banner
banner

איך הביטקוין הופך להיות בכל מקום באמצעות לוויינים ורשתות

פרסומת פמקס

ביטקוין [BTC] הוא מטבע וירטואלי שהעסקאות שלו מבוצעות בעיקר באינטרנט. תלותה בכך שהיא קיימת, לעומת זאת מעלה ספקות במאגר הערך והמטבע שלה. בעוד שהאינטרנט נמצא בכל מקום במהלך ימינו, ישנם עדיין מקומות על פני כדור הארץ בהם הגישה מוגבלת.

אף על פי כן, הביטקוין צומח יותר מתמיד. שמשון מואו, קצין האסטרטגיה הראשי של בלוקסטרים צייץ על שירות הלוויין של בלוקסטרים שהושק לפני שנתיים. הלוויינים מספקים סנכרון חופשי עם ספר החשבונות Bitcoin.

יתר על כן, ישנן אפשרויות שנבדקות בכדור הארץ עצמו כדי ליצור מערכת לא מקוונת מאובטחת לביטקוין.

לווין בלוקסטרים

שדרת הבלוקסטרים מכסה 2/3 מכדור הארץ. הלוויין מאפשר גם שידור נתונים בכל רחבי העולם לרשת הביטקוין. לפיכך, על ידי תשלום ביטקוין דרך רשת הברקים, כל הודעה יכולה להיות משודרת ברחבי העולם.

ה #BlockstreamSatellite השירות פועל כעת כבר שנתיים. זה שנתיים של חינם # ביטקוין סנכרון נתונים של בלוקצ’יין, שיפור הפרטיות עם צמתים מלאים לא מקוונים, והפיכת הביטקוין לעמיד יותר מפני פיצולי רשת. ? @ בלוקסטרים #BitcoinInfrastructure pic.twitter.com/wYJw6tLbNX

– שמשון כיסו (@Excellion) 15 באוגוסט 2019

ישנם חמישה לוויינים מסחריים המשמשים את Blockstream המסתנכרנים עם הבלוקים ברשת בזמן אמת. זה מספק אבטחה מפני התרחשות של מזלגות או פיצולי רשת. מכאן, הגבלת ניסיונות ‘51% התקפה’ ו’ארגון מחדש של שרשרת ‘.

לווייני ביטקויןלוויני בלוקסטרים בחלל (מָקוֹר)

רשתות אחרות של ספקיות חינם בכדור הארץ

נכון לעכשיו, הנתונים באינטרנט עוקבים אחר מסלול מרכזי המורכב מצמתים ספציפיים הנשלטים על ידי תאגידים. על פי מקורות, ה- AWS של אמזון מעביר יותר מ -50% נתונים ברשת העולמית.

Meltem Demirors, קצין האסטרטגיה הראשי של Coinshares בבריטניה, החזיק ב פודקאסט – ‘מה טוחן את הילוכי.’ בפרק האחרון שלה היא מדברת על שירותים עצמאיים נוספים של ספק שירותי אינטרנט (ספק שירותי אינטרנט) – טכנולוגיית הרשת, רשת ממסר הביטקוין ו- FIBER, שירותי עסקאות, ננו-לוויינים (ביצאת) וחלל- מחשוב ענן מבוסס (Cubesats).

טכנולוגיית הרשת משתמשת בצמתים מבוזרים להעברת נתונים דרך האינטרנט. בדיוק כמו ביטקוין וקריפטו, ישנם צמתים מפוזרים רבים שכולם משתתפים בהעברת נתונים. כפי שציינה מלטם בפוסט בבלוג שלה, יש כמה רשתות רשת מבוססות ביטקוין ומבני מטבעות מטבעות כמו TxTenna, Bitcoin Mesh Network Mesh, Althea, Helen ו- NKN. 

רשתות הממסר נוצלו בעבר ללא הרף על ידי שולחי דואר זבל. עם זאת, רשתות ממסר ביטקוין נועדו לסנן את הנתונים, ומאפשרים לשדר רק מידע על ספר החשבונות. סִיב (אוֹ מנוע ממסר Bitcoin מהיר באינטרנט) היא הרחבה של רשת Relay עם תגובת ברק.

ניתן לחבר את הרשת גם ללוויין Blocksteam לסינכרון עם הבלוקים האחרונים ללא כל עיכוב.

הרשתות, כאמור לעיל, מהוות מערכת אקולוגית פיננסית המעודדת את השימוש ברשת תוך מתן אבטחה. אלה ניסיונות טכנולוגיים להפוך את ביטקוין לכל מקום וללא חופש מהאינטרנט, להיות מבוזר באמת.

העתיד שמעבר לקונספירציות

ספקי הרשת נהנים רבות מהמערכת הקיימת להעברת נתונים. זוכר את קנוניה של מכוניות חשמליות או את סיפור הגז הבלתי-עופרת? כל חידוש המשבש את ההכנסות של ארגונים גדולים תמיד עמד בפני התנגדות בתחילת הדרך.

יתר על כן, חלק מרשתות הרשת הללו מספקות מקור זול להפליא לחיבור לעולם ללא שימוש ב- ISP. אמנם הפרטיות תפחית מתקפות סייבר ומעקב לא אתי, אך המערכת בוודאי מציקה לענקי הנטוורקינג.

יש הרבה אזורים ‘מצונזרים’ על פני כדור הארץ, זה מוטל על ביטחון גיאופוליטי וליישום חוקים לאומיים. עם זאת, כסף או מטבע צריכים להיות חסרי גבולות ועמידים בפני צנזורה. מכאן, כלשונו של חבר הקונגרס האמריקני פטריק מחנרי,

בשל אופי הטכנולוגיה של ביטקוין, ממשלות אינן יכולות להרוג אותו, וגם עליהן ואינך צריך להרוג מטבעות דיגיטליים באופן נרחב. הם יחזיקו מעמד, הם יהיו חזקים. זו המסגרת החדשה של הדור הבא של האינטרנט.

יתר על כן, ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים מביאים לביטחון ובמקביל, מעודדים באופן מהותי את השחקנים התומכים ברשת. מכאן שגם חסמי הכניסה של שחקנים קטנים מוגבלים.

עם חברות שעובדות באגרסיביות על ביטקוין, איך לדעתך מטבעות קריפטוגרפיים אחרים ימצאו מקום בעידן הבא של אינטרנט מבוזר? אנא שתף ​​אותנו בדעותיך.

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me