banner
banner

תחזית שבועית, 8 – 12 בפברואר, 2021: אירועים כלכליים מובילים לצפייה השבוע

השבוע, הדולר האמריקני הרחב הגיע לרווח השבועי הגדול ביותר מזה שלושה חודשים. ניתן לייחס זאת לאופטימיות הגוברת סביב ההתאוששות הכלכלית בארה”ב, שהייתה עדה לאחר הצמיחה השנתית של 6.8% בעלויות העבודה היחידות במגזר העסקי הלא חקלאי בארה”ב ברבעון הרביעי. מלבד זאת, הדולר האמריקני קיבל תמיכה נוספת מגידול בתשואות האוצר האמריקני לטווח הארוך יותר, שהגיע כאשר הסוחרים התמקמו בחבילת הוצאות כספית אדירה. לעומת זאת, המדיניות המוניטרית המתמשכת הקלה במיוחד של הפדרל ריזרב נתפסה כאחד הגורמים המרכזיים שחתמו את העלייה בדולר האמריקני. בינתיים, סנטימנט השוק המרומם, שהועלה על ידי האופטימיות ביחס לחבילת ההקלה COVID-19 של בילן בסכום של 1.9 טריליון דולר וחיסוני הנגיף נגד קורונה (COVID-19), מילא גם תפקיד מפתח בהגבלת העלייה בדולר האמריקני..

במבט קדימה אל השבוע הקרוב, סדרת נתוני איזון הסחר ושיעור האבטלה, יחד עם יו”ר הפד פאוול והנאומים של BOE Gov Bailey, עשויים להניע הרבה כותרות בכדי להשאיר את השווקים בתנועה. מלבד זאת, המעקב וההתפתחויות הגיאו-פוליטיות הנוגעות לגירוי של 1.9 טריליון דולר של נשיא ארה”ב ג’ו ביידן יעקבו מקרוב, מכיוון שהם יכולים למלא תפקיד מפתח בקביעת רמות הסיכון בשוק..

האירועים הכלכליים המובילים לצפייה השבוע

1 – CNY – מאזן סחר – יום שני – טנטטיבי

נתונים אלה פורסמו על ידי המינהל הכללי של המכס של הרפובליקה העממית של סין. זהו מדד בין יצוא ליבוא סך כל הסחורות והשירותים. ערך חיובי מראה עודף סחר; מהצד השני, ערך שלילי מעיד על גירעון בסחר. ראוי לציין כי אירוע זה יכול לייצר תנודתיות מסוימת עבור CNY, אשר תשפיע על שוק המט”ח, מכיוון שהכלכלה הסינית משפיעה על הכלכלה העולמית. במילים פשוטות, נתונים גבוהים מובנים כחיוביים (או שוריים) עבור ה- CNY; לעומת זאת, נתונים נמוכים נתפסים כשליליים (או דוביים) עבור המטבע הסיני.

מהדורה קודמת

אמיתי: 516.81 ב ‘

DEV: –

חסרונות: –

תאריך: 14/01/2021 02:00

2 – מאזן סחר גרמני – יום שלישי – 2:00 GMT

נתונים אלה משוחררים בדרך כלל על ידי Statistisches Bundesamt Deutschland. הוא מספק מדד של יצוא ויבוא של סך כל הסחורות והשירותים. ערכים חיוביים מייצגים עודף סחר ואילו ערכים שליליים מצביעים על גירעון סחר. אירוע זה יכול ליצור תנודתיות עבור היורו, אשר בתורו ישפיע על שוק המט”ח, שכן לכלכלה האירופית יש השפעה על הכלכלה העולמית. אם נראה ביקוש קבוע בתמורה ליצוא הגרמני, זה יהפוך לצמיחה חיובית במאזן הסחר, שאמור להיות שורי ביורו. לעומת זאת, נתונים נמוכים נחשבים שליליים (או דוביים) ביורו.

מהדורה קודמת

בפועל: € 16.4 מיליארד דולר

DEV: -0.69

חסרונות: 18 אירו מיליארד דולר

תאריך: 01/08/2021 07:00

3 – מדד המחירים לצרכן (YoY) – יום שלישי – 20:30 GMT

נתונים אלה פורסמו על ידי הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה בסין. זה מציין שינויים במחיר הקמעונאי בתוך סל ייצוג של מוצרים ושירותים. התוצאה היא סקירה מלאה של התוצאות שהופקו ממדד המחירים לצרכן הכפרי ומדד המחירים העירוניים לצרכן. כידוע, כוח הקנייה של CNY נגרר על ידי האינפלציה. מדד המחירים לצרכן נתפס כמדד קריטי למדידת אינפלציה ושינויים במגמות הרכישה. עלייה משמעותית במדד המחירים לצרכן תצביע על כך שהאינפלציה הפכה לגורם יציב בכלכלה הסינית, מה שעלול לגרום לבנק העממי של סין להחמיר את המדיניות המוניטרית ואת המדיניות הפיסקלית. במילים פשוטות, קריאה כלפי מעלה נחשבת חיובית (או שורית) עבור CNY וקריאה כלפי מטה נתפסת כשלילית (או דובית) עבור CNY.

