banner
banner

סקירת FTX: האם FTX בטוח ומוכר בשנת 2021

שלא כמו Binance או Coinbase, FTX היא בורסת נגזרות קריפטו.

כלומר, במקום להציע שירות חילופי קריפטו לקריפטו הם מספקים מוצרים פיננסיים אחרים כמו עתיד קריפטו ומוצרי אינדקס קריפטו. זה הופך את FTX לבורסה אידיאלית עבור סוחרים מתקדמים שרוצים לעשות יותר מאשר רק לקנות ולהחזיק.

בסקירת FTX זו נסקור את כל מוצרי הצפנה השונים המוצעים על ידי FTX, כולל אסימונים ממונפים ו- "shitcoin" אינדקס, והסבירו כיצד הם עובדים.

לא רק זאת אלא נבחן את האסימון המקורי של FTX, FTT, וכיצד ניתן להשתמש בו במערכת האקולוגית של FTX.

כמו כן, נסביר כיצד מערך המוצרים הייחודי של FTX מבדיל את חילופי הדברים לעומת חילופי נגזרות קריפטו אחרים. אבל ראשית, קצת מידע על חילופי הדברים עצמם.

הכל אודות FTX

FTX הושק במאי 2019 ונמצא כרגע בהנהגה של סם בנקמן-פריד, המנכ”ל. בנקמן פריד הוא בוגר MIT בעל תואר בפיזיקה והוא כשיר להוביל את חילופי הדברים.

ממש מההתחלה FTX תפסה כמות מרשימה של נפח ותוך שישה חודשים מההשקה הם ביצעו, בממוצע, עסקאות של כמעט חצי מיליארד דולר מדי יום. מספר מרשים מאוד במיוחד מכיוון שחילופים אחרים כמו Bitstamp, שקיימים עוד מימי הקריפטו הראשונים, מתפנים הרבה פחות..

מרשים עוד יותר מהנפח שלהם, לעומת זאת, התומך בהם. בינאנס נקט עמדה בבורסת FTX בשלב מוקדם שהיא אינדיקטור טוב מאוד למוניטין של FTX. כאשר סוחרי הצפנה שואלים האם FTX חוקי התשובה היא בהחלט כן, בינאנס לא הייתה מסתבכת איתם אלמלא.

לבסוף, בדיון על חילופי הדברים חשוב להזכיר מי אינו יכול להשתמש בה. כרגע FTX סגור לחשבונות אישיים של אזרחי ארצות הברית של אמריקה, קובה, חצי האי קרים, איראן, סוריה, צפון קוריאה וסודן. זו מדיניות די סטנדרטית להחלפת קריפטו ולמעשה ישנן מרכזיות אחרות שנסגרות למדינות רבות יותר מאשר FTX.

מדיניות KYC של FTX

סוחרים לזמן קטן יתאפשרו להשתמש בבורסת FTX מבלי שיעברו תהליך אימות KYC. FTX מאפשר משיכות של עד 1,000 $ (לכל החיים) עבור חשבונות שאינם KYC. זו מגבלת משיכה קטנה מאוד, אולם משתמשים שרוצים לסחור רק כמה מאות דולרים בכל פעם עשויים למצוא את זה מקובל.

השלב הבא הוא מתן שם מלא, ארץ מגורים וכן אזור במדינה זו. לאחר הזנת מידע זה חשבון המשתמש ישודרג למגבלת משיכה יומית של 2,000 דולר. יש להניח שזו תהיה מגבלת משיכה גבוהה מספיק עבור כל הסוחרים פרט לרציניים ביותר.

השלב הסופי של KYC מחייב שמשתמש יעביר עותקים של המסמכים שלו וכן תמונה של אותם אוחזים במסמכים. לאחר מתן זה יוכל המשתמש למשוך כמות בלתי מוגבלת של קריפטו על בסיס יומי.

מידע נוסף על מדיניות KYC של FTX הוא זמין פה. ראוי לציין כי FTX משתמש שרשרת כדי לבדוק עסקאות יוצאות. זה נעשה כדי להבטיח שמשתמשים לא מושכים קריפטו לכתובות ברשימה השחורה.

