banner
banner

10 הונאות הביטקוין המובילות וכיצד להימנע מהן

מדריך הונאות ביטקוין

מחיר הביטקוין זינק לשיאו החדש בכל הזמנים פעמים רבות בדיוק בזמן שכתבנו מאמר זה.

לאחר שעלה על 40,000 $ בתחילת 2021, ביטקוין יושב כרגע בסביבות 35K $, אם כי זה כמובן יכול להשתנות בכל עת. ובכל זאת, נראה כי השמיים הם הגבול לערך המטבע הזה ולהייפ שהוא מייצר.

במהלך שוק השוורים הנוכחי, משקיעים חדשים רבים מחפשים להשיג רווח מהיר, מה שהופך אותו לזמן מושלם עבור אמני הונאה. במאמר זה נזהה את הונאות הביטקוין הנפוצות ונראה לכם כיצד תוכלו להימנע מהן ולשמור על ביטחונכם של המטבע הקריפטוגרפי.

החלפות הונאות

מרבית המשקיעים שרוצים לקנות את ה- BTC הראשון שלהם או למכור אותו ברווח יעשו חשבון באחת ממרכזיות המטבעות הרבות שיש שם. מכיוון שהשוק מתרחב ללא הרף, גם הצורך בפלטפורמות חליפין הולך וגדל.

זה הוביל לרמאים ליצור בורסות מזויפות של ביטקוין. בדרך כלל הם מושכים משתמשים לפלטפורמות ההונאה שלהם על ידי הצעת שערי חליפין טובים יותר משווקים אחרים, במקום לתת להיצע ולביקוש להכתיב את המחיר.

ההונאה המפורסמת ביותר בביטקוין עם מעורבות של חילופי דברים מזויפים הייתה BitKRX מדרום קוריאה. הבורסה התחזתה כענף של בורסת קוריאה הלגיטימית (KRX) כדי לזכות באמון המשתמשים. בשנת 2017, משתמשי BitKRX דיווחו כי ה- BTC שלהם נגנב. הערך המדויק של ה- BTC שנגנב אינו ידוע, אך ללא ספק היה שווה מיליוני דולרים.

על מנת להימנע מסוג זה של תרמית ביטקוין, הקפד לחקור את הבורסה בה אתה מעוניין לפני העברת כספים. השתמש רק בבורסות בעלות מוניטין טוב ובאלה המומלצות על ידי גורמים רשמיים. לקבלת החלפות ועצות מומלצות לגבי הדרך הבטוחה ביותר לרכישת ביטקוין, תוכלו לבדוק רשימה זו באתר הרשמי של הביטקוין.

הודעות דוא”ל ואתרי אינטרנט בנושא פישינג

הודעות דוא”ל בנושא דיוג ואתרי דיוג מייצגים שני צדדים של אותו מטבע. אם מעולם לא נתקלת באף אחד מהם, שקול לעצמך בר מזל. כדי לשמור על דברים כאלה, עליך להבין כיצד פועלות הונאות אלה.

הודעות דוא”ל בנושא התחזות מנסות להיראות כמו דוא”ל רשמי ממקור אמין. עבור משתמשי ביטקוין, דוא”ל דיוג יכול להיראות כמו דוא”ל רשמי מבנק, מחליפין מטבעות קריפטוגרפיים או ממקור אמין אחר.

הודעות דוא”ל בנושא הונאות דיוג ביטקוין תמיד יבקשו ממך פעולה כלשהי. לדוגמה, הם עשויים לבקש ממך להיכנס לחשבונך על ידי לחיצה על הקישור בדוא”ל. הדבר עלול לפגוע בחשבונך ולהוביל לרמאי באמצעות אישוריך כדי לרוקן את ארנק הביטקוין שלך.

הדרך הטובה ביותר לוודא שקיבלת דוא”ל רשמי מהחברה הפונה אליך היא לבדוק פעמיים את כתובת השולח, ליצור קשר עם החברה באמצעות הדוא”ל הרשמי המופיע בדף האינטרנט, או לפנות באמצעות מדיה חברתית או תמיכת הלקוחות הרשמית של החברה. ערוצים.

