banner
banner

מדריך למסחר באופציות ביטקוין

מדריך תמונת שער למסחר באופציות ביטקוין

ביטקוין ואופציות לא יכולים להיות שונים יותר כשמדובר בסיכון. בעוד שהשקעה בביטקוין נחשבת באופן נרחב כהימור מסיבי, מסחר באופציות יכול להיות בטוח למדי למי שיודע מה הם עושים. במדריך שלנו למסחר באופציות ביטקוין, נדון במה שקורה כשמשלבים בין השניים.

מהם ביטקוין?

הביטקוין הוא המטבע המקורי. הוא נוצר בשנת 2009 על ידי אדם או קבוצה לא ידועים שהופנו על ידי הכינוי סאטושי נקאמוטו. מטבע קריפטוגרפי הוא סוג מיוחד של מטבע דיגיטלי ונייד אלקטרונית המבוסס על פרוטוקולים ואלגוריתמים הצפנתיים.

המאפיינים הבסיסיים של מרבית המטבעות הקריפטוגרפיים הם כדלקמן:

  • ההיצע שלהם לא נקבע על ידי בנק מרכזי כלשהו אלא על ידי אלגוריתם זמין לציבור.
  • עסקאות מטבעות מטבעות מבוצעות ישירות בין המשתתפים. במילים אחרות הם מבוזרים והם אינם דורשים מתווכים.
  • עסקאות מתבצעות באופן אנונימי.

עליית מטבעות המטבעות

הסיבות לעליית המטבעות הקריפטוגרפיים – במקרה זה ביטקוין, ובמיוחד מסחר באופציות של ביטקוין – ניתנות לחלוקה פיננסית, טכנולוגית, חברתית-כלכלית ופסיכולוגית..

כַּספִּי: נתחיל מהסיבה הברורה: כסף. אנשים ראו מאמצים ראשונים של ביטקוין הופכים למיליונרים בפחות מעשור, והם רוצים חלק מהפעולה הזו. זה פשוט כמו זה.

טֶכנוֹלוֹגִי: עם התקדמות מהירה בתחום החברות המלאכותיות וחוזים חכמים, חברות פינטק שואפות להציע מוצרים פיננסיים עמיתים לעמית חדשים ומתוחכמים יותר ויותר. מטרתם היא שהטכנולוגיה שלהם תשתלט על תפקידה של תיווך פיננסי ותבטל למעשה את הצורך בבנקים.

סוציו אקונומי: תאמינו או לא, יש מקרה שימוש הומניטרי חזק למטבעות קריפטוגרפיים. מהירות העסקאות, העמלות הנמוכות והאנונימיות של המשתתפים גורמת לכך שהחלפת ביטקוין יכולה להיות אופציה יציבה ודמוקרטית יותר מאשר בנק עבור אנשים רבים. במדינות בהן הכלכלה אינה יציבה או שאחוז גדול מהאוכלוסייה נותר ללא בנק, למטבעות קריפטוגרפיים יכולה להיות השפעה רבה על חיי העמים.

פְּסִיכוֹלוֹגִי: המוניטין של המוסדות הפיננסיים (בעיקר הבנקים) ושל השווקים הפיננסיים נפגע משמעותית מאז המשבר הפיננסי העולמי בשנת 2007 ו 2008. ערעור אמון הציבור במימון המסורתי, “מלחמות מטבע” שניהלו הבנקים המרכזיים בתקופות של צמיחה כלכלית חלשה , ומתחים גיאופוליטיים השפיעו על משקיעים רבים לעבור לשוק הקריפטו הצומח במהירות.

ביטקוין החל להימכר ונמכר בדולרים אמריקאים עם הופעתם של פלטפורמות מסחר מתמחות כמו הר. גוקס בטוקיו, שאפשרה למספר עסקאות הביטקוין להתחיל לצמוח באופן אקספוננציאלי. בשנים שחלפו מאז הופיעו שירותים פופולריים רבים המקבלים BTC כתשלום. כמה דוגמאות ראויות לציון של חברות כאלה הן מיקרוסופט, ניווג ו- airBaltic.

דרך נוספת בה משתמשים כיום במטבעות קריפטוגרפיים לרכישת מוצרים ושירותים אמיתיים היא באמצעות כרטיסי מתנה. מאז 2013 אפילו כספומטים של ביטקוין החלו להופיע. מכונות אלה בעולם האמיתי מאפשרות רכישה או מכירה של מטבעות קריפטוגרפיים בכסף מסורתי.

מהן אפשרויות הביטקוין?

אופציות לביטקוין הן מכשירים פיננסיים נגזרים המעניקים לבעליהם את הזכות – אך לא את החובה – לקנות או למכור ביטקוין במחיר מוגדר בתאריך תפוגה מוסכם. מחיר זה נקרא מחיר הפתיחה ותאריך התפוגה מכונה גם תאריך הפירעון. על מנת לקנות אופציה, אתה צריך לשלם פרמיה, שהיא בדרך כלל זולה יותר מהקריפטוגרפיה עצמה.

