהה עם עמלות עסקה נמוכות. 

Syscoin קיימת כבר שנים, לאחר שהשיקה את ה- ICO שלה כבר בשנת 2014. בניגוד לאת’ריום, הפלטפורמה עברה מספר איטרציות. נכון לעכשיו בגרסה הרביעית, העדכון האחרון השיק את שכבת Z-DAG, אשר מייצגת גרף אציקליים מכוון לאפס אישור. ה- Z-DAG פועל על גבי שכבת ההוכחה לעבודה של Syscoin כדי לספק התיישבות כמעט מיידית. 

זהו גם פרוטוקול אינטראקטיבי המציע אבטחת עסקאות שהסתברותית לאורך זמן. כך שעסקאות בעלות ערך נמוך יכולות ליהנות מהסדר מיידי של 99.9% אבטחה כנגד הוצאה כפולה. עם זאת, עסקאות בעלות ערך גבוה יותר עשויות להמתין מספר שניות יותר עד לקבלת הבטחה של 99.9999%. ביצועי Z-DAG היו מוכח באופן עצמאי להשיג 60,000 עסקאות בשנייה. 

גשר Syscoin מאפשר לכל מפתח אתריום לשלוח את האסימון שלו למערכת האקולוגית Syscoin לעיבוד. האספקה ​​של אסימון נשמרת קבועה באמצעות מנגנון מנטה וצריבה דו כיווני. הוכחות מנטה ובערה מאוגדות במחסומי-על, אשר מאומתים על ידי סוכני ברידג ‘, שממריצים לשמור על גישת סיסקוין בתפקוד חלק עם מניות דמי העסקה כפרס. באופן זה, גשר Syscoin באמת מבוזר. 

מה זה אומר עבור מפתחי DApp? 

מפתחים שבוחרים להשתמש בגשר Syscoin יכולים להשתמש בו כדרך לקזז כל סיכוני אבטחה פוטנציאליים של שדרוג ETH 2.0. כל עסקאות ה- dApp המשתמשות בגשר יאושרו באמצעות פרוטוקול אינטראקטיבי שבו המפתחים או המשתמשים יכולים אפילו לבחור את רמת האבטחה שלהם. יתר על כן, סייסקוין מתמזג עם ביטקוין, ומספק ביטחון ביטחוני לביזור אמיתי. 

השימוש בגשר פירושו גם שמפתחים יכולים להשתמש בקנה מידה עכשיו במקום לחכות לשדרוג ETH 2.0. יתר על כן, הם יכולים לגשת לכל יתרונות המדרגיות והאבטחה הללו מבלי להצטרך לנטוש את Ethereum ואת כל יכולת הפעולה ההדדית עם dapps אחרים מבוססי Ethereum שהיא מציעה.. 

בסך הכל, נראה שהחדשות האחרונות על ETH 2.0 מצביעות על כך שיש עוד עבודה כדי לאבטח את אתריום ממה שנתפס בתחילה. בסופו של דבר, זה יכול להיות שעיכובים נוספים הופכים סבירים. למרבה המזל, גשרים מספקים פתרונות ארוכי טווח, למפתחים המחפשים מדרגיות עם אבטחה ושירות ללא הפרעה, לא משנה מה יקרה עם הפיתוח העתידי של את’ריום..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me