banner
banner

כיצד לסחור בביטקוין – מדריך למתחילים

מטבעות קריפטוגרפיים כאן כדי להישאר, זה בטוח! לפניכם המדריך המפורט שלנו כיצד לסחור בביטקוין, המטבע הקריפטוגרפי הבולט בעולם. עקוב אחר המדריך הזה למידע וטיפים לגבי עקרונות וטכניקות מסחר בביטקוין, חישוב רווח והפסד, מתאם ביטקוין ואירועים מרכזיים שיכולים להשפיע על הרווחים שלך בעת סחר בביטקוין! התחל את מסע המסחר בביטקוין עוד היום.

איתותי ביטקוין ומידע מסחרי חשוב

מסחר במטבעות קריפטוגרפיים מעולם לא נועד להיות קל. התנודתיות היא עצומה והמהלכים לרוב לא צפויים, ולכן סוחרי ביטקוין רבים, במיוחד חדשים, משתמשים בניתוחים של סוחרים מקצועיים או מאותות ביטקוין, כמו אותות המט”ח שלנו שתוכלו למצוא בדף האותות שלנו ונסו את המסחר החינמי או הפרמיום שלנו אותות! מומחי המסחר שלנו מבצעים ניתוח טכני ויסודי יסודי לפני הנפקת אותות מסחר בביטקוין. 

מטבעות קריפטוגרפיים די תנודתי באופן כללי, ולכן העסקאות המצליחות ביותר בביטקוין נוטות להיות עסקאות ארוכות טווח. מסיבה זו, אותות הביטקוין שלנו הם אותות ארוכי טווח. זאת בכדי להימנע ממצפות שוטפות מהתנודתיות. לכן, עצור הפסד וקח יעדי רווח הם בדרך כלל די גדולים בהשוואה למגמות פורקס רגילות. כתוצאה מכך, אנו ממליצים לחסידי אותות הביטקוין שלנו להפחית את המינוף כאשר הם עוקבים אחריהם בחשבונות חיים ובכל ספקי אותות אחרים, לצורך העניין. טכניקות המסחר שלנו בדרך כלל מבוססות על מספר אינדיקטורים טכניים ויסודיים, כגון ממוצעים נעים, רמות תמיכה והתנגדות, הסנטימנט בשוק הקריפטו בכללותו והכי חשוב המגמה.   

מה זה ביטקוין (BTC, XBT) ואיך זה עובד?

בינואר 2009, העולם הפיננסי השתנה לנצח כאשר ‘גוש בראשית’ של ביטקוינים נכרה על ידי אדם אנונימי (או אנשים) באמצעות שם בדוי סאטושי נקאמוטו. זה היה זה, המטבע המבוזר הראשון נוצר.

ביטקוין נוצר על ידי מחשבים המבצעים חישובים מתמטיים קפדניים ובכך ממיר חשמל למחרוזות קוד ארוכות בעלות ערך כספי. מחשוב זה נעשה ברשת מבוזרת ונקרא כריית ביטקוין.

ניתן להעביר ביטקוין בין ארנקי המטבע הקריפטיים של יחידים או להשתמש בהם לרכישת מוצרים או שירותים באופן מקוון.

כל עסקה שמתבצעת עם ביטקוין נרשמת בפנקס נתונים מסיבי הנקרא בלוקצ’יין.

טכנולוגיית הבלוקצ’יין הזו שעליה מבוססת כל מערכת הביטקוין משלבת את המשאבים של כל המכונות המכרות ביטקוין ומעבדות עסקאות ברשת..

מאמץ משותף מבוזר זה מבטיח שאף רשות מרכזית לא תוכל לשלוט לחלוטין בביטקוין.

שווי שוק של ביטקוין

ביטקוין (BTC, XBT) הוא המטבע הקריפטוגרפי בעל שווי השוק הגדול ביותר. נכון לנובמבר 2019, שווי השוק שלה עמד על יותר מ -171 מיליארד דולר, כמו גם שנותר ללא מעט המטבעות. 