ישנם שני סוגים בסיסיים של אפשרויות: אפשרויות שיחה ומכירה. אופציית התקשרות היא חוזה בין הקונה למוכר, איתו אתה מרוויח את הזכות לקנות נכסים במחיר קבוע. אופציית מכר מעניקה לך את הזכות למכור השקעה במחיר קבוע מראש.

למסחר בנגזרים בקריפטו יש טבעת מבשרת רעות; זה נראה מורכב מאוד ולא מוכר. עם זאת, מבט אחורה בהיסטוריה מראה לנו כי חוזים דומים לאופציות היו בשימוש מאז 332 לפנה”ס לפחות. באותו שלב ראשון, פילוסוף יווני קנה את הזכויות למסיק זיתים.

מבחינת המורכבות, נכון שאין להקל ראש במסחר באופציות. עליכם ללמוד את התחום די ביסודיות ולהתעדכן היטב בכל האירועים העלולים להשפיע על מחיר נכס הבסיס נשוא חוזה האופציות..

עם זאת, עסקאות באופציות עם כישורים וידע נכונים יכולות להרוויח אגורה יפה במסחר באופציות של ביטקוין.

דובי ושור

כדי לסחור באופציות, עליך להכיר את המושגים “דוב” ו”פר “. כמובן, אנחנו לא מדברים על בעלי החיים בפועל; ביטויים אלה נגזרו מהאופן בו הם תוקפים את יריביהם.

שור סומך את קרניו לאוויר, ואילו דוב מחליק את כפותיו כלפי מטה. פעולות אלה קשורות זה מכבר לתנודתיות בשווקים הפיננסיים. כשאתה רוצה לומר ששוק נמצא בעלייה והוא תקין מבחינה כלכלית, אתה קורא לזה שוק שוורים. אם השוק נסוג, זה מכונה שוק דובים.

אם תעסוק במסחר באופציות של ביטקוין, כנראה שתיתקל גם במונחים “דובי” ו”שורי “. סוחרי אופציות משתמשים במונחים אלה כדי לבטא במהירות את רגשות השוק שלהם. סנטימנט שוק הוא פשוט הגישה הכללית של המשקיעים ביחס לנייר ערך ספציפי או לשוק הפיננסי הכללי.

ישנם כלים רבים שם שתוכננו במיוחד למדידת סנטימנט בשוק. המשקיעים משתמשים בהם במטרה ליצור אסטרטגיות מסחר משלהם. למשל, יש סוחרים שמעדיפים לעקוב אחר הקונצנזוס הרווח ולמכור כאשר כולם עושים זאת. אחרים משתמשים בנתונים אלה כדי למצוא ניירות ערך נמוכים ולקנות אותם בזול.

כאשר עוסקים באופציות של מטבעות קריפטוגרפיים, מידע מסוג זה הוא בעל ערך יוצא דופן, מכיוון שהתנהגותו של שוק הקריפטו יכולה להיות בלתי יציבה – הרבה יותר משווקים מסורתיים. סוחרים נוטים לתגובות חזקות יותר לעלייה והירידה של הכסף הווירטואלי שבחרו מאשר ביחס לנכסים אחרים.

אין שום מסתורין מאחוריו; אנשים מגיבים באופן טבעי לתחושת חוסר הביטחון שבאה עם משהו חדש. אחרי הכל, עם משהו כל כך לא מוחשי כמו ביטקוין, את’ר או ליטקוין, טבעי להיות לפחות מודאג מעט ממה שקורה לפנינו.

כיצד לסחור באופציות ביטקוין

לפני שתצלול לתוך עולם אפשרויות הקריפטו, עליך לעשות קצת מחקר ולהחליט היכן אתה רוצה לעשות את המסחר שלך. למרבה הצער, הבחירות שלך יהיו מוגבלות, מכיוון שיש רק קומץ פלטפורמות נגזרות קריפטוגרפיות לבחירה.

הפופולריים ביותר הם דרביט, FTX, LedgerX, IQ Option ו- Quedex. לסוחרים בארה”ב אנו ממליצים על LedgerX, מכיוון שהיא מבוססת בעיר ניו יורק ומוסדרת על ידי נציבות הסחר בחוזים עתידיים בסחורות ארה”ב (CFTC).

סגנונות אופציה

לאחר שבחרת פלטפורמה, תצטרך להתרגל לפרט קטן אך חשוב בכל הקשור למסחר באופציות. ישנם שני סגנונות של אפשרויות: אירופאי ואמריקאי.

ניתן לממש אופציות בסגנון אירופאי רק בתאריך הפדיון. עם זאת, אתה יכול לקנות או למכור את החוזה עצמו בכל זמן נתון לפני שהאפשרות תבשיל. ניתן לבצע אפשרויות בסגנון אמריקאי בכל עת לפני מועד הפירעון.

