banner
banner

הכרה של כוויות אסימון: מהן וכיצד הן פועלות

כוויות אסימון הן נושא דיון פופולרי יותר ויותר בקרב משקיעים וסוחרים מנוסים של מטבעות מטבעות. אך למרות זאת, מעטים האנשים שממש יודעים את המטרה העומדת מאחורי מנהג שמשמיד לצמיתות מטבעות ואסימונים יקרי ערך אחרת לטובת הרשת..

כאן אנו מסירים את אחד מאבני הבניין הבסיסיות של אספקה ​​מבוקרת, ועוזרים לך להבין את תפקידה בתועלת, ערך ורצוי של מטבעות קריפטוגרפיים..

מה הם כוויות אסימון?

בקצרה, כוויות אסימון הן למעשה התהליך של צמצום ההיצע הכולל של נכס מטבע קריפטוגרפי על ידי הוצאת מטבעות או אסימונים זמנית או לצמיתות מהמחזור. התהליך משמש בדרך כלל מטבעות קריפטוגרפיים קטנים יותר או פחות מבוססים כדי לספק תמריצים לבעלי הנכסים ולעודד צמיחת ערך.

מנגנון זה ייחודי למטבעות קריפטוגרפיים, מכיוון שרק ספרים מבוזרים מספקים את הטכנולוגיה הנחוצה להסרת יחידות ערך לצמיתות מקיום ללא שום צל של ספק. זה מושג לעתים קרובות על ידי קריאה לפונקציית צריבה שמקודדת לפרוטוקול הבסיסי או לבלוקצ’יין המעורבים בהנפקת מטבעות קריפטוגרפיים..

לאחר שהתקיימו תנאים מסוימים, ניתן להשתמש בפונקציית הצריבה לצריבת מספר קבוע של אסימונים. הקוד שמבצע את פונקציית הצריבה יעדכן את ההיצע הכולל של הנכס, ומבטיח שהצריבה היא עניין של שיא ציבורי.

עבור חסימות חסרות פונקציה של צריבה, ניתן להפחית את ההיצע במחזור על ידי שליחת אסימונים או מטבעות אל “כתובת צריבה”, שהיא למעשה כתובת שאין לה בעלים ואף אחד לא מכיר את המפתח הפרטי – למשל, כתובת 0x0 על את’ריום. מטבעות אלה אינם מושמדים כשלעצמם, אך לא ניתן עוד לגשת אליהם, ובעצם משמשים את אותה מטרה כמו שריפת מטבעות.

אף על פי שבדרך כלל כל אחד יכול לגשת לפונקציית הצריבה עם אסימונים או מטבעות לצריבה, הפונקציה משמשת לרוב על ידי החברה או אנשים שמנהלים את הפרויקט..

דוגמאות בולטות

למרות היותו נוהג חדש יחסית, שיטות צריבת אסימונים כבר יושמו על ידי כמה ממיזמי הבלוקצ’יין הבולטים.

אולי אחד המקרים הידועים ביותר הוא שריפת האסימונים הרבעונית של בינאנס, שרואה את בורסת הנקודות הקריפטוגרפית הגדולה בעולם קונה בחזרה ושורפת מטבעות בינאנס (BNB) בשווי עשרות מיליוני דולרים מהשוק הפתוח בכל רבעון תוך שימוש בשבריר מהמסחר שלה. רווחי שכר טרחה. עד כה יותר מ -10% מכלל היצע ה- BNB נשרף, בעוד שהאסימון התפוצץ בערכו מאז הקמתו.

מצד שני, NewsCrypto– אחת הפלטפורמות החדשות הפופולאריות ביותר עבור סוחרים מתחילים של מטבעות קריפטוגרפיים – הציגה את ההשקעה הייחודית שלה על מכונאי הצריבה האסימוניים. הפלטפורמה מציעה מספר תוכניות פרימיום אשר פותחות כלים נוספים שנועדו לסייע למשתמשים למקסם את רווחיהם, אך אלה ניתן לרכוש רק במטבעות NewsCrypto (NWC).

הפלטפורמה שורפת אז 20% מאלה, ומסירה אותם לצמיתות מהיצע, בעוד הביקוש לאסימונים ממשיך לגדול בהתאם לפלטפורמה. עד כה, מערכת זו סייעה ל- NWC לטפס ביותר מ -27% מתחילת השנה – דבר לא קטן, לאור העובדה שמטבעות קריפטוגרפיים רבים נאבקו השנה.

למה לשרוף אסימונים?

לרוב, משתמשים בכוויות אסימון על מנת להבטיח שההיצע הכולל של מטבע קריפטוגרפי יישאר דפלציוני – מה שמשמעותו של דבר הוא סך המטבעות או האסימונים הזמינים במחזור מצטמצם לאורך זמן. מערכת זו פועלת להגדלת המחסור בנכס, אשר בשילוב עם ביקוש קבוע או הולך וגדל, אמור להוביל גם להגדלת הערך בשל אופי ההיצע והביקוש..

מצד שני, חברות מסוימות, כמו אלה המפעילות את מטבעות היצרן Tether (USDT) ומטבעות USD (USDC) במקום זאת שורפות מטבעות קריפטוגרפיים בכדי להבטיח שההיצע במחזור יישאר בשוויון עם עתודות הפיאט שלהן. בכל פעם שמילואים או מצטמצמים עתודות אלה, יש לטבוע או לשרוף מטבעות בהתאמה.

כוויות אסימון משמשות גם פרויקטים מסוימים כסוג של תהליך תיקון שגיאות. עוד בשנת 2017, Stellar, בלוקצ’יין פופולרי המשמש להעברות ערך חוצות גבולות, סבל מנצל אינפלציה שהביא ל -2.25 מיליארד מטבעות לומן חדש (XLM) – ובכך הגדיל את ההיצע הכולל של XLM ביותר מ -5% באותה עת..

כדי לתקן זאת, קרן כוכבים נשרף מספר שווה ערך של אסימונים, ובכך מוריד את האספקה ​​במחזור למצב שהוא אמור להיות. לאחר מכן המשיך כוכב לשרוף עוד 55 מיליון XLM נוספים כדי לנקוט את ההיצע הכולל במחצית, בצעד נוסף להפחתת זמינות ה- XLM..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me