banner
banner

מאזניים – פייסבוק משיקה מטבע דיגיטלי משלה

פייסבוק הודיעה כי תשיק מטבע מטבע משלה במחצית הראשונה של 2020, מזל מאזניים, מה שיאפשר לאנשים לקנות דברים או לשלוח כסף בתשלום קרוב לאפס. ראשית הדברים, מאזניים אינם מטבע יציב; במקום זאת, הוא יגובה בסל נכסים הנקובים בארבעה מטבעות פיאטיים: USD, GBP, EUR ו- JPY. עם זאת, הסל מורכב מנכסי תנודתיות נמוכה במטרה לשמור על ערך המאזניים יציב יחסית. אתה יכול להסתבך במאזניים על ידי קנייה או פדיון של מאזניים באופן מקוון או בנקודות חליפין מקומיות כמו חנויות מכולת, ולבזבז אותה באמצעות ארנק קליברה של פייסבוק עצמו, שייבנה בתוך וואטסאפ, מסנג’ר ואפליקציה משלו, או על ידי שלישים אחרים הניתנים לפעולה. יישומי ארנק למסיבות.

האם מאזניים מבוזרת?

לא, אבל פייסבוק לא תשלט לחלוטין במאזניים. במקום זאת, פייסבוק זוכה להצבעה אחת בלבד בממשל שלה כמו חברים מייסדים אחרים בעמותת מאזניים, הכוללים את Paypal, Visa, eBay, Uber, ועוד 24 חברים בקרוב. הבלוקצ’יין מופעל ומאומת כל הזמן על ידי החברים המייסדים של איגוד המאזניים, שכל אחד מהם ישקיע 10 מיליון דולר ומעלה בכדי לקבל זכויות הצבעה בממשל מאזניים ויכולת להפעיל צומת מאמת.. מארק צוקרברג ציין בפוסט: “(…) היא מנוהלת על ידי ארגונים רבים ושונים במקום אחד בלבד, מה שהופך את המערכת ליותר הוגנת. זה זמין לכל מי שיש לו חיבור לאינטרנט ובעלויות נמוכות ועלויות. והוא מאובטח באמצעות הצפנה המסייעת לשמור על ביטחונכם. זהו חלק חשוב בחזון שלנו לפלטפורמה חברתית ממוקדת בפרטיות – בה תוכלו לקיים אינטראקציה בכל הדרכים שהייתם רוצים באופן פרטי, החל מהודעות ועד אבטחת תשלומים. “

עמותת מאזניים

התאחדות מאזניים ממוקמת בז’נבה, שוויץ, בשל מעמדה הנייטרלי של המדינה ותמיכה חזקה בפינטק כולל טכנולוגיית בלוקצ’יין. פייסבוק שואפת להגיע למאה חברים מייסדים לפני ההשקה הרשמית של מאזניים בשנת 2020. החברים נעים בין שירותי תשלום, שווקים, טלקומוניקציה, רשתות חסימות, בעלי הון סיכון וכלה בארגונים ללא מטרות רווח..

אבל פייסבוק בהחלט לא מחפשת אחר אף אחד. על מנת להצטרף לאגודה, על החברים לעמוד בכמה דרישות כמו חצי מתלה של שטח שרתים, לפחות חיבור אינטרנט 100 מגה לשנייה, מהנדס אמינות במשרה מלאה ואבטחה ארגונית. על חברות להיות בעלות של יותר ממיליארד דולר בשווי שוק או יותר מ -500 מיליון דולר ביתרות לקוחות, להגיע ליותר מ -20 מיליון איש בשנה ברחבי העולם ו / או להיות מוכרות כמובילה מובילה בענף על ידי עמותה ספציפית למגזר של צד שלישי או חברת מדיה כמו Interbrand Global או S&פ.

על המשקיעים הממוקדים בקריפטו להיות בעלי נכסים בניהול של יותר ממיליארד דולר, בעוד שחברות הבלוקצ’יין חייבות לעסוק יותר מ 12 חודשים, להפעיל פעולות אבטחה, פרטיות ותשתיות ברמה ארגונית המגובה במדיניות ותהליכים מודרניים – נחשף בפומבי על ידי ביקורת אבטחה ו / או דוחות בדיקת חדירה ומשמורת או השקעה של יותר מ -100 מיליון דולר בנכסים. יתרה מכך, רק עד שליש מהחברים המייסדים יכולים להיות עסקים הקשורים לקריפטו או חריגים מוזמנים בנפרד.

