banner
banner

האקרים בטוויטר שברו 121,000 דולר ב- BTC. למד כיצד לשמור על מטבעות

האקרים בטוויטר עברו את היום במשרד לאחרונה, והצליחו ללכת איתו ביטקוין בשווי 121,000 דולר. מי שלא יהיו העבריינים, כעת הם מחזיקים במטבעות אלה לאחר שקיבלו לא פחות מ -400 תשלומי ביטקוין שונים מציוצים. האופן שבו הם תכננו את ההונאה לא ידוע לאדם הפשוט, אבל בעולם הביטקוין זה לא מפתיע, כי סוג כזה של פריצות קורה כל הזמן.

לא רק שהיקף הפריצה המסוימת הזה מרשים, הוא משפיע למדי מבחינת חשבונות הטוויטר שהיו ממוקדים. כלומר, עבריינים מקוונים אלה פרצו את חשבונותיהם של כמה מאנשי הציבור הבולטים בעולם, כולל מנכ”ל טסלה מוטורס אילון מאסק ונשיא ארה”ב לשעבר ברק אובמה. חשבונו של המועמד הנוכחי לנשיאות ג’ו ביידן נפרץ גם יחד עם כמעט תריסר משפיעים אחרים שרוב האנשים מכירים.

המתקפה לא הוגבלה רק ליחידים. גם חשבון הטוויטר של מחשבי אפל נפרץ. כאשר פריצות מסוג זה מתרחשות על בסיס קבוע בחילופי מטבעות קריפטוגרפיים ובחשבונות מדיה חברתית, אפילו המהמרים המחפשים אדרנלין בסיכון הגבוה ביותר ירצו לעשות הכל על מנת להגן על הביטקוין שלהם. בואו נקדיש רגע לחקור איך לעשות בדיוק את זה.

אל תדבר על ביטקוין ברשתות החברתיות

בעוד שמשפיעים יכולים לפעמים להיות קורבנות להאקרים מכיוון שהאקרים יודעים שהחשבונות שלהם מקבלים תנועה וכך הם יכולים לקדם את כתובות הביטקוין שלהם לקהל רחב ולקוות שהם יכולים להטעות אנשים מסוימים, ניתן לנצל משתמשים קבועים בכל יום ולגנוב להם קריפטו. בזכות המדיה החברתית. גם אם אתה לא מפורסם. כיצד זה אפשרי?

האקרים יכולים להשתמש במשהו המכונה הנדסה חברתית כדי לקבל גישה לקריפטו שלכם. הרבה חילופי ביטקוין ואתרי הימורים יאפשרו לך להשתמש בטלפון שלך כדי לאבטח את חשבונך. כאן נכנס האתגר. אם האקר יודע שאתה מדבר הרבה על ביטקוין ברשתות החברתיות ושמך בפרופילי המדיה החברתית שלך, הם יכולים לחפש את שמך. אם הם נראים מספיק חזק, הם פשוט יוכלו למצוא את כתובת הדוא”ל שלך, כתובת הבית ומספר הטלפון שלך. הרבה פעמים עם חברות סלולר, כתובת דוא”ל בשם, מספר טלפון וכתובת בית הם הדברים היחידים שהם צריכים על מנת לבצע שינויים בחשבונך.

אז האקר אנונימי ואז לוקח את המידע, מתיימר להיות אתה בטלפון, מתקשר לחברת הסלולר וממשיך להתקשר עד שהוא מוצא נציג שירות לקוחות אחד אמין מספיק בכדי לבצע שינויים בחשבונך. לאחר מכן הם מכבים את כרטיס הסים שלך לכדי חדש שמעביר את ההודעות שלך לטלפון שלהם ולא שלך. ברגע שיש להם גישה לטלפון שלך, הם יכולים לשנות את הסיסמאות שלך ולגנוב את הביטקוין שלך. זה מכונה הנדסה חברתית.

אל תאחסן ביטקוין באינטרנט

רוב המהמרים שהיו חדשים בביטקוין חושבים שזה בטוח לאחסן מטבעות דיגיטליים באופן מקוון מכיוון שלא ניתן לפרוץ ביטקוין ובלוקצ’יין. אמנם נכון ששניהם אינם ניתנים לפריצה, אתרים המאחסנים מטבעות קריפטוגרפיים של ביטקוין ושאר מטבעות קריפטוגרפיים ממוקמים בשרתים מרכזיים. אכן ניתן לפרוץ שרתים אלה. המשמעות היא שאם אתה מאחסן מטבעות קריפטוגרפיים באינטרנט, גם אם אתה הבעלים של האתר (ברוב המקרים לא תמצא באתר), ניתן לגנוב מטבעות אלה.

הפיתרון הטוב יותר הוא לקנות מפתח USB חומרה, הידוע גם בשם ארנק חומרה (Trezor ו- Ledger Nano S הם שמות המותג הפופולריים ביותר). ארנקי חומרה מאפשרים לך לאחסן את המטבעות שלך הרחק מהמחשב והרחק מהאינטרנט. ארנק החומרה מאחסן את הנתונים הקריפטוגרפיים הקשורים למטבעות האישיים שלך ישירות על המפתח, מה שאומר שאף אחד לא יכול לקחת את זה ממך, כל עוד אתה לא משתף אותו. זה מביא אותנו לטיפ האחרון שלנו.

אם אינך הבעלים של המפתחות הפרטיים שלך, אינך הבעלים של הביטקוין שלך

הנתונים הקריפטוגרפיים הפרטיים המאוחסנים בארנק חומרה או מחוברים לכל אחד מארנקי הביטקוין שלך משמשים כחותמת המזהה את העסקאות שלך בבלוקצ’יין, תוך הגנה על ערכך והפיכתם לבדך. כל מפתח פרטי משויך למפתח ציבורי שתוכלו לשתף עם אחרים. מפתח ציבורי זה נוצר בכתובת הארנק בה השתמשת בפועל לשליחה וקבלה של ביטקוין בין משתמשים ברשת הביטקוין. בשום אופן, שתף את המפתח הציבורי שלך בכל מקום שתרצה כל עוד אתה מוכן לבצע עסק ולשלוח או לקבל מטבעות.

לעולם אל תשתף את המפתחות הפרטיים שלך ופחות תרצה שמישהו אחר יקבל גישה לביטקוין שלך בשמך.

הביטקוין מאפשר לך להיות הבנק שלך ולדאוג לבנק שלך. זה דברים חזקים. רק זכרו שבעוצמה רבה באה אחריות גדולה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me