banner
banner

איתותי מט”ח לסוחרים טכניים

לאחרונה פרסמנו שני מאמרים חזקים בנושא אותות מט”ח. המאמר הראשון נקרא איתותי מט”ח לסקלפסרים, שם אנו מסבירים כיצד אותות מט”ח יכולים לסייע למקלחנים לשמור על ראייה רחבה יותר של השוק, כמו גם להפיק תועלת מרעיונות סחר ארוכי טווח, מכיוון שמקלחים בדרך כלל פותחים וסוגרים עסקאות לרווח של כמה פיפס בלבד. המאמר השני נקרא “איתותי מט”ח לסוחרים יסודיים”. במאמר זה, אנו מסבירים כיצד סוחרים בסיסיים יכולים להפיק תועלת מאותות מט”ח כאשר הם מקבלים אותות המבוססים על ניתוח טכני, שהוא המחצית השנייה של ניתוח מלא. זו גם הסיבה העומדת בבסיס כמה מהלכים שאינם עוקבים אחר ההיגיון של היסודות. אז נסקור מדוע אותות מט”ח מועילים גם לסוחרים טכניים.

סוחרים טכניים לא מספיקים

לעתים קרובות ניתוח טכני בלבד אינו מספיק.

אותות מט”ח בסיסיים – אחד היתרונות הברורים ביותר של אותות מט”ח לסוחרים טכניים הוא הניתוח הבסיסי שרבים מהאותות מבוססים עליו. סוחרים רבים שמשתמשים בניתוחים טכניים רק כדי לסחור במט”ח משאירים את החצי השני של התמונה הגדולה יותר כאשר הם מקבלים החלטות. עכשיו אני יודע שהניתוח הטכני עובד לרוב טוב, אבל הניתוח הבסיסי חשוב לא פחות – אם לא יותר. כלומר, הניתוח הטכני עשוי להראות הזדמנות מושלמת בספרי לימוד, אשר ברור שסוחר טכני יהיה מוכן לקחת. אבל רק נתון אחד, או חדשות כלכליות, או אירוע פוליטי יכולים להפוך את הדברים ברגע ובסופו של דבר אתה מפסיד הרבה כסף. עם הרבה אותות מט”ח, אתה מקבל את הניתוח הטכני כלול כחבילה. אנו משתמשים כאן בניתוחים בסיסיים כמו גם בניתוחים טכניים בעת הנפקת האותות שלנו.

חולבת את המהלכים הגדולים – ניתוח טכני מצביע על הרבה הזדמנויות מסחר טובות ונקודות כניסה, אך לפעמים העיתוי של נקודות היציאה שהוא מציין מוקדם מדי. באמצעות ניתוח יסודי ואותות מט”ח בסיסיים אתה ממקסם את היתרונות של סחר טוב על ידי שמירתו פתוח עד שיסודות היסוד ועמדה זו תפעל במלואה. האינדיקטורים הטכניים לעיתים קרובות מגיעים לרמות מכירת יתר / קניית יתר מוקדם מדי, מה שאומר שסוחר טכני צריך לסגור את התפקיד. סחר מכירות של שנה אחת ביורו / דולר הוא דוגמה טובה מאוד. אם מכרת את הצמד הזה בחלק העליון של השעה 1.40 במאי 2014 כסוחר טכני … היית יוצא בשעה 1.24-25 כי שם האינדיקטורים הטכניים אמרו לך לצאת. זו הייתה רמת תמיכה חזקה; 200-MA שהפך בעבר את המחיר היה ממש שם, הפמוט החודשי נסגר כדוג’י, הסטוכסטי היה מכור יתר על המידה וה- RSI כמעט ונמכר יותר מדי. אבל הניתוח הבסיסי סיפר סיפור אחר. ה- ECB הבטיח לפתוח בתוכנית QE ולהוזיל את הריבית בשנה הבאה בעוד ה- FED נכנס למחזור הידוק. על פי הטכניים, סוחר היה סוגר את העמדה ב 1.24-25 שזה פחות ממחצית המהלך כלפי מטה, מכיוון שכפי שאתה יכול לראות המחיר נמשך עוד 20 סנט לסביבות 1.0450. לכן, עם אותות מט”ח בסיסיים סוחר טכני יכול לחלוב באופן מלא את המהלכים הגדולים.

