banner
banner

חבר פרלמנט שבדי מצטרף לבורסת הביטקוין של BTCX

התחום הפוליטי וסוגיית המטבע הדיגיטלי תמיד קיימו יחסים סוערים. לרוב, הפוליטיקאים בחרו לשרטט את הקו שהוצג בתקשורת המרכזית. בגלל זה, המוניטין הבעייתי שצבר הביטקוין בימיו הראשונים התמהמה זמן רב מדי, מכיוון שזהו סיפור שהוחזר לא רק בכלי תקשורת אלא גם בדיונים פוליטיים בפרלמנטים ובמקומות כוח אחרים..

שנת 2016 היא השנה בה הכל התחיל להשתנות עם זרם כסף סיני שחיפש נמל בטוח בתקופות הסוערות שראה את הפיחות החוזר ונשנה של היואן. מאז הצליחה המטבע הצפוני להפוך מגוון של אנשים וחברות לעשירים מאוד, אך גם בהצלחה לשפוך את המוניטין של אמצעי המשמש לארגון לא חוקי..

במערבולת השינויים, כמה פינות התחום הפוליטי שמו לב גם והחלו לבחון מחדש את עמדותיהם בנוגע למושג הבלוקצ’יין. ראש ממשלת מלטה שנבחר לאחרונה מחדש הוא דוגמה מצוינת. כיום מקובל להכיר כי אותה טכנולוגיה תשנה בקרוב את דרכי שמירת הנתונים והגישה אליהם על ידי שורה של גורמים שונים שכולם עובדים במסגרת המערכת הזו. העברות כסף הן רק השימוש הברור ביותר בבלוקצ’יין, אך לא היחיד.

זו הסיבה מדוע מטבע דיגיטלי בהתאמה אישית על ידי בנקים לאומיים היום זה כבר לא חלום מקטרת. יחד עם זאת, הביטקוין כפי שהוא עומד כיום, כלומר מדובר במטבע דיגיטלי עצמאי ולא לאומי, עדיין מהווה גשר רחוק מדי עבור נציגים פוליטיים רבים. למרבה המזל, עבור קהילת הביטקוין, מתיאס סונדין, חבר הפרלמנט השבדי, הוא בהחלט לא אחד מהם.

מאמץ מוקדם

הקריירה של מתיאס סונדין עשתה דרך ארוכה מאוד מאז ימיו הראשונים בפוליטיקה. כאן הוא התפרסם כפוליטיקאי השבדי הראשון שבחר לקבל תרומות ביטקוין באופן בלעדי. לאחר שנבחר בשנת 2014, החל לעבוד על מנת להעביר את הבנק הלאומי של ארצו לקורס שהפך אותו היום לאחד המתקדמים ביותר מבחינת עבודתו עם חברות סטארט-אפ..

החדשות האחרונות עליו הראו שהוא הפך ליו”ר דירקטוריון BTCX, בורסת הביטקוין הגדולה ביותר בשוודיה. לא רק זאת, זוהי גם אחת מחילופי העובדים הוותיקים ביותר ביבשת כולה. סונדין, שהוא יזם שהיה אחד המייסדים של מכון עיוות, ארגון שוודי שנחוש להאיץ כל מיני חדשנות טכנולוגית, תכנן להיות עסוק בתפקידו החדש בבורסה..

לדבריו, העסק מאוד מעניין ומרגש גם למי שלא מושקע רבות בקונספט הביטקוין. בתור התחלה, תוכנית הבורסה היא לגייס כסף להרחבתה. אותו תהליך ייקח את החליפין לשווקים חדשים בקומץ מדינות אירופה.

במדינות רבות, הביטקוין משמש לרכישות מקוונות, אך גם דברים רבים נוספים כמו הימורי BTC וגישה להלוואות דיגיטליות בלבד. אולם נראה כי ההקשר של ההצהרה מרמז כי הרחבת BTCX לא תיעצר שם, אך ככל הנראה תמשיך ברגע שהנסיבות הנדרשות יושגו..

BTCX

החברה שנאכפה על ידי נוכחותו של סונדין צומחת כיום בקצב הכולל איפשהו סביב 1,200 לקוחות חדשים על בסיס חודשי. נכון לעכשיו, היקף העסקה שלה הוא כ -2 מיליון יורו בנכסים של מטבע דיגיטלי (כרגע רק ביטקוין) לחודש. היא הוקמה בשנת 2012 ומאז היא סיפקה לציבור השבדי הרצאות או שירותי ייעוץ שאפשרו לו להרחיב את עסקיהם גם לתחום זה..

המספרים האלה אמנם לא ממש מפליאים, אבל הם יותר מבסיס איתן לבנות עליו. נראה שזה בדיוק מה שסונדין מתכנן לעשות בחודשים ובשנים הקרובות.

לדבריו, המרחב בו אמורה הבורסה להתגורר אינו כולל רק שיבוש של בנקים מבוססים. במקום זאת, הוא רוצה שהחלפה תעבוד איתם בנושאים שונים שהם אינטרס הדדי. בדרך זו, שני הצדדים יכלו לאכוף זה את זה ואת שיטות העסקה הייחודיות שלהם מבלי לדרוך על בהונותיה של הישות השנייה.

להחזיר לעם

סונדין “הומר” לביטקוין לאחר שנתקל בכתבה בנושא. לאחר שקרא את זה, הוא הבין במהירות שהתפיסה הציבורית של הביטקוין כמטבע לא חוקי לפעילויות לא חוקיות (זה היה נפוץ אז) לא עומדת בבדיקה..

במקום זאת הוא הבין שהפוטנציאל של רשת הביטקוין הוא להחזיר את הכוח לאנשים רגילים. זה גם התאים באופן מושלם עם הסיבה האישית שלו להיכנס לפוליטיקה מלכתחילה. אבל, הוא לא מאמין בהפלה מוחלטת של המבנה הפיננסי הישן, אלא במיזוג של שני המושגים.

זו הסיבה שבחזונו לעתיד, בנקים ובורסות ביטקוין פועלים חזק יותר בכדי לספק שירותים טובים יותר למשתמשים שלהם, תוך שהם מנהלים מיזמים רווחיים יותר. שיווי משקל זה הוא דבר שאנשים רבים מוצאים מאוד מושך ומנחם בכל הנוגע ליציבות הכוללת שתקדם את רשת הביטקוין בחודשים ובשנים הבאות..

עמדה שבדית

סונדין הוא דמות שמגוחכים גם בחלק מהמקומות הפוליטיים, אבל גם מקשיבים מאוד באחרים. אבל השנים עברו ועכשיו סונדין אינו נתפס כדמות שולית אלא מי שמייצג את האינטרסים של החברה המרכזית.

כיום, תפקידו ב- BTCX מספק מגוון יתרונות לחברה שיכולים להניע אותה לליגה הגדולה בשוק האירופי. רק השנה, החברה מתכננת להשיק פלטפורמת תשלומים חדשה ואז לשחרר בורסה חדשה למצב התגנבות.

כמודל, מיזוג זה של דמויות פוליטיות ויזמות פרטית עשוי לגרום להתכווצות מסוימת מול ניגודי האינטרסים העשויים להיווצר. אבל, מכיוון שהעסקים המדוברים משתמשים במטבע דיגיטלי, הם ללא ספק יתאמצו להראות שלא נותר לנצל מקום לעסק כלשהו בעייתי..

כמו כן, ברור שלקהילת הביטקוין בהחלט יש חבר גדול במתיאס סונדין.

מָקוֹר: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me