עמלות FTX

כמו רוב הבורסות ל- FTX יש מבנה עמלת מסחר מדורג. ככל שאתה סוחר יותר בכל חודש נתון, כך העמלות נמוכות יותר. לשכבה הראשונה דמי יצרן של 0.02% ודמי נוטל של 0.07%. העמלות יורדות משם ומידע נוסף הוא זמין פה.

בדומה ל- Binance עם אסימון ה- BNB שלהם, FTX מציע הנחה לכל מי שמחזיק באסימון החליפין שלהם: FTT. לדוגמא, מי שמחזיק FTT בשווי 100 דולר יכול ליהנות מירידה של 3% בדמי המסחר בעוד שמי שמחזיק 50,000 דולר יראה ירידה של 20% בעמלות..

אין דמי הפקדה או משיכה ב- FTX, מה שהופך אותה לאחת העסקאות הטובות ביותר במערכת האקולוגית למסחר בקריפטוגרפים.

פיקדונות פיאט

רוצה לדעת איך לקנות ב- FTX? למעשה, למרות שניתן לעשות זאת, FTX לא באמת מיועד לרכישת פיאט. עדיף לקנות בבורסה כמו Coinbase ואז לשלוח את הכספים ל- FTX.

עם זאת, FTX כן מקבל העברות בנקאיות. ישנן כמה תנאים עם זאת. ראשית, על המשתמשים לבצע אימות KYC ברמה 3 על מנת להשתמש בהעברה בנקאית. כמו כן, העברות בנקאיות עשויות להימשך מספר ימים כדי לנקות אותן במיוחד כאשר המטבע שמקורו אינו USD.

אפשר גם למשוך באמצעות העברה בנקאית אולם יש תשלום של 75 $ עבור כל משיכה פחות מ -10,000 $. זו הסיבה הרבה יותר טובה לשלוח סתם קריפטו ל- FTX, במיוחד מכיוון שאין להם שום פיקדון או דמי משיכה בקריפטו. מידע נוסף על העברות בנקאיות זמין כאן.

שותפות עם Alameda Research

אלמדה מחקר הוא חברת סחר קריפטו מקצועית המנהלת כסף וגם נסחרת באופן נרחב בכל המערכת האקולוגית של קריפטו. באתר האינטרנט של חברת Alameda טוענים כי הם סוחרים בכל מקום בין 600 מיליון דולר ל -1.5 מיליארד דולר במוצרי קריפטו מדי יום.

כל פעילות המסחר והגישה שלהם לכל הבורסות הגדולות מבטיחות שלמחקר של Alameda תמיד תהיה נזילות עמוקה. זה באמת סוד המפתח מאחורי ההצלחה המוקדמת של FTX. על ידי מינוף מנוע המסחר של Alameda הם הצליחו לספק מאגר נזילות עצום כבר מההתחלה, הם לא היו צריכים לגדל אותו לאט כמו בורסות אחרות..

תוכנית ההפניות

ל- FTX תוכנית הפניות נדיבה למדי. כל מי שמפנה חבר יכול לקבל 30% מכל דמי המסחר שהם משלמים. החבר יקבל גם הנחה של 5% על שכר טרחה, זה מבצע נהדר לכולם!

במה FTX שונה ממרכזיות אחרות

מה שבאמת הופך את FTX לבורסת נגזרות קריפטו ייחודית הוא מספר צמדי המסחר האקזוטיים שיש להם. לדוגמה, יש להם מוצרים כמו Dogecoin וחוזה עתידי של BNB.

לרוב הבורסות האחרות, אם בכלל יש להם מוצר עתידי, בדרך כלל יש רק ביטקוין או את’ריום. אפילו לביטמקס, הפופולרית ביותר בין כל חילופי נגזרות הקריפטו, יש רק כחצי תריסר מטבעות זמינים למסחר.

מלבד זוגות המסחר, ל- FTX יש גם כמה מוצרי מסחר ייחודיים אחרים שמעטים הבורסות האחרות להציע.

אסימונים ממונפים

בכל הנוגע למינוף יש ל- FTX גישה שונה במקצת מחברת המסחר האופיינית. במקום לאפשר לסוחרים שלהם לקחת הלוואה מבוטחת לקנות יותר מטבע מטבעות מסוים, FTX מציעה אסימונים ממונפים.

