banner
banner

נפט גולמי מרחיב את ההטיה השוורית בין דולר חלש יותר – כל העיניים בנתוני NFP!

במהלך סשן המסחר באסיה ביום שישי, WTI הנפט הגולמי הצליח להאריך את רצף הניצחונות של היום הקודם, והגיע לשיא של 14 חודשים הרבה מעל רמת אמצע $ 64.00, בעיקר לאחר שארגון מדינות יצוא הנפט ובעלות בריתו (OPEC +) הצביעו על הסכמתם שלא להגדיל את הנפט. היצע באפריל, מכיוון שהם ממתינים להתאוששות משמעותית יותר בביקוש ממגפת הנגיף. בינתיים, הצעת החוק להקלת COVID-19 בסך 1.9 טריליון דולר על ידי נשיא ארה”ב, ג’ו ביידן, וכן החדשות על חיסון נגד נגיף העטרה נגד קורונה..

הסיבה להטיה השורית סביב מחירי הנפט הגולמי יכולה להיות מיוחסת גם לסימנים של התחדשות הביקוש, במיוחד באסיה. בעמוד אחר, מספר המקרים של גרסת ה- COVID-19 בניו זילנד דחקו ברשויות להרחיב אמצעים מגבילים כמו נעילה, וזה הפך לגורם קריטי ששמר מכסה על כל רווח נוסף בנפט הגולמי. מחירים. מלבד זאת, עוצמתו הרחבה של הדולר האמריקני נתפסה גם כאחד הגורמים המרכזיים המכסים את כל המומנטום הפוך של הנפט הגולמי, מכיוון שמחירי הנפט יורדים בדרך כלל כאשר הדולר האמריקני עולה, מכיוון שהגריבאנק חזק יותר מייקר את הנפט. לשוורים במטבעות אחרים. בעת כתיבת שורות אלה נסחר WTI הנפט הגולמי במחיר של 64.34, והתאגד בטווח שבין 63.83 ל -64.53..

כאמור, ארגון המדינות המייצאות נפט ובעלי בריתו (OPEC +) החליטו שלא להגדיל את אספקת הנפט באפריל, מכיוון שהם ממתינים להחלמה חזקה יותר בביקוש לאחר השפל הנגרם על ידי נגיף העטרה. בינתיים, אחד מבכירי יצואני הנפט, סעודיה, הבטיח גם לשמור על קיצוץ הייצור מרצון של מיליון חביות ביום, כאשר שר האנרגיה הסעודי, הנסיך עבדולזיז בן סלמאן, ימשיך להיזהר. הוא הבהיר כי הטעות לצד הזהירות תהיה טובה יותר מגידול אספקה ​​מתוזמן בצורה גרועה.

עם זאת, סנטימנט המסחר בשוק לא הצליח לעצור את ביצועיו הדוביים של היום הקודם, ונותר חמוץ ביום, גם לאחר ההתקדמות האיתנה מבחינת הצעת חוק הקלות של נשיא ארה”ב ג’ו ביידן בסך 1.9 טריליון דולר COVID-19 בסנאט. ראוי לזכור כי נשיא ארה”ב ג’ו ביידן אמר כי לארצות הברית יהיו מספיק חיסוני COVID-19 לכל מבוגר בארה”ב עד סוף מאי. בינתיים, האופטימיות ביחס לחיסון / הטיפול הפוטנציאלי בנגיף העטרה המדבק מאוד לא הצליחה להעניק תמיכה משמעותית למצב הרוח המסחרי בשוק..

מלבד זאת, ניתן לייחס את ההטיה השורית סביב מחירי הנפט הגולמי לסימנים של התחדשות הביקוש, במיוחד באסיה. על פי הדיווח האחרון, אומת הדרקון דיווחה כי צריכת הבנזין והדיזל ממשיכה לגדול מעל לרמות לפני ה- COVID-19 בשנת 2021. פעילות המפעל חזרה מהר מהצפוי, ותכנית לבניית תשתיות הופעלה גם לאחר ראש השנה הירחי של חודש פברואר. חַג. זה, בתורו, נתפס כאחד הגורמים המרכזיים שעמדו בבסיס מחירי הנפט הגולמי.

בחזית הדולר הצליח הדולר האמריקני הרחב להאריך את רצף הזכיות שלו ביום הקודם, תוך הצעת מחיר נוספת ביום, על רקע סנטימנט שוק חסר סיכונים, שהגדיל את הביקוש למקלט בטוח בשוק ותרם לרווחים בגרינבאק. מלבד זאת, התגברות הדולר האמריקני התחזקה עוד יותר לאחר שיושב ראש הפדרל ריזרב, ג’רום פאוול, אמר כי המכירה החזקה של גזרי החשבונות בשבוע שעבר הייתה משמעותית וכי היא משכה את תשומת ליבו, אך היא לא הייתה “לא מסודרת” או עלולה לגרום לכך. לדחוף את הריבית לטווח הארוך כל כך גבוה, עד שהפד עלול להתערב בצורה חזקה יותר. הוא חזר על מחויבותו לקיים מדיניות מוניטרית אולטרה קלה עד שהכלכלה האמריקאית תהיה “רחוק מאוד בדרך להחלמה”. עם זאת, העלייה בדולר האמריקני נתפסה כאחד הגורמים המרכזיים ששמרו מכסה על עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני. בתחילת מושב אסיה, מדד הדולר השתנה מעט ב- 91.660, לאחר שעלה 0.7%.

בהתקדמות, סוחרי השוק יפקחו את עיניהם לשינוי התעסוקה הלא חקלאי בארה”ב, יחד עם שיעור האבטלה שאמור להשתחרר בהמשך היום. בינתיים, גם הקשקוש סביב הצעת החוק לגירוי אמריקני נצפה מקרוב. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me