מעניין לציין כי פייסבוק מקבלת גם ארגוני מחקר כמו אוניברסיטאות וארגונים ללא כוונת רווח העומדים בשלוש מתוך ארבע דרישות, כולל עבודה על הכללה פיננסית במשך יותר מחמש שנים, עם רשת משתמשים עולמית ענקית, ו / או ייעוד של למעלה מ- 100 על ידי Charity Navigator או משהו כזה. קרנות דומות ו / או 50 מיליון דולר.

אסימון השקעות מאזניים

האסימונים יימכרו לחברי מייסדי הקונסורציום החדש של פייסבוק – איגוד מאזניים – עם השקעה מינימלית של 10 מיליון דולר הנדרשת להפעלת צומת אימות והשתתפות בממשל הפלטפורמה. שווי האסימון נובע משווי ההשתתפות בממשל זה, או מכל הכנסות או תגמולים (דיבידנדים) המשולמים למנהלי הרשת והוא מנותק מהערך היומיומי של אסימון התשלומים. במקום זאת, ערך אסימון הממשל תלוי בתועלת בפועל ובעתיד של אסימון התשלומים שמציע הקונסורציום.

הצהרת משימה

1.7 מיליארד מבוגרים ברחבי העולם (31 אחוזים) נותרים מחוץ למערכת הפיננסית ללא גישה לבנק מסורתי, למרות שלמיליארד משתמשים יש טלפון נייד וכמעט למחצית מהאוכלוסייה העולמית יש גישה לאינטרנט. כמו כן, תשלומים חוצי גבולות הם איטיים ולא יעילים, ונמשכים שלושה עד חמישה ימי עבודה עד שהם מגיעים. בנוסף, העלויות גבוהות מאוד, שכן הן עולות שבעה אחוזים בממוצע לשלוח כסף בינלאומי. יתרה מכך, האוכלוסייה הלא בנקאית אפילו משלמת 4 $ יותר עבור עמלות עבור גישה במזומן, בממוצע חודשי.

מאזניים שואפת לפתור את הבעיות הללו, עם הבלוקצ’יין שלה, ה- Libra blockchain.

מאזניים הבלוקצ’יין

מאזניים שואפת לטפל ב -1,000 עסקאות בשנייה אם צמתים משתמשים בחיבורים של 40 מגה לשנייה לפחות ובכוננים קשיחים של 16 טרה-בתים. לשם השוואה, הביטקוין מסוגל לעבד שבע עסקאות לשנייה ואתרום 15. ה- blockchain מאזניים משתמש

ה מערכת סובלנות תקלות ביזנטית, מה שאומר שרק 66 אחוז מהצמתים חייבים להגיע להסכמה כדי שהעסקה תהיה לגיטימית, מאומתת ומבוצעת. בשל מבני עץ מרקל בקוד, ניתן לזהות בקלות שינויים בבלוקצ’יין מאזניים.

האם מאזניים אנונימיים?

הבלוקצ’יין מאזניים אינו אנונימי, אלא בדוי. בנוגע לחששות לגבי הנתונים הפרטיים של משתמשי פייסבוק, מרקוס, ראש קליברה, השיב: “המציאות תהיה לנו הרבה ארנקים שיתחרו בנו ורבים מהם לא יהיו חברתיים, ואם רוצים לזכות בהצלחה באמון של אנשים, עלינו לוודא שהנתונים יופרדו. “

ארנק קליברה

הארנק של קליברה הוא צעד טוב בכיוון הנכון, מכיוון שיש בו פוטנציאל להגדיל באופן דרסטי את האימוץ של המיינסטרים. בניגוד לארנקים הנפוצים, קליברה עושה דברים רבים אחרת:

במקרה של פריצה או הונאה, או אובדן גישה לחשבונך, Calibra תחזיר לך את המטבעות האבודים שלך במידת האפשר באמצעות תמיכה בצ’אט 24/7. יתרה מכך, גם לא תזדקקו לזכור סיסמאות קריפטו ארוכות ומורכבות שתוכלו לשכוח ולהינעל מכספכם, מכיוון שקליברה מנהלת את כל המפתחות עבורכם. לאור עובדות אלה, ככל הנראה קליברה תהפוך לארנק ברירת המחדל עבור משתמשי מאזניים רבים.

ראש המוצר של קליברה קווין וייל העיר כי פייסבוק תוכל להשיק כלים פיננסיים אחרים באמצעות קליברה שתוכל לייצר רווחים, כמו השקעה או הלוואות. “עם הזמן אנו מקווים להציע שירותים נוספים לאנשים ולעסקים, כגון תשלום חשבונות בלחיצת כפתור, קניית כוס קפה עם סריקת קוד או נסיעה בתחבורה הציבורית המקומית שלך מבלי להזדקק למזומן או למטרו לעבור, “קובע צוות קליברה.

