banner
banner

האם פרויקטים של DeFi משקמים את המוניטין של אסימוני השירות?

אסימוני השירות איבדו הרבה מהברק שלהם בעקבות טירוף ה- ICO לשנת 2017, מכיוון שבסופו של דבר נמוגו אסימונים רבים חסרי הצעת ערך מוצקה. במקום לספק ערך אמיתי לבעלי אסימונים, רבים מהם תוכננו פשוט לצורך גיוס כספים עבור צוותי הפרויקט, בתפיסת מזומנים קצרת מועד..

למרות הראפ הגרוע, אסימוני השירות עדיין טומנים בחובם פוטנציאל מדהים – דבר שנראה שהמערכת האקולוגית של DeFi מחייה במהירות.

פלטפורמות DeFi, עם הצורך הטמון שלהן בממשל ובקרות מבוזרות, מציגות את מקרה השימוש האולטימטיבי עבור אסימוני שירות. זה הביא לעלייה האחרונה של אסימונים של DeFi עם כלכלה, מקרי שימוש והנפקה שתוכננו בקפידה, באופן המספק ערך לטווח הארוך הן לבעלי האסימונים והן לצוותי הפרויקט..

אז מה זה שמפריד בין אסימון שירות טוב לזה רע?

הפצת אסימונים הוגנת ובת קיימא

האופן שבו מבצעים מכירת אסימונים של שירות הוא קריטי ביותר להצלחת הפרויקט.

יש לבנות בקפידה כלכלה למכירת אסימונים, ולתגמל את הקונים האסימוניים ביחס לסיכון שהם לוקחים. יש לקחת בחשבון גם תמריצים כדי לעודד החזקת לטווח ארוך או שימוש בהם באסימונים על ידי המשקיעים. 

להלן מספר דרכים בהן ניתן לנהל בצורה יעילה יותר את הפצת אסימון השירות:

נעילות אסימון

נעילת אסימונים מסבירה את עצמה למדי – אסימונים בבעלות מייסדי הפרויקטים והמשקיעים המוקדמים נעשים “נעולים”, בדרך כלל באמצעות חוזה חכם, לתקופה קצובה. זה מונע השלכת אסימונים לשוק הפתוח בשלבים הראשונים של הפרויקט. 

אגרה בגשר

מחיר גשר סמלי מתואר בצורה הטובה ביותר כעמלה שגובים משקיעים מוקדמים אם הם מנסים למכור במסגרת זמן מסוימת. זה דומה באופיו לנעילה סמלית, במובן זה מרתיע משקיעים מוקדמים וחברי צוות מלמכור את האסימונים שלהם. במקום לנעול על הסף, לעומת זאת, הוא מיואש מתשלום.   

עקומות מליטה

עקומות האג”ח משמשות בדרך כלל כדרך למכור אסימונים במחירים נמוכים יותר למשקיעים מוקדמים, ובהדרגה מחירים גבוהים יותר למשקיעים מאוחרים יותר.. 

זה מפצה משקיעים מוקדמים על הסיכון הנוסף שלהם, כמו גם עידוד השתתפות במכירה.

דגם היברידי

דרך אידיאלית לבנות מכירת אסימונים של שירותים היא יישום שילוב של המנגנונים הנ”ל. פלוטוס דפי – צובר ממוקד פרטיות של פלטפורמות ההלוואות של DeFi – עשה בדיוק את זה, עם מה שהם מכנים “עקומת קשרי גשר היברידית”. זה מתחיל באמצעות פונקציית אגרה עבור משקיעים בסביבת זרעים ואז משלבת עקומת אג”ח אקספוננציאלית למשקיעים מאוחרים יותר..

על ידי שילוב של תכונות אגרה בגשר ועקומת איגרות חוב, מחיר ה- PLT של אסימון ה- PLT מוגדר להישאר יציב ככל האפשר בשלבים המוקדמים של הפרויקט, בעוד שמשקיעים מאוחרים יותר מוגנים מפני השלכת אסימונים בשלב מוקדם..

שירות וערך מוחשי

לכמה מהאיטרציות הראשונות של אסימוני השירות הייתה פונקציה אחת: הם נדרשו כתשלום עבור גישה ופלטפורמה או שירות.. 

טבע חד-ממדי זה מעלה חסמים לשימוש בפלטפורמה לכל מי שאינו יכול להשיג את האסימון בקלות, ואינו מספק ערך אחר לבעלי האסימונים..

באמצעות DeFi, אנו מתחילים לראות אסימונים של שירותים מתפתחים להיות רב מימדיים ומציעים ערך רב יותר מאשר רק גישה לפלטפורמה.. 

להלן כמה הצעות ערך שניתן להוסיף לאסימון שירות רגיל:

ממשל והצבעה

פלטפורמות DeFi דורשות ממשל מבוזר, אם הן אמורות להמשיך להסתגל ולהתפתח לאורך זמן. ממשל מבוזר דורש אסימונים עם זכויות הצבעה, כדי לבצע שינויים הוגנים בפרוטוקול כמו נכסים נתמכים, תכונות ופרמטרים כגון עמלות..

זכויות הצבעה חשובות ביותר עבור משתמשים גדולים או בעלי עניין, מכיוון שהם מושפעים ישירות מהחלטות אלה. הדוגמה המבוססת ביותר לאסימון עם זכויות ממשל היא אסימון MKR של יצרנית, המשמש להצבעה לשינויים בפרוטוקול Maker.

בקרת אספקה ​​באמצעות כוויות

דרך נוספת להוסיף ערך לאסימון השירות היא באמצעות צמצום ההיצע באמצעות כוויות אסימון. Aave – פופולרי מאוד הלוואות DeFi פלטפורמה – היא דוגמה טובה לפלטפורמה שעושה כוויות סמלי, שממומנות על ידי העמלות שלה. 

על ידי מקצה 80% משיעור דמי הפלטפורמה לרכישת ושריפת אסימוני ה- LEND המקוריים שלה, Aave מפחיתה באטיות את סך היצע האסימונים, ומעלה את ערך האסימונים הנותרים. 

חלוקת רווחים עם מחזיקי אסימונים

חלוקת רווחים עם מחזיקי אסימונים היא דרך מצוינת להביא ערך לסמל השירות. דרך קלה לעשות זאת היא להפנות חלק מדמי הפלטפורמה בחזרה למחזיקי האסימונים, באמצעות מנגנון הימור.

Aave, שהוזכר לעיל, בקרוב יעבור ממודל צריבת האסימונים לחלוקת רווחים ישירות לבעלי האסימונים, באמצעות מנגנון הימור.. 

מתן הנחות עם תשלום סמלי

מעבר מאכיפת כל התשלומים שיש לבצע באמצעות אסימון, לעידוד השימוש באסימון על ידי מתן הנחה לתשלומים שבוצעו באסימון זה הוא גם מהלך מאוד שימושי..

זה מסיר חסמים לשימוש בפלטפורמה או בשירות, ומאפשר גישה קלה יותר ואימוץ רחב יותר. לאסימון יש עדיין שפע של שימוש, אולם שימוש זה מעודד, ולא מאולץ. 

סיכום

אסימונים של DeFi עשויים למצוא את ה”נקודה המתוקה “עבור אסימוני השירות, ולבסוף שילבו מקרי שימוש מוחשיים עם מודלים כלכליים חזקים למכירות אסימונים. על ידי הקלת יצירת ערך עבור מחזיקי אסימונים וצוותי פרויקטים כאחד, אסימון השירות עשוי לחזור בזכות DeFi – וטוב מאי פעם..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me