טכניקות החמיצו

אם אתה עוקב אך ורק אחרי הטכניקה, היית מפספס כ -20 סנט.

לפעמים, ניתוח טכני לא מצביע על שום דבר – ביוני 2015 בחנתי את התרשים USD / CAD. לאחר שערכתי ניתוח טכני של תרשים USD / CAD במספר מסגרות זמן, הגעתי למסקנה כי אין מה לסחור, בכל דרך שתסתכל על זה – או לפחות יחס הסיכון / תגמול היה קטן מדי מה שהפך זה מסוכן. אך נתוני מלאי הנפט בארה”ב היו אמורים להתפרסם תוך זמן קצר והמלאי שפורסם היה גדול בהרבה מהציפיות. באותו הרגע, מכיוון שהדולר הקנדי מתואם באופן חיובי וקרוב לנפט, הוצאנו איתות לטווח הארוך לרכישת הדולר / CAD, למרות שהניתוח הטכני אמר לנו אחרת. כפי שניתן לראות מהתרשים שלהלן, USD / CAD עלה מאז בכ -20 סנט (2,000) פיפס.

20 סנט למעלה

הדולר / CAD צבר 20 סנט בתוך מספר חודשים בלבד.

פעולות מחיר שונות וטכניות – לפעמים ניתוח טכני מצביע על כיוון אחד אך המחיר ממשיך ללכת בדרך אחרת. כסוחר טכני היית מתמיה ומתוסכל מכך מכיוון שבדרך כלל היית פותח עמדות באופן שהניתוח הטכני מצביע עליו. אבל ההבדל הוא בדרך כלל בגלל סיבה בסיסית בסיסית. זה יכול להיות פרסום נתונים כלכלי או אירוע כלכלי. בדוגמא שלהלן, לאחר ירידה חזקה לרמה של 116 (שהייתה רמה גבוהה של תמיכה), הדולר / JPY ירד בעוד 500 פיפס מתחת לזה, למרות שהסטוכסטיים וה- RSI נמכרו יתר על המידה בתרשים היומיים והחודשיים..

ביסודו, המדיניות המוניטרית של ארה”ב ויפן הייתה שונה לגמרי לטובת הדולר האמריקני, אולם צמד זה המשיך לרדת. אם היית אנליסט בסיסי מנוסה וראית את התמונה הרחבה יותר, היית מבין מדוע זה קרה. הכלכלה העולמית האטה זמן מה והירידה בשוק המניות הסיני החמירה את הרגש הכלכלי הכללי. כאשר יש פאניקה בשווקים הפיננסיים, הכסף זורם ליין היפני (שהוא נכס מקלט בטוח) וזו הייתה הסיבה לירידה בצמד זה. לכן, יהיה זה בטוח יותר להירשם לספקית מט”ח המשתמשת גם בניתוחים בסיסיים.

JAP נופל ללא הפסקה הדולר / JPY ירד ללא הפסקה, למרות שהמדדים הטכניים ניבאו עליות.

כפי שאתה יכול לראות, ישנם יתרונות רבים עבור סוחרים טכניים אם הם עוקבים כראוי אחר אותות המט”ח. לספקי איתותי מט”ח רבים, כמונו, צוות סוחרים ואנליסטים המתמחים בתחומים שונים של השווקים הפיננסיים ולוקחים בחשבון סוגים שונים של ניתוחים לפני פתיחת אות מט”ח. בסימני מט”ח, סוחר טכני מקבל גם את הניתוח הבסיסי אשר מסתכל על השוק מזווית אחרת ויכול למקסם את רווחיו. לכן, אם אתה סוחר טכני בלבד, יהיה זה חכם לעקוב אחר אותות המט”ח.

  • נְקִישָׁה כאן לקבלת מאמרים נוספים בנושא איתותי מט”ח!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me