אסימון ממונף הוא אסימון ERC20 שיש לו חשיפה 3x אינהרנטית לנכס הבסיס. למשל, ETHBULL הוא אסימון ארוך פי 3. עבור כל $ 1 ש- ETH עולה בערכו, ETHBULL עולה בערך $ 3. כמובן שההפך נכון גם ועל כל $ 1 ש- ETH יורד, האסימונים הממונפים ETHBULL יורדים $ 3.

אסימונים ממונפים פועלים גם לנקיטת עמדה קצרה. ETHBEAR עובד באופן דומה ל- ETHBULL, אלא שערכו עולה ככל שמחירו של את’ריום יורד.

יתרונות השימוש באסימונים ממונפים

אחד היתרונות העיקריים של שימוש באסימונים ממונפים כמו BULL או BEAR, בניגוד לנטילת עמדה ממונפת, הוא שאסימונים ממונפים יכולים לאבד מערכם רב מבלי לחסל עמדה. לדוגמא, FTX נותן דוגמה להאטה של ​​33% בשוק. אם היית ממונף זמן רב, ירידה כזו במחיר עשויה לחסל את עמדתך. על ידי שימוש באסימונים ממונפים, עדיין יישאר ערך מסוים גם לאחר ירידת שוק גדולה.

מכיוון שאסימונים ממונפים הם אסימונים של ERC20, ניתן למשוך אותם ולסחור או לאחסן בארנק חומרה. אפשר גם להמיר אסימונים ממונפים למזומן בכל עת ב- FTX. זהו המנגנון המסייע להבטיח כי אסימונים ממונפים ישמרו על ערכם. אם אסימון הופך להיות גבוה מדי או נמוך בערכו, ניתן לבורר את ההבדל.

יש דמי ניהול יומיים של 0.03% עבור אסימונים ממונפים וגם דמי פדיון של 0.10%. מידע נוסף הוא זמין פה.

סחר במדדי מטבעות קריפטוגרפיים

עוד אחד מההיצע הייחודי של FTX הוא מדד השיטקוין שלהם. זהו מדד altcoin העוקב אחר מחירם של shitcoins שונים. חלק מהמטבעות הבולטים באינדקס כוללים GAS, NANO ו- DENT. רשימה מלאה של המטבעות הכלולים באינדקס זמינה באתר של FTX.

מדד האלטקוין הזה הוא למעשה רעיון חכם באמת, מכיוון שהוא מקל על חשיפה למספר עצום של מטבעות מבלי ליצור ארנקים ולשלם עמלות בעשרות עסקאות. אם יש מוצר כזה בספרי ההזמנות שלו, באמת מייחד את חילופי ה- FTX מהמתחרים.

כמובן שחשוב להזכיר בסקירה זו את הסיכונים הטמונים במדד shitcoin. השקעה בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים היא כבר ספקולטיבית ומדד shitcoin הוא אפילו ספקולטיבי ותנודתי יותר משוק הקריפטו הרגיל..

סחר בחוזים עתידיים

ההיצע העיקרי של FTX הוא המוצר העתידי שלהם. בעוד בורסות אחרות כמו Binance ואפילו CBOE מציעות חוזים עתידיים בביטקוין, מה שמייחד את FTX הוא מספר המוצרים העתידיים הלא ברורים שיש להם..

לדוגמא, ל- FTX יש עתיד חילופי תמידי עבור מזומנים של ביטקוין, אלגורנד, מאטיק, קרדאנו ואפילו ליאו. מדובר במוצרים שמעט מאוד בורסות אחרות מציעות. אולם המלכוד הוא שלחלק מההיצע הפחות פופולרי יש מעט מאוד נזילות. למשל, החוזים הנצחיים של Dogecoin מחזיקים מסחר יומי בפחות מ -10,000 דולר.

בנוסף למטבעות בודדים, FTX מציעה גם חוזים עתידיים באינדקס. למשל, חוזים עתידיים נצחיים של Midcap ומוצר עתידי נצחי. לרשימה מלאה של כל מוצרי העתיד אנא בדוק כאן.

מטבעות נייר כבטוחה

ישנן מספר צורות של ביטחונות שיכולים לשמש לעסקאות עתידיות ב- FTX. בעוד ש- FTT היא אפשרות אחת, אפשרות טובה יותר היא ככל הנראה להשתמש ב- stablecoin. היתרון בשימוש ב- stablecoin הוא בכך שהערך נשאר קבוע. בדרך זו לעולם לא תצטרך לדאוג לשיחת שוליים מכיוון שערך הביטחונות שלך משתנה (כפי שיהיה אם אתה משתמש ב- FTT).