דוא”ל דיוג מקושר בדרך כלל לאתרי דיוג שרוצים להונף מכם ביטקוין. דפי אינטרנט אלה נועדו לגנוב את פרטי הכניסה שלך או להדביק את המכשיר שלך בתוכנה זדונית. ההבדל בין אתרים אלה לאתרים אמיתיים יכול להיות קשה להבחין במבט ראשון, וזה מה שרמאים סומכים עליו כדי להערים על אנשים. לא פעם אתרים אלה מופיעים אף כתוצאה ממומנת במנועי החיפוש.

אלא אם כן אתה בטוח ב 100% שאתה בדף הרשמי, אל תיכנס או התקן שום דבר. בדוק פעמיים את כתובת האתר הרשמית, ואם אינך בטוח, חפש אותה שוב. אם אתה רואה תוצאה ממומנת בראש תוצאות החיפוש שלך, גלול מטה כדי לאשר שזה האתר הרשמי. הוסף סימניות לדף הרשמי של כל שירות בו אתה משתמש באופן קבוע.

הונאות ביטקוין בחינם

זה אמור להיות ברור מאליו, אבל לא כואב להזכיר לעצמך שאין דבר כזה ארוחת צהריים בחינם. אם אתה נתקל במתנה “ביטקוין בחינם”, כמעט בוודאות מדובר בהונאה.

בשנת 2020, אחת ההונאות המפורסמות ביותר מסוג זה התרחשה כאשר טוויטר נפרץ. חשבונות מטבע הדיסק, בינאנס, אילון מאסק, ביל גייטס ואפילו ברק אובמה וג’ו ביידן שימשו להפצת הונאה זו..

ההונאה הציעה להכפיל את הכסף ששלחת לכתובת ה- BTC של הרמאי. זו תזכורת שאם משהו נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, זה בדרך כלל.

מטבעות מזויפים ו- ICO

בין הונאות המטבעות הקריפטוגרפיים המזיקות ביותר הן אלה הכרוכות במטבעות הונאה ו- ICO (הצעות מטבע ראשוניות).

עם פריחת שוק הקריפטוגרפים, מציאת והשקעה ב”ביטקוין הבא “מפתה ביותר עבור המשקיעים. עם זאת, לעולם אינך יכול להיות בטוח שהמטבע שתבחר יצליח. אם אתה מחליט להשקיע באלטקוינים, היזהר מהונאות פוטנציאליות.

לרוב האלטקוינים הונאה יש אתר ראוותני המתגאה בקהילה הגדולה התומכת בפרויקט. זה נועד ליצור FOMO (פחד להחמיץ), אפקט שעשוי לגרום לכם להשקיע ICO לא נבון ולתמוך במטבע הונאה. הרמאים נוטשים את הפרויקט ואז בורחים עם הכסף תוך שהם משאירים משקיעים גבוהים ויבשים.

כמה אלטקוינים הונאתיים עשויים לבצע airdrop – הפצה של מטבעות / אסימונים בחינם. ירידת אוויר עשויה ליצור תמונה מנופחת של עניין שוק ממשי במטבע או באסימון, מה שמניע את FOMO אצל המשקיעים, בעוד שהמחזיקים הגדולים בסופו של דבר זורקים את חלקם לרווח.

אז מה אתה יכול לעשות כדי להימנע מסוג זה של הונאות? הישאר מעודכן, היזהר מהבטחות שאפתניות מדי, ולעולם אל תשקיע יותר כסף ממה שאתה יכול להרשות לעצמך להפסיד.

תוכניות ביטקוין פונזי

תוכניות פונזי מבטיחות החזר השקעה עבור פיקדון מראש. כל תוכנית פונזי לוקחת כסף ממשקיעים חדשים על מנת לשלם ריבית לקודמים.

למרבה הצער, מרחב המטבע הקריפטוגרפי אינו חסין מסוג זה של שחקנים גרועים. תוכניות מרובות הציעו תשואות מדהימות על השקעות ראשוניות תוך הבטחה להיות טובות ורווחיות יותר מביטקוין.

