banner
banner

עדכון: החלפת תביעות המשתמשים של BitMEX לא החזירה 30 BTC, תגובת Exchange

(המאמר עודכן כולל הצהרות של דובר חילופי BitMEX המסביר את תהליך ההחזר)

עברו 17 יום מאז ש- BitMEX חווה “השבתה” על שרתיהם המחיסת מיליוני עסקאות בפלטפורמה, כאשר מחיר החוזים העתידיים של ביטקוין (BTC) צנח לאזור 3,800 דולר. סוחרים ברחבי הלוח התלוננו כי עסקאותיהם חוסלו בצורה חריגה ועדיין לא הוצע החזר כספי.

סוחר אחד טוען כי הפסיד 30 BTC בעסקה קצרה, כאשר הבורסה החזירה רק חלק מהמסחר (מרווח), והסתכם ב- 0.9242 BTC..

סוחר מאבד יותר מ -150,000 $ בפיאסקו של BitMEX ב -12 במרץ

בדוא”ל בלעדי שנשלח לצוות Coingape שלנו, סוחר אחד טוען כי “זמן ההשבתה” של BitMEX, שדווח קודם לכן כמתקפת DDoS, חיסל בטעות קרוב ל -30 BTC (כ -150,000 $ בזמן החיסול). בעוד BitMEX נתן זמן ארוך, אך מעט ממולא הֶסבֵּר למה שקרה בפלטפורמה שלהם ב -12 במרץ &13, נותר טעם מר לסוחרים כאלה שאיבדו את השקעתם ולא קיבלו החזר כספי.

המייל קורא,

“נכנסתי לתפקיד הקצר שלי ב- 4900 כשמחיר הפירוק נקבע על 5,100 דולר. לפני ההשבתה של [BitMEX], המחיר נע סביב 3605 דולר “, כתב הסוחר הקוריאני. “בסביבות השעה 11.55 כאשר זמן ההשבתה התרחש החשבון שלי הוצא החוצה.”

זמן ההשבתה של BitMEX נחווה בין התאריכים 12 במרץ. (תמונה: BitMEX)

לאחר שהמערכת נכנסה לפעולה תוך פחות משעה, הסוחר מצא כי כל העמדה חוסלה, ונותרה רק עמדת השוליים – 0.9242 BTC (~ 4,700 דולר). זהו הבדל עצום מ- 10 BTC (לפחות) שהיה צריך להישאר בחשבונו אם הפסד העצירה נכנס לתוקף.

תמונה המציגה את מחיר הפירוק של המסחר במחיר של 4,488 דולר

למרות שקבע הפסד עצירה על 4,488 $ (כפי שנראה בתמונה לעיל), עמדת הסוחרים חוסלה על 5,100 $, והעלתה שאלות מדוע BitMEX לא הפסיקה את המסחר או לפחות החזירה לסוחר על טעותם שלהם.

“מצאתי שיאים ותרשימים, עמדתי חוסלה לפי מחיר סימן (5100 דולר), באותו זמן, מחיר המדד הגיע רק ל -400 דולר.”

תמונה המציגה את מחיר הפירוק הכוזב של המסחר הקצר ב -5,112 דולר

ואחרי ששלח המון כרטיסים ותלונות לבורסה במטרה לחקור את הסחר, נשלחה תשובה קצרה ומרתיעה ב -21 במרץ:

“אנו יודעים שחלק מהמשתמשים אינם יכולים לשלוט בזמן השבתה, אך ללא החזר כספי”

הסוחר המשיך להציק לבורסה לקבלת הסבר והחזר כספי, אך אף אחד מהם לא הוצע עם התגובה היחידה של צוות BitMEX שנשלחה ב -30 במרץ וקראה:

“חקרנו את כל [התביעות] שלך, אך מצטער, אין סיבה להחזר.”

BitMEX: “אנו בודקים את כל המשתמשים שחוסלו”

הבורסה הגיבה לטענות שהציעה BitMEX לפיהן הבורסה עולה בקנה אחד עם שאר השוק בפני “להיט נפח” ב -12 במרץ. & 13 מובילים לאירועים המצערים אך עוקבים מקרוב אחר הסוחרים – כולל המשתמש הספציפי הזה.

בהצהרה של BitMEX נכתב,

“קיימנו דבורים ישירות עם כל משתמש BitMEX שמצא את עצמו מחוסל בזמן ההשבתה ב- 13 במרץ, כולל מתן החזרים בזמן במידת הצורך. אנו בודקים גם את כל האינטראקציות שלנו עם משתמש ספציפי זה. שווקים באופן כללי – הן מסורתיים והן מטבעות קריפטוגרפיים – ראו נפחים כאשר סוחרים מתמצאים בדרכם במים הבלתי מסודרים של השבועות האחרונים. ריבית גלויה בשוק BitMEX XBTUSD, שנותרה הנזילה ביותר בעולם, הושפעה בהתאם למה שראינו בשוק. “

האם האמון של המשתמשים ב- BitMEX צונח?

זו לא הייתה התלונה היחידה שקיבלה BitMEX על פירוקם. מספר סוחרים המשיכו להתלונן כמו זה שלהלן.

המצב עם # ביטמקס מתקרב לסיומו. אני לא מתכוון לכתוב יותר. אני מותש עם ההתעמלות הנפשית שלהם. זה יהיה הציוץ האחרון שלי בחשבון זה. מצא אותי ב @SimpelAlpha. https://t.co/D2KFa02oIq

– סים (@_simpelyfe) 26 במרץ 2020

כדי להיות הוגן, BitMEX אכן עשתה זאת החזר חלק מהסוחרים אך הביטחון בפלטפורמה ספג מכה כפלטפורמת BTC Futures מספר אחת, שנמצאת כעת מאחורי Binance, Huobi ו- OKEx.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me