מהדורה קודמת

בפועל: 0.2%

DEV: 0.46

חסרונות: 0.1%

תאריך: 01/11/2021 01:30

4 – מדד מחירי היצרן (YoY)

נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה של סין. הוא מספק מדד של קצב האינפלציה מנקודת מבטם של היצרנים. הוא רושם את השינויים הממוצעים במחירים שקיבלו יצרני סחורות מקומיים בסין בכל שלבי העיבוד (חומרים גולמיים, חומרי ביניים ומוצרים מוגמרים). שינויים ב- PPI מובנים באופן כללי כאינדיקטור מרכזי לאינפלציה של סחורות. אם העלייה במדד מחירי היצרן מוגזמת, הדבר מצביע על כך שהאינפלציה הפכה לגורם יציב בכלכלה הסינית; בנק העם הסיני יחמיר אז את המדיניות המוניטרית ואת הסיכון למדיניות פיסקלית. בעיקרון, קריאה גבוהה יותר נחשבת חיובית (או שורית) עבור CNY, בעוד שקריאה כלפי מטה מובנת כשלילית (או דובית) עבור המטבע הסיני..

מהדורה קודמת

בפועל: -0.4%

DEV: 2.00

חסרונות: -0.8%

תאריך: 01/11/2021 01:30

5 – מדד המחירים לצרכן (MoM) – יום רביעי – 8:30 GMT

נתונים אלה פורסמו על ידי הלשכה האמריקאית לסטטיסטיקה של העבודה. הוא מודד את תנועות המחירים על ידי השוואת המחירים הקמעונאיים של סל קניות מייצג של סחורות ושירותים. כידוע, כוח הקנייה של הגרינבק מושפע משיעור האינפלציה. לכן, מדד המחירים לצרכן מובן כמדד מרכזי לאינפלציה ולשינויים במגמות הרכישה. לפיכך, מגמת עלייה נתפסת כחיובית (או שורית) עבור הגרינבק; לעומת זאת, נתונים נמוכים יותר נתפסים כשליליים (או דוביים) לדולר האמריקני.

מהדורה קודמת

בפועל: 0.4%

DEV: 0.00

חסרונות: 0.4%

תאריך: 13/01/2021 13:30

6 – נאומו של מושל BoE ביילי – יום רביעי – 12:00 GMT

אנדרו ביילי הוא המושל הנוכחי של בנק אנגליה. הוא נכנס לתפקידו ב- 16 במרץ 2020, בתום מושבו של מארק קרני. לפני מינויו עבד המושל ביילי כמנכ”ל הרשות להתנהלות פיננסית.

בנקאי מרכזי בריטי זה היה גם סגן נגיד בנק אנגליה מאפריל 2013 עד יולי 2016 והקופאית הראשית של בנק אנגליה מינואר 2004 ועד אפריל 2011. כמושל הבנק המרכזי, הוא שולט בריביות קצרות טווח. כתוצאה מכך, יש לו השפעה רבה יותר על ערך המטבע של המדינה מאשר כל אדם אחר. 

סוחרים עוקבים מקרוב אחר ההתקשרויות הציבוריות שלו, מכיוון שהם משמשים בדרך כלל להשאיר רמזים מפורטים לגבי מדיניות מוניטרית עתידית. טון נצי נתפס כשורי עבור GBP; מצד שני, צליל יונה נחשב לדובי עבור הלירה הבריטית.

7 – שיעור האבטלה – יום חמישי – 8:30 GMT

נתונים אלה משוחררים בדרך כלל על ידי משרד העבודה האמריקני. הוא מודד את מספר העובדים המובטלים חלקי סך כוח העבודה האזרחי. העלאות שיעורים מעידות על חוסר התרחבות בשוק העבודה בארה”ב; זה, בתורו, נוטה להחליש את כלכלת ארה”ב. לכן, קריאה נמוכה נתפסת כחיובית או שורית עבור הדולר, ואילו נתון גבוה נתפס כשלילי (או דובי) עבור ה Greenback..

מהדורה קודמת

אמיתי: 812 K

DEV: -0.32

חסרונות: 875 K

תאריך: 28/01/2021 13:30

8 – תוצר מקומי גולמי (QoQ) – יום שישי – 2:00 GMT

המשרד לסטטיסטיקה לאומית מפרסם נתונים אלה, המספקים מדד לערך הכולל של כל הסחורות והשירותים המיוצרים בבריטניה. התוצר נתפס כמדד מרכזי לפעילות הכלכלית בבריטניה. במילים פשוטות, למגמת עלייה יש השפעה שורית על GBP; לעומת זאת, קריאה נמוכה נתפסת כדובית עבור לירה שטרלינג.

מהדורה קודמת

בפועל: 16%

DEV: 1.38

חסרונות: 15.5%

תאריך: 22/12/2020 07:00

9 – מאזן סחורות למוצרים:

נתונים אלה מתפרסמים גם על ידי המשרד לסטטיסטיקה לאומית. הוא מודד את האיזון בין יצוא ליבוא סחורות. ערכים חיוביים משקפים עודף סחר ואילו ערכים שליליים מצביעים על גירעון בסחר. נתונים אלה נתפסים כגורם מפתח שיכול ליצור תנודתיות מסוימת עבור GBP. אם נראה ביקוש קבוע בתמורה ליצוא בבריטניה, זה יביא לצמיחה שורית במאזן הסחר, שנראה חיובי עבור הלירה הבריטית; לעומת זאת, נתונים נמוכים נתפסים כשליליים (או דוביים) עבור המטבע הבריטי.

מהדורה קודמת

בפועל: £ -16.012 ב ‘

DEV: -5.77

חסרונות: -10.175 ליש”ט

תאריך: 15/01/2021 07:00

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me