banner
banner

3 טעויות קטלניות העלולות לשקוע את חשבון המסחר שלך … תוך זמן קצר

אני מהמר ששמעת על אנשים שנשרפו אצבעות מסחר במט”ח. אנשים אלה לעיתים קרובות מתייחסים למסחר במט”ח כמסוכן ביותר ובלתי צפוי. אפילו שמעתי בחור אחד אומר שזה סוג של הימורים. ובכן, לרוב (אם לא לכולם) האנשים הללו לא היה מושג כיצד ליישם ניהול סיכונים נכון. אלה שידעו משהו על ניהול הסיכון שלהם לא עמדו בכללים שלהם, או רק יישמו אותם לזמן קצר. כמובן, ישנם גורמים רבים נוספים מלבד ניהול סיכונים הקובעים את הצלחת הסוחר, אך ללא ניהול סיכונים נכון, סיכויי הכישלון שלך מובטחים בעצם.

אתה מבין, סחר בשוק המט”ח ובשווקים אחרים הוא אתגר עצום לאדם הממוצע. ההיבט הרגשי של המסחר הוא כנראה האתגר הגדול ביותר שתצטרכו להתגבר עליו בדרך להצלחה. כשגלים של פחד ותאוות בצע פועמים בחריפות נגד ספינת המסחר שלך, אתה צריך לשמור על גישה מבוקרת וממושמעת כדי לעבור את הסופות. למרבה הצער, דרוש מסעות רבים ברחבי האוקיאנוסים המסוכנים כדי ש”ג’ו הממוצע “ילמד כיצד לשלוט בעצמו, ברגשותיו ובסחרו. לפני שתוכל לשלוט בשווקים, עליך לשלוט בעצמך.

בואו נסתכל על שלוש הסרוגים הקטלניים ביותר שאתם צריכים להימנע מהמסחר שלכם:

 

סנטה מס ‘1 – שימוש במינוף רב מדי

כששמעתי לראשונה על מסחר במינוף, חשבתי: “וואו! זה מדהים! ” וכמובן, זה מדהים, אבל מסוכן ביותר אם אתה לא יודע להשתמש בו כראוי. אתה מבין, העמדה הקטנה ביותר שאתה יכול בדרך כלל לפתוח כשאתה סוחר במט”ח היא מגרש מיקרו, שהוא 1000 צמד מטבעות. ללא מינוף, תצטרך יותר מאלף דולר כדי לפתוח עמדה 1K ביורו / דולר. אז תזדקק לכספים נוספים כדי לקיים את המסחר במקרה שתיתקל בהמשך. כמובן, ברגע שאתה פותח עסק, אתה מושך מיד בגלל הפיזור.

בכל מקרה, עם מינוף של, נניח, 1: 100, אתה צריך פחות מ -11 דולר כדי לפתוח עסקאות על EUR / USD. זה הופך את המסחר במט”ח להרבה יותר משתלם עבור משקיעים וסוחרים עם חשבונות קטנים. נניח שתרצה לפתוח עסקאות על EUR / USD עם הפסד עצור של 50 פיפס ורווח של Take 100 פיפס. הסכום הדרוש לך כדי לפתוח מגרש של 1K הוא כ- $ 11. חמישים פיפס הם 5 $ כאשר אתה סוחר בגודל פריט זה. לכן, כדי לשמור על המסחר עד לנקודה שבה הפסד העצירה שלך נפגע, ידרוש כ -16 דולר, שזה באמת סכום דקה. כמובן, אינך יכול לסחור ביעילות עם חשבון $ 16, זוהי רק דוגמה מעשית להצביע על ההבדל בין חשבון ממונף לחשבון ‘רגיל’ שאינו ממומן..