OneCoin הייתה ההונאה הגדולה ביותר בשוק הקריפטו, עם סכום כולל של חמישה מיליארד דולר שנגנבו ממשקיעים. מייסד מטבע אחד, הלאומית הבולגרית רוג’ה איגנטובה, יצר תוכנית פירמידה קלאסית שבה תומכים כביכול ירוויחו יותר עם כל משקיע חדש שהביאו. מייסד מטבע הטרף הזה עדיין מבוקש על ידי אכיפת החוק, בעוד שותפיה ושותפיה העסקיים נעצרו.

Bitconnect היה תוכנית נוספת שהציעה תשואות לא מציאותיות; למשקיעים הובטחה ריבית של 40% לחודש. על פי מתמטיקה זו, מי שהשקיע 1,000 דולר היה מרוויח יותר מ -50 מיליון דולר בפחות משלוש שנים.

על מנת לעשות זאת, נדרשת לקנות ולנעול אסימונים של BCC כדי שיוכלו להרוויח רווח הודות לבוט המסחר. אחד המבקרים הראשונים של Bitconnect, ויטליק בוטרין ציין כי מדובר בתכנית פונזי. מייסד שותף של Ethereum היה נכון והונאת הצפנה הזו הסתיימה בכך שרוב המשקיעים הפסידו את כספם: 3.5 מיליארד דולר בסך הכל.

סוגי הונאות אלו צצים מדי פעם, ולכן כדאי להיות מושכלים ולדעת לזהות אותם. הבטחות על שולי רווח עצומים הם הדגל האדום הראשון שאמור לתת לך הפסקה. זכור שתכניות פונזי מסתיימות בהכרח בכך שמשקיעים מאבדים את כספם.

תוכניות משאבה וזרוק

תוכנית קריפטו אחת שמקורה ניתן לייחס לבורסה היא תוכנית משאבה וזרוק. זה כאשר אמנים מאורגנים מעלים באופן מלאכותי את מחיר המניה בעלת ערך נמוך, או במקרה זה אלטקוין. זו אמנם לא תרמית ביטקוין פשוטה, אך היא עדיין גורמת למשקיעים אחרים להפסיד.

תכנית כזו הולכת לעתים קרובות יד ביד עם שילוח המטבע הקריפטוגרפי הממוקד, שנעשה על ידי הפצת חדשות מזויפות ומציאת ידוענים לאשר זאת..

זה בתורו מושך משקיעים חדשים ומעלה עוד יותר את מחיר המטבע הקריפטוגרפי, למרות שזה לא משקף את הערך האמיתי שלו. אמני הונאה ממתינים לרגע שבו המחיר גבוה מספיק כדי לזרוק את חלקם. משקיעים רגילים נותרים מחזיקים במטבעות ערך חסרי ערך ברוב המקרים.

דוא”ל סחטנות

סוג הונאה אחר ידוע הוא דוא”ל סחיטת ביטקוין. הרמאי טוען כי השיג את המידע הרגיש שלך, לרוב על ידי פריצה למחשב ושליטה עליו באמצעות פרוטוקול שולחן עבודה מרוחק. בדרך כלל הם טוענים כי הדביקו את המחשב שלך עם רושמי מפתח והקימו מכם הקלטות וידיאו על ידי השתלטות על מצלמת האינטרנט שלכם.

הרמאים דורשים ביטקוין בתמורה להשמדת החומר ולא להפצת התוכן הפוגע לכולם באנשי הקשר הדוא”ל שלכם וברשתות החברתיות שלכם. סוגים אלה של הרמאים משתמשים ברשימות דוא”ל שהושגו שלא כדין ובנתוני משתמשים שהודלפו ומנסים להונות אנשים רבים בבת אחת. עם זאת, הסיכויים הם שאין להם באמת חומר מתפשר לסחוט אתכם.

תוכנות זדוניות וכופר

אם הונאות קריפטו אינן מספיקות, ישנם כעת גם נגיפים המכוונים למפתחות ארנק הביטקוין שלך או ל- BTC שאתה שומר שם. תוכנה זדונית בהחלט הפכה לחדשנית עוד יותר, וזה נכון במיוחד לגבי סוגים שונים של תוכנות זדוניות וכופר.

האקרים משתמשים בווירוסים מסוג זה כדי לגשת לרשתות המחשבים שלכם ולגנוב מידע. זה יכול להיות מספרי כרטיס האשראי שלך או, במקרה של ביטקוין, המפתח הפרטי שלך. הקישורים הברורים ביותר המכילים סוג זה של תוכנות זדוניות טוענים שהם יאפשרו לך לכרות ביטקוין בחינם. כאשר אתה מוריד את הקבצים האלה, הרמאי ביטקוין יקבל גישה למידע הפרטי שלך.