זה אולי נראה לך פרט זעיר עכשיו, אך ידיעה על הבדלים כמו אלה יכולה להיות לעתים קרובות הגורם העיקרי המפריד בין עסקאות מוצלחות לכישלונות..

אסטרטגיות מסחר

בחלק זה של המדריך שלנו למסחר באופציות ביטקוין, אנו נתמקד בהכרות עם כמה אסטרטגיות מסחר בסיסיות.

שיחה מקורה

אסטרטגיית שיחות מכוסה כרוכה בהחזקת ה- BTC שלך, ובמקביל מכירה של אופציה להתקשרות. המטרה שלך כאן תהיה לייצר הכנסה בצורה של הפרמיה.

בזמן שאנחנו בנושא החזקה, אתה צריך להיות מודע למונח “hodl” כדי לא להתבלבל כשאתה רואה את זה. לא, זה לא ראשי תיבות; זה סלנג הקריפטו שצבר פופולריות בקהילה עוד בשנת 2013, כאשר משתמש בפורום Bitcointalk כתב בטעות שהוא “מסתובב” במקום “מחזיק”. כיום, כל אוהד קריפטו כותב “hodl” במקום “להחזיק”.

שים מגן

אסטרטגיית המכס המגן על אופציות בביטקוין מחייבת אותך גם לנהל את ה- BTC שלך, אך הפעם אתה רוכש בו זמנית אופציה למכר. סוחרים רבים נוקטים בכך כדרך להגן על עצמם מפני סיכון. אתה צריך להשתמש בו כשאתה מרגיש שורי לגבי הנכס שלך, אך חושש שמא מחירו עלול לרדת פתאום.

לְפַשֵׂק

כפי שהשם מרמז, אסטרטגיית ה- straddle היא המקבילה לאי אפשרות להחליט בין שני כסאות ואז לבחור בשניהם. בנסיבות שלנו, המשמעות היא לקנות גם מכר וגם אופציית התקשרות עם מחיר ההימצאות ותאריך התפוגה זהה.

אסטרטגיית מסחר זו באופציות ביטקוין משמשת כאשר הסוחר חושד שיהיה שינוי גדול במחיר הנכס אך אינו בטוח לכיוון השינוי הזה. הסחר המשתרע יביא לרווח כל עוד הנכס נע לשני הכיוונים.

סיכום

העלייה המהירה של שוק המטבעות והפופולריות שלו פתחה דלתות לדילמות רבות הנוגעות ליתרונות ולסיכונים הפוטנציאליים שלו. בעוד שחלקם מאמינים כי מטבעות קריפטוגרפיים והטכנולוגיה שמאחוריהם יעצבו מחדש את עולם הכלכלה והפיננסים טקטונית, אחרים חושבים שזה רק עניין של זמן עד שמטבעות הקריפטו יקרסו לחלוטין.

עם זאת בחשבון, קשה לומר האם מסחר באופציות בביטקוין הוא רעיון טוב או לא. מצד אחד, זה בהחלט לא הנכס הבטוח ביותר שאתה יכול להשקיע בו. מצד שני, סוג זה של מסחר יכול להיות משתלם ביותר אם אתה יודע מה אתה עושה ונקוט באמצעי זהירות..

לסיכום, עליכם להחליט בעצמכם אם התגמול שווה את ההימור.

שאלות נפוצות

זוהי אסטרטגיית המסחר הטובה ביותר?

אחת האסטרטגיות המסחריות הטובות ביותר שאנו ממליצים עליה היא אסטרטגיית השיחות המכוסות. זה פשוט אך יעיל. זה כרוך רק בכתיבת חוזים על מניות שבבעלותך. מכיוון שתמכור תקבל פרמיה מיידית.

האם אתה יכול להתעשר על ידי סחר בביטקוין?

מבחינה טכנית, אתה יכול להתעשר במסחר בביטקוין, אך עליך לדעת כי הסיכויים שזה יקרה הם נמוכים. זה לא אומר שאתה לא יכול להרוויח מזה, אבל בגלל שיעור התנודתיות הגבוה של ביטקוין, הפסדים שכיחים באותה מידה כמו רווחים.

מדוע רעיון רע הוא מסחר באופציות?

אפשרויות מסחר אינן בהכרח רעיון רע; למעשה זה יכול להיות רווחי למדי אם יש לך את הידע הנדרש ושקדני באיסוף מידע רלוונטי לתנודות המחירים הפוטנציאליות של הנכס שבחרת. עם זאת, המסחר אינו נטול סיכון, מכיוון שלעולם אינך יכול להיות בטוח שהתחזיות שלך יהיו נכונות.

איך אני סוחר באופציות ביטקוין?

המדריך שלנו למסחר באופציות של ביטקוין עוסק בנושא זה בפירוט. בקיצור, תחילה עליכם ללמוד כמה שיותר על הנושא ואז לבחור בפלטפורמת נגזרות קריפטוגרפיים המתאימה ביותר עבורכם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me