סיכויים עתידיים

לפייסבוק נתונים מפורטים ביותר על יותר משני מיליארד משתמשים. יכולות אימות הזהות המרחיקות שלה ויכולות כריית הנתונים מחסות את הפוטנציאל לבנות את הפלטפורמה הגדולה ביותר לפי מספר משתמשים של כל מוסד פיננסי.

בניגוד לשיטות התשלום הקיימות כמו ויזה או פייפאל, מאזניים לא צריכים לעבור בבנקים של אנשים כדי לאמת את זהותם, שהיא יקרה מאוד, ידנית ובלתי ניתנת לשינוי. לפייסבוק כבר יש את כל הנתונים אודותיך ולכן הם לא זקוקים לבנק, מה שמביא לשינוי קנה המידה הרבה יותר מהיר.

יתרון מרכזי נוסף של מאזניים הוא שמשתמשים יכולים לבצע עמית לעמית דרך מוסד אחד בלבד, וזה עבור 28 אחוזים מאוכלוסיית העולם, מספר המשתמשים בפייסבוק..

מאזניים, המגובים בנכסים המגובים במטבעות לאומיים, יכולים בסופו של דבר להיות מגובים על ידי הדולר האמריקני מכיוון שכל שאר המטבעות הלאומיים בשלב זה מגובים על ידי דולר ארה”ב ומנוהלים על ידי בנקים מרכזיים (הנמצאים בשליטת הפדרל ריזרב האמריקני)..

עם זאת, החששות לגבי העתיד מהיבט רגולטורי נותרים בתוקף, מכיוון שהבנק להסדרים בינלאומיים (BIS), המוסד הפיננסי העולמי הוותיק בעולם, פרסם לאחרונה דיווח בו הזהיר כי מאזניים עלולים להוות איום על הדומיננטיות של העולם. מגזר בנקאי, על פי מממן מממן.

בדו”ח הבהיר BIS כי חברות טכנולוגיה גדולות – כמו גוגל, אפל ופייסבוק – יכולות “לבסס עמדה דומיננטית במהירות” בשל מספר המשתמשים העצום שלהן.. 

אך לא רק זאת, הדו”ח קרא גם לפעולות רגולטוריות:

“המדיניות הציבורית צריכה לבנות על גישה מקיפה יותר הנשענת על רגולציה פיננסית, מדיניות תחרות ורגולציה בנושא פרטיות נתונים”. “המטרה צריכה להיות תגובה לכניסה של טכנאים גדולים לשירותים פיננסיים כדי ליהנות מהרווחים תוך הגבלת הסיכונים.”

כיצד יטופל מאזניים מנקודה רגולטורית נותר לא ברור. לפי לרויטרס, ממשלת צרפת תיצור כוח G7 “כדי לחקור כיצד בנקים מרכזיים מבטיחים שמטבעות קריפטוגרפיים כמו מאזניים של פייסבוק נשלטים על ידי תקנות החל מחוקי הלבנת הון וכללים להגנת הצרכן.”

לפיכך, אנו בהחלט יכולים לצפות לתקנות כלפי מטבעות קריפטוגרפיים כמו מאזניים.

השוואה לביטקוין

ביטקוין הוא כסף בריא. זה א-פוליטי, ניטרלי, נטול צנזורה, והוא לא יכול לרגל אחריכם, גם אם הוא היה רוצה בכך. כל הנקודות הללו שונות ממאזניים, שלעולם לא יכולים להוות אלטרנטיבה טובה יותר לביטקוין, אך בהחלט יכולת קריפטוגרפיה מאומצת יותר בהרחבה ומיינסטרים..  

סיכום

מאזניים מסמן את הניסיון הראשון ליצור מטבע עולמי, באמצעות הבלוקצ’יין, שיכולה לשמש מדי יום מיליארדי אנשים ומוסדות ברחבי העולם.

אף על פי כן, גודל הצלחתה ישתנה במידה רבה על האופן שבו מאזניים משכנע מוסדות פיננסיים לשתף פעולה עם הקונסורציום בבניית מסגרת עבודה המשרתת את הצורך בממשל מבוזר, תוך התאמה לחוקים הבינלאומיים והפנימיים הקיימים..

ללא קשר לאפשרות שמאזניים יוכלו להפוך להצלחה הגדולה ביותר בתעשיית הקריפטו, מאזניים בהחלט יתרמו לקראת אימוץ המיינסטרים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין על ידי מתן זכות לגישה לשירותים פיננסיים בסיסיים המחוברים דיגיטלית ועדיין ללא בנק..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me