banner
banner

מייסד את’ריום ויטליק בוטרין משתף את תובנותיו בנושא כלכלי קריפטו

פרסומת פמקס

את’ריום מייסד ויטליק בוטרין, כשהוא התראיין לטיילר קוון בפודקאסט על ידי מרכז מרקטוס, שפך את השעועית על מה שהוא מכנה “כלכלה קריפטווכיצד דינמיקת השווקים משנה את עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

הוא גם נגע בנקודות כמו הבנת הבלוקצ’יין, סגנון האיסוף של שפות, ריכוזיות ודרכים בהן ניתן להעריך קריפטו..

הקריפטו-כלכלה מתחילה אבל מחזיקה במפתח לעתיד

ויטליק, מייסד פרוטוקול אתריום הסביר כי כלכלת קריפטו היא כלכלה המתמחה במערך מסוים של נסיבות אשר יש לפרט באופן מלא בדיוק כדי שהמכניקה שלה תפעל. לדבריו, קריפטו-כלכלה נוהגת על פי הסטנדרטים של מתכנת מחשבים ולא על פי שופט בבית המשפט העליון שמשמעותה שהיא אינה פועלת לפי אתיקה שלא מתוכנתת לעקוב אחריה..

לפיו

“לא משנה מה הכללים שלך לתגמול, לעונש בתוך המנגנון, יש לציין אותם כחתיכת קוד סולידציה, קוד צפע, כל שפת התכנות בה אתה משתמש בערכה זו. זה אילוץ הדוק בהרבה ממה שיש לקובעי המדיניות הכותבים חוקים. ”

Cryptoeconomics לוקח כלכלה עם האילוצים הללו ומוסיף תובנות מתחומים שהם קרובים למדי, שיכולים להיות כאלה כמו קריפטוגרפיה, תורת המידע, מתמטיקה ומערכות מבוזרות, כולל כל המחקר סביב אלגוריתמים של קונצנזוס, פונקציות hash, חתימות, אפס. -כיר הוכחות, ומה אנו יודעים על כל אותם פרימיטיבים.

לפי בוטרין, הדבר היחיד שכלכלה יכלה לתת אך טרם נתן הוא כיצד לתמרץ את התנהגותו – מה שיניע או יניע את האדם לנקוט בפעולות מסוימות.

ויטאליק גם מרגיש שבלוקצ’נטים ומטבעות קריפטוגרפיים קנו אבולוציה תרבותית שהטכנולוגיה עצמה משלבת היבטים רבים של ביזור מבחינת האופן בו הם מיוצרים ומבחינת דרך חיים ושיתוף פעולה ובניית דברים..

מטבעות קריפטוגרפיים במסגרת ניסוי גדול

לפי ויטליק, מטבעות קריפטוגרפיים הם חלק מניסוי גדול של מה שקורה אם אתה יוצר מערכת פיננסית שבאמת חסרת חיכוך, לאן שהיא עוברת ביטקוין או אתריום מהארנק שלך ליישום, לחוזה חכם או כל דבר אחר, באמת פשוט כמו כניסה לאתר או לחיצה על דוא”ל. לדבריו, המערכת האקולוגית של קריפטוגרפי היא שגרמה לאנשים לקבל תשלום מיקרו שההנחה היא כי הרבה אנשים היא בלתי אפשרית..

ביחס לפריצות דרך טכנולוגיות או הנדסיות עתידיות ביחס לבלוקצ’יין, ויטליק מאמין שכל טכנולוגיה המספקת יכולת הרחבה לעסקת בלוקצ’יין שהיא עיבוד עסקאות רבות יותר לשנייה או כזו שמשפרת את חוויית המשתמש מבחינת שמישות וביטחון..

כשנשאל על הסביבה החוקית או הרגולטורית שיכולה לעזור לו להגשים את חזונו לאתריום, אמר ויטליק כי לא הרבה שינויים רגולטוריים יכולים לעזור בכל הנוגע להתפתחות הטכנית של אתריום. לדבריו המקומות שבהם הרגולציה יכולה למעשה לעזור הם בפיתוח סביבת המטבעות הקריפטוגרפיים על ידי עבודה על דברים כמו אוריינות פיננסית.

הוא גם מאמין כי הרגולציה עדיין ספציפית ליישום וצריכה להיות פתוחה לניסויים.

Vitalik על שיטת הערכת קריפטוגרפיה

על הערכת הקריפטו ויטאליק ציין כי זה תלוי הרבה בדרך בה מטבע הקריפטו. אחת הדרכים למדוד את הערך, על פי ויטאליק, היא להתייחס לקריפטוגרפיה כאל תאגיד שגובה הכנסות באמצעות עמלות עסקה, במיוחד במקרה בו דמי העסקה נשרפים או מחולקים למאמת ההוכחה של המטבע עצמו. . במקרה זה, הערכת השווי של קריפטוגרפיה היא הערך הנוכחי הנקי של עמלות העסקה שהוא מקבל. זה, כשלעצמו, באופן מפתיע נותן הערכות שווי די הגונות.

הדרך האחרת להעריך מטבעות קריפטוגרפיים בתפקידם כמדיניות חליפין. ואז יש לך MV = PT (משוואת פישר) וכל המודלים האחרים האלה כל משתנה מציין את הדברים הבאים:

M = אספקת כסף, V = מהירות המחזור (מספר הפעמים שהכסף מחליף ידיים), P = רמת מחירים ממוצעת, T = נפח עסקאות טובין ושירותים.

יש גם את המודל הזה של מאגר הערך, שבו אנשים מחזיקים אותו כי הם מצפים שיותר אנשים יחזיקו אותו בעתיד ומכיוון שאנשים ממשיכים להתעשר והאוכלוסייה ממשיכה לגדול.

לדברי ויטליק יותר מהשיטה, היה חשוב שיהיה סיפור מדוע הוא ישמור על ערכו במגוון מודלים כלכליים שונים..

ויטליק היה מאוד גלוי בגישתו לענות על מגוון השאלות של טיילר קוון, החל מקריפטו-כלכלה וכלה בשווי מטבעות קריפטוגרפיים. יש עדיין כמה נקודות שגם הוא היה מעורפל בהן אך עדיין הספיק לתת תובנות.

האם תובנה של ויטליק טובה מספיק בכדי לראות את עתיד הקריפטו? תן לנו לדעת מה דעתך על אותו דבר.

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me