קחו בחשבון שלא משנה מה ההבטחות המרשימות שתראו, לא תוכלו לכרות את הביטקוין בצורה יעילה באמצעות המחשב השולחני או המחשב הנייד הרגיל שלכם. Bitcoin דורש חומרה ייעודית הנקראת כורי ASIC (מעגל משולב ספציפי ליישום). בפעם האחרונה שנכרה ביטקוין ברצינות עם מעבדים או GPUs, פיצה של פאפא ג’ון עלתה בסביבות 10,000 BTC.

סוג נוסף של נגיף הקשור לביטקוין הוא כופר. סוג זה של תוכנות זדוניות מצפין קבצים במחשב שלך או מונע ממך להשתמש לחלוטין במכשיר שלך. לאחר מכן הוא דורש שתשלם כופר בביטקוין כדי לפענח את הנתונים שלך או לבטל את חסימת המחשב שלך. כמו במקרה של הונאות ביטקוין אחרות, תשלום כופר BTC אינו מבטיח שההאקר יבטל את חסימת המחשב או יפענח את המידע שלך..

העצה המועילה ביותר כאן היא להתקין אנטי-וירוס ותוכנות זדוניות במחשב ובמכשירים אחרים. אפילו אנטי-וירוסים בחינם יכולים לסייע בחסימת נגיף זה ולחסוך מכם את כאב הראש הנובע מכך.

עם זאת, אם הנזק כבר נגרם והמחשב שלך נגוע,

לא משלמים את הכופר. בקש עזרה ממומחה IT, שאמור להיות מסוגל להסיר את תוכנות הכופר מהמכשיר הסובל.

הונאות כריית ענן

אם השקעתם אפילו כמה דקות ללמוד על ביטקוין, שמעתם על כרייה. כריית ביטקוין היא למעשה תהליך אימות עסקאות ביטקוין, הדורש כמות עצומה של כוח מחשוב וחשמל.

שירותים מסוימים יציעו לכרות עבורך ביטקוין בתעריף קבוע באמצעות התשתית שלהם. אין שום דבר רע בזה כשלעצמו, אך ההחזרות כביכול של השכרת כוח חשיש משירות כריית ענן לרוב אינן מציאותיות.

פלטפורמה כזו שהציעה שירותי כריית מטבעות קריפטוגרפיים הייתה רשת BitClub, שפעלה מאפריל 2014 עד דצמבר 2019. כספי המשקיעים התבקשו בתמורה למניות של מאגרי כריית מטבעות קריפטוגרפיים, והמשתמשים קיבלו תגמול על גיוס משקיעים חדשים לתכנית..

עם זאת, רשת BitClub הפעילה הונאת כריית ענן. הרמאים מאחורי העסק תמרנו את המספרים כדי להראות שהם מרוויחים יותר ממה שהם באמת. בסופו של דבר הם לקחו משקיעים בשווי של 722,000,000 דולר.

אם אתה מעוניין להשקיע בביטקוין, מוטב לך לרכוש BTC מבורסה אמינה ולא להשקיע בשירות כריית ענן. גם אם השירות אינו תרמית, רווחיות הכרייה משתנה בהתאם לשווי השוק, ועם כל כך הרבה משתנים לעקוב, קשה לדעת אם אתה מקבל עסקה טובה.

פגישה אישית

אתה עשוי לחשוב שעל ידי מכירת ביטקוין באופן אישי, תימנע מסכנות המסחר המקוון. עם זאת, הונאות מסחר בביטקוין לא תמיד מתרחשות באופן מקוון.

אם אתה פוגש קונה לא ידוע, הסיכון להישדד או להיפצע הוא די גבוה. טקטיקה נוספת שמקובל להשתמש בהן היא להשתמש בכסף מזויף כדי לקנות מכם ביטקוין.