זה המקום בו סוחרים חסרי ניסיון נסחפים מתאוות בצע מוגזמת. הם חושבים על זה ככה: “אני אביא תשואה מאסיבית על ההשקעה שלי בכך שאני הולך BIG! באמצעות חשבון $ 500 שלי, אני יכול לפתוח בקלות עסקאות של 25K. אם אגיע ליעד של 100 פיפס עם 25,000 אירו / דולר, יהיה לי רווח מפואר של 250 דולר. אני יכול להרוויח 50 אחוז מההשקעה שלי בזמן קצר. אני לא יכול לחכות להציב את המסחר. ” הסוחר הנאיבי מבחין בהתקנה של ה- EUR / USD שנראית כמו הזדמנות די טובה ולוחץ על ההדק, בטוח שהוא נמצא במרחק של כמה שעות בלבד מרווח עצום של 50 אחוז בחשבונו. האם זה נשמע מוכר?

בואו נגיד שסוחר חסר ניסיון זה הציב את המסחר הזה עם הפסד של 50 עצירות פיפ וירידה של 100 פיפ ואיבד את המסחר. זה יהיה הפסד של לא פחות מ- 25 אחוז מכל חשבונו. כמובן שהוא יכול היה לנצח את המסחר, אך אנו יודעים שאפילו הזדמנויות המסחר הטובות ביותר יכולות להפוך לעסקאות מאבדות.

בואו נגיד שאותו סוחר אזר את אומץ ליבו והניח טרייד נוסף, אך הפעם, עסקאות 20K קטנות יותר עם הפסד של 70 עצירות פיפ ורווח של 140 פיפס, תוך סיכון של 140 דולר. אם הוא יאבד גם את הסחר השני, נותרו לו רק 235 דולר מ -500 הדולרים המקוריים שלו. זה הפסד של 53 אחוז בשתי עסקאות בלבד! אתה רואה כמה יכול להיות מינוף יתר מוגזם?

עכשיו, כשאנחנו יודעים שאנחנו לא צריכים להשתמש יותר מדי במינוף במסחר שלנו, כמה מינוף היה מתאים לסוחר הזה עם חשבון 500 $ שלו? ובכן, לא משנה מה גודל חשבונך, אתה לא צריך להסתכן ביותר משני אחוז מההון שלך בעסק אחד. לסוחרים פחות מנוסים הייתי ממליץ להסתכן באחוז אחד או פחות. כמובן שסוחרים ללא ניסיון בכלל צריכים לנסות זאת קודם בחשבון הדגמה.

לכן, עם חשבון של 500 דולר, הפסד של 50 עצירות פיפס על סחר של 1K EUR / USD יהיה סיכון של 5 דולר, המהווה אחוז אחד מסך ההון העצמי. זכרו, הסכום המינימלי הנדרש לפתיחה ולתחזוקה של עסקאות עד למשוך הורדה של 50 פיפס (עם גודל מגרש של 1K) הוא $ 11 + $ 5 = $ 16. מחסירים זאת מ- $ 500 ומקבלים 484 $. חלקו 484 דולר ב -5 דולר ותקבלו 96.8. זהו מספר הפעמים בהן אתה יכול לאבד אחוז אחד מחשבון של 500 $ לפני שלא נותרו לך מספיק כספים לבצע עסקאות נוספות. בואו לעגל את המספר הזה עד 96 (כי 0.8 סחר = ללא סחר). מדהים, לא?

עכשיו נניח שיש לך אסטרטגיית מסחר במט”ח עם שיעור זכייה של 55%. בואו נשמור על זה פשוט ונעבוד עם הפסד הפסד השווה לרווח לקחת. עכשיו, אם היית מסכן 25% מכל חשבונך בעסק אחד, ברור שאתה יכול למחוק את חשבונך בקלות. אחרי הכל, יידרשו רק ארבע עסקאות מפסידות כדי למחוק את החשבון (יתכן שזה לא הגיוני בעיניך במבט ראשון, אך ניתן באמצעות התאמת מרחק הפסד העצירה בפיפס, כדי להתאים לגודל המגרש הקטן יותר שהיית עושה. צריך להתאים לרמות ההון המופחתות שלך, עם העסקאות האחרונות או שתיים).

עם אסטרטגיה שמניבה שיעור זכייה של 55%, אתה יכול בקלות לאבד ארבע עסקאות ברציפות. עם זאת, אותה אסטרטגיה תפסיד לעיתים רחוקות 20 פעמים ברציפות, הרבה פחות 40 או 50 פעמים.