FTX גם מסדיר את ה- PNL במטבעות נוחים וזה נוח כיוון שהמחירים נקבעים בדולרים, בדיוק כמו ברוב השווקים האחרים. ניתן לקבל מידע נוסף אודות השימוש במזיקים לניירות ערך למסחר עתידי דף העזרה של FTX.

סחר באופציות

לאחרונה FTX הוכרז שהם יתחילו להציע מסחר באופציות. זה עניין גדול מכיוון שיש מעט מאוד חילופי קריפטו אמינים שיש להם מוצרי אופציות והשוק נואש לפיתרון טוב..

למרבה הצער נכון לעכשיו המסחר היחיד שקיים הוא ביטקוין. החדשות הטובות הן שעם יותר מ -5 מיליון דולר בהיקף יומי נראה כי FTX מוצאת הצלחה עם סחר האופציות שלהם. אני מקווה שבעתיד הם יתחילו להציע אפשרויות אחרות כמו מוצר עתידי במזומן Ethereum או Bitcoin.

אסימון FTT

FTX מתייחס לאסימון FTT כעמוד השדרה של הפלטפורמה שלהם. יש לו כמה שימושים שונים אותם נסקור תוך רגע, אך ראשית חשוב לדבר על מכניקת המטבע.

בדומה ל- Binance, FTX משתמשת בעמלות מסחר כדי לשרוף FTT. הרעיון הוא שככל שהאספקה ​​במחזור של המטבע תרד המחיר יעלה. זה טוב ל- FTX וטוב לסוחרים המחזיקים באסימון.

מקרה השימוש הברור ביותר של FTT הוא ככלי להפחתת דמי מסחר, כמתואר לעיל. חוץ מזה זה יכול לשמש גם כבטוחה לעסקאות עתידיות, אם כי תמיד קיים סיכון למהלכי תנודתיות גבוהים, כך שיהיה צורך לעקוב היטב אחר מאזן השוליים..

ראוי גם לציין שבמקרה שקרן הביטוח FTX נגמרת, חלק מההחזקה ב- FTT בבורסה עשוי להימכר על מנת לחדש את הקרן. ניתן למצוא מידע נוסף על FTT, כולל הפרטים של אופן ביצוע מטבעות באתר של FTX.

שולחן OTC

למרות שזה לא חל על רוב האנשים שקוראים סקירה זו, ל- FTX trading Ltd. יש דלפק OTC המסוגל לטפל בעסקאות גדולות. דלפק ה- OTC פתוח 24/7, מה שהופך אותו לנוח לסוחרים בכל רחבי העולם.

סחר ב- OTC הגיוני שמשקיעים מגישים הזמנות של מיליוני דולרים שאינם רוצים להזיז את השוק. דלפק המסחר של FTX הוא מגובה ע”י Alameda Research ויכולה להציע עסקאות ביותר מ -20 מטבעות בכל זמן נתון.

בורסה מתקרבת

בסקירה זו של הבורסה ל- FTX סקרנו נושאים רבים שונים, כולל סחר עתידי, שימוש באסימונים ממונפים וכמובן ההיצע הייחודי ביותר של FTX: מדד השיטקוין. בסך הכל ההיצע הזה הופך את FTX לבורסה מיוחדת במערכת האקולוגית של קריפטוגרפיה וכדאי מאוד להירשם אליה.

אם יש דבר אחד שמעכב אנשים, זאת השאלה המתמשכת: האם FTX בטוח? אומנם מדובר בבורסה חדשה וזה עשוי להניא חלק מהסוחרים להשתמש בה. עם זאת, העובדה ש- FTX עובדת עם מחקרי Alameda וגם ההשקעה של Binance מעידים כי מדובר בבורסה אמינה שניתן לסמוך עליה..

הערה אחרונה, אם משהו ישתבש יש ל- FTX מרכז תמיכת לקוחות מעולה. סוכני תמיכת לקוחות ניתן ליצור קשר באמצעות דוא”ל או טלגרם שמקל על קבלת תשובה מהירה.

אם אתה מוכן להתחיל לסחור בנגזרות קריפטו פשוט עבור אל בורסת ה- FTX עוד היום וצור חשבון!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me