על מנת להימנע מסיכונים אלה, נסה למצוא פלטפורמת P2P (עמית לעמית) להחלפת כספים במקום להסתכן בפגישה עם גורם זדוני באופן אישי. רשת עמית לעמית מספקת לך אבטחה ופרטיות, ורובם אינם אוכפים מכירים את מדיניות הלקוח שלך (KYC) או אנטי הלבנת הון (AML).

לדעת הונאת מטבעות מטבעות כשאתה רואה את זה

כסף מושך רמאים, וביטקוין הוא היעד המושלם עבור אמני הונאה. ההבדל העיקרי הוא בגלל הניסיון הרב שלנו עם כסף פיאט, אנו יודעים לאיזה תחבולה לצפות וכיצד להימנע מכך.

אם כרטיס האשראי שלך נגנב או מתבצעת בו רכישה במרמה, אתה יודע ליצור קשר עם הבנק שלך ולפתור אותו. אם אתה סוחב עליך מזומנים, אתה יודע לא להשאיר את זה מבצבץ מהכיס האחורי שלך.

אם אתה משתמש בביטקוין, עליך ללמוד כיצד לשמור על בטיחותו ולזהות מתי מישהו מנסה להשיג אותך. לכן הבנת הונאות הביטקוין הנפוצות ביותר תעזור לך להתמודד עם קריפטו באותה קלות כמו מטבעות פיאט.

שאלות נפוצות

איך עובדות הונאות ביטקוין?

משותף לכל הונאות הביטקוין: הן פוטרות מכם את הביטקוין שהרווחתם קשה אם אתם חסרי זהירות. רוב התוכניות הללו אינן חדשות בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים, אלא הן הונאות קלאסיות שהתפתחו עם הטכנולוגיה.

בין אלה תוכניות פונזי או פירמידה, שמתחזות לעסקים לגיטימיים אך שוללות אותך מהביטקוין שלך. ישנם גם מבצעים כוזבים רבים המציעים ביטקוין בחינם אם תשלח כמה מ- BTC משלך לכתובות הרמאים. אתה יכול להימנע מאלה אם אתה זוכר שאין דבר כזה ארוחת צהריים בחינם.

אמנם אין רשימת הונאות ביטקוין סופית אליה תוכלו להתייחס, אך תוכלו להשתמש במדריך שלנו כדי להכיר את ההונאות הנפוצות ביותר..

איך אתה יכול לדעת לרמאי ביטקוין?

דרך חסרת שוא לזהות מישהו כרמאי ביטקוין היא אם הם מציעים לך ביטקוין בחינם. אם אתה זוכר את זה, סביר להניח שתטעה אותך ותסיים בידיים ריקות.

בשנת 2020 טוויטר נפרץ וחשבונות ממשתמשים מאומתים – החל מאלון מאסק ועד ג’ו ביידן – הציעו להחזיר כמות כפולה של ביטקוין לכל מי שישלח אותו אליהם. זה נראה מטורף שמישהו ייפול לקונוס כה ברור, אבל לצערנו זה עובד.

מתיחת ביטקוין מסוג זה היא הנפוצה ביותר, אך למרבה המזל היא גם הקלה ביותר לזיהוי.

האם יש הונאות ביטקוין?

למרבה הצער, ישנם רמאים וכרישים שמקיפים כל תעשייה רווחית המחפשים קורבנות, וביטקוין אינו שונה.

אתה יכול להחזיר ביטקוין מהונאה?

להחזיר ביטקוין מהונאה זה אפילו קשה יותר מאשר להחזיר מטבע פיאט גנוב. עם זאת, ישנן ארבע דרכים בהן תוכל לנסות לשחזר את ה- BTC שלך:

  1. אם אתה מאבד את כספיך לפלטפורמת השקעות מטבעות מרמה, איום על צעדים משפטיים או דיווח על החברה לרשויות הפיננסיות הוא הצעד הראשון הטוב ביותר..
  2. הגש תלונה לרשויות הפיננסיות המתאימות.
  3. נסה למצוא עזרה באינטרנט ובדוק אם אנשים אחרים הצליחו לפתור את אותה בעיה.
  4. שכור מומחים לשחזור BTC. הונאות ביטקוין משאירות מידע על עסקאות בבלוקצ’יין, הפועל כ ספר חשבונות ציבורי. בעזרת המידע הזה, מומחים יכולים לאתר את הגנב.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me