מחושב סטטיסטית עם נוסחת סיכון מיוחד להרס, יש לך סיכוי של 13% לפוצץ את כל חשבונך בשיעור זכייה של 55% אם אתה מסכן 10% מחשבונך בכל עסקאות רצופות. כאשר אתה מסתכן רק ב -5% למסחר, מספר זה יורד ל -1.8%. אך כאשר אתה מסתכן ב -2% בלבד למסחר, הסיכוי שלך לפוצץ את כל חשבונך מצטמצם לאפס. בשלוש הדוגמאות הללו משתמע יחס תגמול לסיכון של 1: 1. זכרו, אנחנו מדברים על אותו אחוז זכייה בדיוק (55%). ההבדל היחיד הוא אחוז ההון שלך שמסתכן בכל עסק. כמובן שהתוצאות משתנות כשמתאימים את שיעורי הזכייה ואת יחסי התגמול לסיכון, אך עם כל התשומות השונות, העיקרון נשאר זהה – סיכון כמות קטנה יותר של ההון שלך בכל פעם מקטין את הסיכון שלך להרס ( ROR) באופן דרמטי. לעולם אל תשתמש במינוף יתר!

 

סנטה מס ‘2 – מסחר נקמה

זהו אחד המשחקים המסוכנים ביותר שתוכלו לשחק בכסף שלכם. ללא גישה מסחרית ממושמעת, תעשה זאת לֹא להרוויח כסף בטווח הארוך.

סוחרים רבים אינם יכולים להתמודד עם הפסד, מה שבסופו של דבר מניע רבים מהם לנקום במסחר. לפעמים הם יכולים להתמודד עם עסקאות הפסד רצופות אחת או שתיים, אך כאשר הם מפסידים יותר מדי פעמים ברציפות, הם זועמים ומנסים להחזיר את כל ההפסדים הללו בעסק אחד..

טבעו של סחר נקמה

כאשר סוחרים אלה ממשיכים להציב את הסחר המגוחך הבא, הם כל כך המומים מהרגשות שלהם, שהם לא מבססים את המסחר הזה על ניתוח שוק מוצק. הם גם לא שוקלים כראוי את הסיכון הטמון במסחר. לרוב, סחר זה מנוף יתר על המידה עד שהוא חושף חלק עצום מההון של הסוחר. עכשיו מכיוון שסחר זה מוצב לעיתים קרובות בצורה אימפולסיבית וממהרת, לרוב מדובר בסחר רע באמת. יחס הזכייה של עסקאות נקמה טיפוסיות הוא באמת נורא. כתוצאה מכך, הרוב הגדול של הסוחרים שמסתבכים בסגנון מסחר זה מפוצץ את חשבונותיהם בשלב כלשהו. יתכן שתקבל עסקאות נקמה בר מזל אחת או שתיים שיחזירו לך את הכספים שאבדת, אבל בסופו של דבר תקבל דפיקה.

עסקאות נקמה מתרחשות לעיתים קרובות בסופו של יום הסוחר. הסיבה לכך היא שלסוחרים יש ציפייה מסוימת כיצד יום המסחר שלהם אמור להתבצע, וכמובן, כולם רוצים להתיישב לשולחן ארוחת הערב, מרוצים מהרווח ההגון שהשיגו ליום. אם אשתך שואלת אותך איך היה המסחר שלך, זה נהדר לענות: “מותק, הרווחתי ממש טוב היום.” וכמובן, זה מרגיש נורא לומר: “עברתי יום נורא בשווקים והפסדתי די הרבה כסף.”

גאווה וציפיות מסוימות יכולים להזיק באמת למסחר שלך. כאשר עמדת בתכנית המסחר שלך והפסדת כמה במסחר של יום קשה, עליך להישאר קריר ולחכות ליום המסחר הבא. כל אסטרטגיית מסחר טובה תאבד עסקאות מדי פעם. אתה צריך להיות קשוח נפשית מספיק כדי לדחוף את ההפסדים האלה. אחרי הכל, אם אתה מסתכן באחוז אחד או שניים מההון שלך למסחר, אין לך מה לדאוג אם אתה משתמש באסטרטגיה שמוכיחה שהיא רווחית לטווח הארוך. אפילו כמה הפסדים רצופים לא צריכים לטלטל אותך בכלל.