ההיצע המוגבל של ביטקוין מקשה עליי

לא יכולים להיות יותר מ -21 מיליון ביטקוין. הסיבה למגבלת אספקה ​​זו היא אלגוריתם ההיצע ההולך ומשמש בתהליך הכרייה.

תהליך כריית הביטקוין אטי באופן אקספוננציאלי עם התקדמותו וההערכה היא שהביטקוין האחרון ייכרה רק במאי 2140.

כיצד לסחור בביטקוין

ניתן לסחור בביטקוין (BTC, XBT) חוזי הבדל (CFD) בפלטפורמת המסחר eToro. eToro מציעה מסחר שלא הושקע בביטקוין (ובמטבעות קריפטוגרפיים אחרים) שאינו כרוך בעמלות או עמלות. כמובן, ישנם מתווכים אחרים המציעים מינוף על מסחר בביטקוין.

בגלל התנודתיות של הביטקוין, זה לא חכם לסחור בו במינוף רב. מסחר שלא הוחזק בחשבון הוא הדרך הבטוחה ביותר לסחור בביטקוין, כמובן. כמו כן, התנודתיות העצומה של הביטקוין עשויה, במקרים מסוימים, לדרוש שימוש בהפסדי עצירה רחבים יותר ממה שמשמשים בדרך כלל בעת מסחר במכשירים כמו זוגות מטבע, למשל..

בעת סחר בביטקוין, בדרך כלל סוחרים יכולים ליישם את אותם עקרונות וטכניקות המסחר המשמשים למסחר במכשירים פיננסיים מסורתיים כמו צמדי מט”ח או מניות.

אסטרטגיות קנייה והחזקות הניבו תוצאות פנומנליות עם המסחר בביטקוין. לדוגמא, משקיעים רבים שהשתמשו באסטרטגיות ‘קנה והחזק’ השיגו תוצאות טובות בכך. היו גם מספר רב של הזדמנויות לסחר בתנופה ופריצת מטבע דיגיטלי מדהים זה.

BTC – תרשים יומי של ביטקוין – חלק מפעולת המחירים של 2019

חישוב רווח והפסד ביטקוין

חישוב רווחים והפסדים במסחר בביטקוין הוא פשוט למדי, במיוחד אם מטבע הבסיס של חשבון המסחר הוא דולר אמריקאי.

אם סוחר קונה ביטקוין אחד והמחיר יעלה ב 100 $ גבוה יותר, הסוחר היה מרוויח 100 $. זה בלי לקחת בחשבון את התפשטות, כמובן. הנה צילום מסך המציין את התפשטות ה- CFD של bitcoin של eToro:

כאן המרווח הוא 2274.55 דולר מינוס 2258.93 דולר = 15.62 דולר. זה די יקר בהשוואה למרווחים על צמדי מטבעות גדולים, אך זכרו, לא מדובר בצמד מטבעות.

מחיר הביטקוין נע הרבה יותר מהר מכל צמד מטבעות והוא גם הרבה פחות נזיל מאשר במיוחד זוגות המטבעות הגדולים.

דוגמה לחישוב רווח והפסד

הנה דוגמה לחישוב רווח פשוט על סחר בביטקוין המבוצע בפלטפורמת המסחר החברתי של eToro:

ניתן לסחור בביטקוין בכמויות קטנות יותר מיחידה אחת. לדוגמה, סוחרים יכולים לשער עם 0.14 ביטקוין כמו בצילום המסך למטה:

סחר בביטקוין (BTC) בפלטפורמת המסחר eToro

מחיר הכניסה (מחיר פתוח) היה 1839.89 דולר. הזמנת הרווח נלקחה במחיר של 2173.27 דולר. זהו רווח של 333.38 דולר לביטקוין.

כפי שניתן לראות בצילום המסך הזה, הסכום המושקע היה 250 דולר, שהיה 0.1358776 ביטקוין באותו שלב. יש הבדל קל בין סכום זה (0.1358776 ביטקוין) לבין גודל המיקום בפועל (0.135491 ביטקוין). אין הסבר הגיוני לכך אך אולי הייתה החלקה אשר השפיעה על חישוב האלגוריתם המבצע.

