banner
banner

פמוט – אסטרטגיות מסחר במט”ח

תרשימי פמוטים הם סוגי התרשימים הנפוצים ביותר המשמשים סוחרים ומשקיעים קמעונאיים. ישנם סוגים רבים אחרים של תרשימים כגון תרשימי קו, תרשימי עמודות וכו ‘, אך הם אינם מספרים את סיפור פעולות המחיר בעבר כמו דפוסי מחוון הפמוטים. כאשר מסחר פעיל מתבסס אך ורק על ניתוח טכני, הקרנת פעולות מחיר עתידיות נעוצה באופן התנהלות המחיר בעבר..

ניתוח פמוטים הוא צורה מאוד שימושית של ניתוח טכני. זה עובד כמעט בצורה מושלמת בתקופות הפכפכות אך גם מתפקד כראוי בתקופות פחות הפכפכות. בסך הכל, פמוטים, כמו גם מסחר בפמוטים, עובדים די טוב בבידוד או בשילוב עם אינדיקטור אחד או שניים אחרים..

פמוטים מייצגים תנודות במחיר לתקופת זמן מסוימת. משך הזמן עשוי להיות פחות מדקה אחת או כשבוע או חודש. גוף הפמוט הוא הפרש המחירים בין פתיחת זמן הסגירה. שני הקווים האנכיים בכל צד, הנקראים צללים או פתיליות, מציגים את הנקודה הגבוהה והנמוכה ביותר של המחיר לתקופת זמן זו..

הפמוט הירוק בתמונה למטה הוא פמוט שורי בו נקודת הסגירה גבוהה יותר מהפתח. הפמוט האדום הוא פמוט דובי, המצביע על כך שהמחיר בסגירה היה נמוך יותר מאשר בפתיחה. צבעי הגוף אינם רלוונטיים, תוכלו להגדיר אותם לפי העדפתכם האישית.

פמוט צבעוני.png

במסחר בפמוטים, נר ירוק הוא שורי ונר אדום הוא דובי. 

כעת, לאחר שהסברנו מהו פמוט, בואו נראה את הצורות השונות שפמוט יכול ללבוש.

מסחר בפמוטים: דפוסי תרשימים פופולריים

סוחרים מבצעים ניתוח טכני לבניית רעיונות ואסטרטגיות לביצוע עסקאות עתידיות. תצורות פמוטים הן כלי שימושי מאוד לציון אפשרויות כניסה ויציאה. הצורות שלהם מראות לך בצורה ברורה מאוד מה קורה עם המחיר. בואו נסתכל על כמה מהדפוסים הפופולאריים והקלים ביותר לזיהוי במסחר בפמוטים.

דוג’ים: בדוג’י המחיר נפתח ונסגר כמעט באותה רמה לאחר שנסחר בשני הצדדים. קונים ומוכרים שניהם יכולים לדחוף את המחיר גבוה יותר ויותר, אך לבסוף המחיר מסתיים בנקודת ההתחלה. המשמעות היא שכוחות זהים משני הכיוונים. לאחר עלייה במגמת העלייה של הקונים, דוג’י מציין שהמוכרים חזרו לעניינים. פירוש הדבר שמהפך, או לפחות נסיגה, עומד להתרחש. ההפך חל על מגמת ירידה.

doji.png

משמאל – פמוט דוג’י טיפוסי

מימין – היפוך מסומן על ידי פמוט הדוג’י.

סיכות / סיכות הפוכות: בפמוט סיכה, המחיר נסחר מתחת לרמת הפתיחה ומסתיים באותה רמה עד לסגירת התקופה. המשמעות היא שהקונים תואמים את הרשעתם של המוכרים. במגמת ירידה פירוש הדבר שהדובים מאבדים קיטור, ולכן מהפך עשוי להתרחש. במגמת עלייה, סיכה מציינת כי המוכרים הצליחו לדחוף את המחיר למטה, אך מספרם היה גדול יותר מהקונים. זהו אישור להמשך מגמה ולארכים יש סיכויים טובים בהרבה מאשר מכנסיים קצרים.

היפוך סיכה.png

במגמת ירידה, פמוט סיכה בדרך כלל מעיד על היפוך.

pins.png

במגמת עלייה, פמוטים עם סיכות בדרך כלל מעידים על המשך המגמה.

סיכות הפוכות זהות לסיכות אך פועלות בכיוון ההפוך. הנר נפתח, שוורים מתחילים ואז הדובים גובים כדי להחזיר את המחיר לרמת הפתיחה. במגמת עלייה פירוש הדבר שמגמת ירידה עומדת להתחיל – במגמת ירידה, סיכת היפוך מעידה על המשך מגמה.

היפוך סיכה inv.png

במגמת עלייה, פמוטים עם סיכות הפוכות בדרך כלל מצביעים על תחילתה של מגמה דובית.

פטישים / פטישים הפוכים: במסחר בפמוטים, הפטישים זהים בעצם לסיכות וסיכות הפוכות אך עם מומנטום חזק יותר. בפטיש למגמת ירידה, המחיר נפתח ונסחר למטה לפני שנסגר מעל רמת הפתיחה. המשמעות היא שהקונים התאמו יותר למוכרים.

גודל הצל עשוי להשתנות. יש הטוענים שזה צריך להיות לפחות כפול מגודלו של הגוף, אך דבר אחד בטוח; ככל שהצל / הפתיל גדול יותר, ההיפוך גדול וחזק יותר. זה נכון גם לגבי סיכות. במגמת עלייה, פטיש הוא סימן להמשך מגמה. פטישים הפוכים הם הפוכים, זהים לסיכות הפוכות. הם מצביעים על שינוי מגמה במגמת עלייה והמשך מגמה במגמת ירידה.

hammer.png

פטישים מצביעים על היפוך המגמה.

rev hammer.png

פטיש הפוך במגמת עלייה מעיד על היפוך המגמה.

כוכב בוקר / ערב: כוכבי בוקר וכוכבי ערב יכולים להיות רק דבר אחד במסחר בפמוטים – היפוך. תצורת כוכבי בוקר כוללת שלושה נרות, נר דובי, נר ניטרלי ונר שורי. משמעות ההיווצרות היא שהמחיר יעלה ומכאן השם ‘כוכב בוקר’. כוכבי ערב מורכבים מנר שורי, לא החלטי ונר דובי. הם מצביעים על צפי לירידת מחיר. בין שלושת הנרות אמורים להיות פערים, שיכולים להתרחש רק בתרשימים יומיים או שבועיים, אבל זה לא תמיד המקרה.

כוכב ערב בוקר. png

כוכבי ערב ובוקר תמיד מצביעים על מהפך.

דובי / בולני בולע: בולע דובי הוא נר דוב גדול בהרבה מנר השור הקודם. הנר החדש עוטף את גוף הנר הקודם. במערך זה, המגמה לא משנה שכן היא מעידה על נפילה ללא קשר למגמה. להיפך לנר הבולע השורי.

בולע bearish.png

היפוך בולע דובי – נפילות עוקבות אחר כל נר בולע דובי.

שור egulf.png

היפוך ובליעה בולנית ושורית – היווצרות בולעת שור אחריה עליות מחיר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me