סוחרים שמסתכנים בפיסות זעירות מחשבונם בכל סחר הם פחות פגיעים להיכנע לנגיף המסחר בנקמה. אתה מבין, כאשר אתה מאבד חלק גדול מההון שלך בעסק אחד או שניים, זה מכניס אותך למצב שבו הרגשות שלך יכולים להכריע אותך בקלות. זה כאשר אתה מתחיל לקבל החלטות לא רציונליות ולאבד אחיזה בעצמך ובחשבון המסחר שלך. כאשר סוחרים הופכים לרגשיים באמת, מסחר נקמה יכול לקרות כמעט אוטומטית.

 

סנטה מס ‘3 – סחר ללא הפסד הפסד

בטח שמעתם את זה בעבר, אך עליכם להשתמש בהפסד הפסד כשאתם סוחרים. אני מכיר באופן אישי לפחות שני סוחרים מוסדיים שלא משתמשים בהפסדי הפסד, אבל החבר’ה האלה נסחרים במיליוני דולרים ולא משתמשים במינוף מועט. למרות שהם לא משתמשים בהפסדי עצירה, הם מנהלים ניהול סיכונים מוקפד בכל עסקאות שהם מבצעים. אולי אתה תוהה איך זה אפשרי. ובכן, אם להשתמש בדוגמה פשוטה באמת, אם אתה פותח עסקת קנייה של 1KK ב- GBP / USD, המרבית שאתה יכול לרדת היא 1000 פאונד אם הלירה מאבדת את כל הערך שלה, וזה כמובן מאוד בלתי סביר. שער החליפין הנוכחי הוא בערך 1.2800, כלומר 1000 פאונד כרגע הם כ 1280 דולר. אם יש לך חשבון מסחר של 128,000 $, אתה יכול לסחור במגרש של 1KK ב- GBP / USD ללא הפסד עצירה והיית מסתכן באחוז אחד בלבד מכל חשבונך באותה סחר. זו רק דוגמה פשוטה ולא מעשית להוכיח לך שלמעשה ניתן לסחור ללא הפסד הפסד ועדיין להחיל ניהול סיכונים מעולה..

עם זאת, עבור הסוחר הקמעונאי הממוצע, זה לא מעשי ומסוכן מאוד לסחור ללא הפסד הפסד. על מנת שתציית לעקרונות ניהול הסיכונים הנכונים, אתה זקוק להפסד הפסד כדי להגביל את ההפסדים שלך על פי פרמטרי הסיכון שהוגדרו מראש, למשל, תוך סיכון של לא יותר מאחוז אחד מההון שלך בעסק אחד. שימוש בהפסדי עצירה מעניק לך שליטה מצוינת בפעילות המסחר שלך ומאפשר לך להשתמש בכמויות מינוף מקובלות ביעילות.

היבט חשוב בשימוש בהפסד הפסד הוא שלא כדאי להמשיך ולהרחיק אותו ממחיר השוק הנוכחי כאשר מסחר יוצא נגדך. סוחרים חסרי ניסיון נוטים להזיז את הפסדי העצירה שלהם כך ובסופו של דבר, סובלים מהפסדים גדולים בהרבה ממה שהיה נחוץ. העברת הפסד לכיוון הלא נכון יכולה להיות זהה למסחר ללא הפסד הפסד בכלל.

זכרו, ניהול סיכונים הוא כנראה ההיבט החשוב ביותר במסחר. אם לא תבין את זה נכון, זה יגביל מאוד את סיכויי ההצלחה שלך. אל תשתמשו במינוף יתר, אל תיפלו למסחר נקמה, וזכרו להשתמש תמיד בהפסד הפסד!

בהצלחה במסחר שלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me