הרווח בפועל של 45.17 $ נגזר על ידי הכפלת גודל המיקום בפועל של 0.135491 bitcoin ברווח של 333.38 $ לביטקוין: 0.135491 X $ 333.38 = $ 45.17 $.

יש לזכור כי גודל המיקום המוצג במסוף eToro הוא מספר מעוגל, ומכאן שגודל המיקום של 0.135491 מוצג כ 0.14 במקרה זה..

מכשירים מתואמים לביטקוין

מטבעות קריפטוגרפיים בולטים אחרים כמו אתר (ETH) ו- litecoin (LTC) מתואמים באופן חיובי לביטקוין. אולם מתאם זה השתנה מעת לעת.

* עבור סוחרים המעוניינים ללמוד עוד על סחר באת’ריום, הנה קישור למאמר המוקדש במיוחד למטבע הציבורי הפנומנלי הזה: How to Trade Ether (Ethereum) – מדריך למתחילים.

היו מקרים שבהם אתר (ETH) ו- litecoin (LTC) עברו לכיוונים מנוגדים לביטקוין. אף על פי כן, שני המטבעות הקריפטוגרפיים הללו נוטים לנוע בד בבד עם אחיהם הגדול bitcoin, מכיוון שביטקוין בדרך כלל נותן את הטון לשוק המטבעות הקריפטוגרפיים..

כאשר הביטקוין מתפקד היטב, הוא מעביר מסר לקהילת ההשקעות כי הכל בסדר בשוק הקריפטו. כתוצאה מכך, אתר ו- litecoin נוטים ליהנות מביטקוין ורוד יותר. Ether ו- litecoin הם מטבעות הקריפטוגרפיים הגדולים ביותר.

מנגד, התרסקות ביטקוין עשויה להכביד על ליטקוין ועל אתר, תלוי מה גרם להתרסקות, כמובן.

לפעמים מטבעות קריפטוגרפיים אחרים יכולים ליהנות מביטקוין חלש יותר. בדרך כלל זה החריג לכלל.

אירועים מרכזיים שיכולים להשפיע על הביטקוין

היבטים לגבי פיתוח מערכת הביטקוין

אף על פי שביטקוין הוא המטבע הקריפטוגרפי המבוסס ביותר, הוא עדיין צעיר מאוד בהשוואה למטבעות פיאט כמו הדולר האמריקני והלירה הבריטית. מכיוון שכך, לאירועים הקשורים להתפתחותו ולהפעלתו יש פוטנציאל להזיז את מחירו באופן דרסטי.

אירועים כאלה יכולים לכלול ‘מזלגות קשים’ המשנים את המבנה הפנימי של פעולת הביטקוין. Bitcoin עומד בפני סוגיית קנה מידה מתפתחת שצריך לטפל בצורה כזו או אחרת.

הגדלת יכולת גודל החסימה הביטקוין היא אחת הדרכים לפתור את בעיית העומס החמורה בבלוקצ’יין כרגע בפני קהילת הביטקוין. על מנת להשיג זאת, “מזלג קשה” הוא בלתי נמנע.

משבר כלכלי עולמי

משהו אחר שיכול להשפיע על מחיר הביטקוין במידה ניכרת, הוא משבר פיננסי עולמי.

אם האמון בבנקים מרכזיים גדולים ובממשלות נכשל, יכולה להיות מעוף לבטיחות שיכול להגביר את משיכתם של חנויות ערך חלופיות, שהביטקוין יכול להיות חשוב בהן..

התערבות ממשלתית

ב -5 בדצמבר 2013 נכנס בנק העם הסיני לאסור על עסקאות בביטקוין על מוסדות פיננסיים ביבשת הסינית.

התערבות זו של ממשלת סין גרמה למכירה עצומה, והביטקוין איבד יותר מ- 50% מערכו תוך מספר ימים.

לאחר הצניחה הראשונית הזו, מחיר הביטקוין המשיך להיסחף נמוך יותר למשך שנה לפני שהגיע לסיומו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me