banner
banner
Related Posts

האם טכנולוגיות מתפתחות יכולות לספק דרך בר-קיימא להתמודד עם יערות?

טכנולוגיות מתפתחות מציעות כמה אפשרויות מרתקות להילחם בשינויי האקלים, אך היתרונות הולכים רחוק עוד יותר במקרים רבים. לדוגמה, מחקר מ- PwC מצא כי שימוש ב- AI ביישומי ניהול סביבה כגון רשתות אנרגיה נקיות, חקלאות מדויקת ומזג אוויר חזוי ואסונות יכול לתרום למשק של יותר מ -5 טריליון דולר למשק עד 2030. 

באופן דומה, בלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים מציעים פוטנציאל משמעותי להגברת יוזמות הקיימות. טכנולוגיית הבלוקצ’יין משמשת יותר ויותר ברשתות האספקה, מכיוון שהיא יוצרת ספר ספרים משותף עם היסטוריה שקופה ומוטה של ​​אירועים. זה מועיל לתעשיות כמו תרופות או מוצרי יוקרה כאשר הפרעות בשרשרת האספקה ​​מביאות למוצרים מזויפים שנכנסים לשווקים. 

אך שקיפות היא רק אחד היתרונות של שימוש בבלוקצ’יין בקיימות. Blockchain הוא גם אמצעי אידיאלי להשקעה בהמון-קהל וליצירת כלכלות המבוססות על נכסים דיגיטליים. בינואר 2021, שווי השוק הכולל של כל מטבעות הקריפטו עלה על טריליון דולר בפעם הראשונה. בעוד שמבקרים רבים מצהירים כי ביטקוין הוא נכס ספקולטיבי ללא שום ערך מהותי, יש שפע של הזדמנויות לפרויקטים המפגינים ערך בעולם האמיתי לתפוס חלק מההון הפיננסי בשוקי המטבעות הקריפטוגרפיים. פרויקט כזה הוא Treecoin.  

השפעות כריתת היערות בפרגוואי

Treecoin משתמשת בבלוקצ’יין כאמצעי להשקעה בהמון קהל לפרויקט גידול עצים בר קיימא בפרגוואי. הפרויקט נועד לתמוך בייעור מחדש של ייעור תוך שהוא מציע למשקיעים אפשרות להרוויח תשואות מעסק עץ אחראי. 

במהלך העשורים האחרונים סבלה פרגוואי מכריתת יערות הגרועה בעולם. על פי מצפה הכדור הארץ של נאס”א, פרגוואי איבדה 44,000 קמ”ר (17,000 מ”ר) מיערותיה לחקלאות בין השנים 1987-2012. יחד עם השמדת החי והצומח המקומיים, הנשירה מכריתת יערות הולכת ומתבררת. בשנת 2020 מעל 5,000 איש פרצו שריפות באזור צ’אקו המערבי, שם צמחו בעבר חלק ניכר מהיערות. עם זאת, העשן הגיע עד לבירת פרגוואי, אסונציון. מומחים מקומיים לשינוי אקלים האשימו ישירות את פינוי הקרקע בשריפות. 

יחד עם זאת, פרגוואי תלויה במידה רבה בעצי הסקה כמקור אנרגיה, ויוצרת ביקוש משמעותי לעץ שביערות המדוללות בכבדות של המדינה לא ניתן לעמוד בו כרגע. לכן, קיימת הזדמנות לפיתוח וניהול יער בר קיימא כדי לסייע בקיזוז ההשפעות של כריתת יערות תוך אספקת מקור אנרגיה מתחדשת לשוק פרגוואי.. 

המודל של Treecoin

Treecoin היא חברה שוויצרית שבסיסה בזוג, מקום פופולרי לעסקים צומחים בבלוקצ’יין. החברה שותפה עם Grupo Empresarial La Rivera S.A. פרגוואי, שיש לה 3,000 דונם של יער בניהול וניסיון רב במאמצי יערות מקומיים.. 

Treecoin רכשה 12,500 דונם של אדמות פרגוואי, שם היא מתכננת לרכוש ולשתול עשרה מיליון עצי אקליפטוס הצומחים במהירות. במהלך שני העשורים הבאים, החברה מתכננת להשקיע מחדש את הרווחים מעסקי העץ שלה ולהתרחב, ובסופו של דבר תפעיל כמעט 60,000 דונם של אדמות יער. במהלך אותה תקופה מעריכים מייסדי החברה כי הם יכולים לייצר רווח כולל צפוי של למעלה ממיליארד דולר. 

ההון הדרוש לתמיכה בפרויקט מגיע ממכירת האסימונים של Treecoin, הנקראים TREE. החברה פתוחה להשקעה באמצעות הצעת אסימון אבטחה בשוויץ, כלומר היא מוסדרת לחלוטין ומעלה. אסימונים של TREE מייצגים את חלקו של המשקיע ביוזמה. עם זאת, Treecoin תפעיל גם מטבע שני דמוי מזומן שנקרא TXC. 

עם TXC, החברה מתכננת להקים כלכלה מקומית סביב אדמתה בפרגוואי, כולל שותפות עם קמעונאים מקומיים לקבלת TXC, ביצוע אחוזים מהתשלומים לשותפים וספקים ב- TXC, ולהציע לעובדים קצבה מרצון ב- TXC. היא גם מתכננת להקים מקומות משלה שיקבלו את TXC, כולל חנות מקוונת שמוכרת מוצרים מקומיים ומלון לשימוש המשקיעים והתיירים בעת ביקור במטע העצים.. 

לצד מתן רווח למשקיעים במטבע שבחר, בכוונת Treecoin להפנות 10% מהרווחים ליוזמות קהילתיות מקומיות. הראשון יהיה מרכז ילדים המציע אוכל, ביגוד וחינוך לצעירים מוחלשים באזור. 

בלוקצ’יין לפרויקטים של קיימות

Treecoin פותח על בלוקצ’יין ארדור, המופעל על ידי חברת Jelurida, חברת פיתוח תוכנה מבוססת שוויץ. ארדור הופך להיות מוקד ליוזמות קיימות, שכן נבחרה כפלטפורמה הנבחרת על ידי Hot City, פרויקט הממומן על ידי ממשלת אוסטריה לתגמול אזרחים על תרומתם למאמץ במיחזור מקורות חום פסולת. הוא מארח גם את Cycle4Value, יישום המעודד רוכבי אופניים לצאת על אופניהם ולהפחית את ההשפעה הסביבתית של נסיעה.. 

בניגוד לפלטפורמות בלוקצ’יין ציבוריות רבות הדורשות ידע רב בתכנות להפעלת יישום, ג’לורידה מציעה חבילה של כלים מחוץ לקופסה שמאפשרים לאנשי מקצוע שאינם בלוקצ’יין להתחיל ולפעול. מסיבה זו נראה כי הוא עושה לעצמו שם בקרב פרויקטים המתמקדים בהשגת תוצאות על סמך מקרים ספציפיים של שימוש מוכח, כגון משחקיות ומימון המונים.. 

במקרה של Treecoin, קל לראות כיצד ניתן ליישם את המושגים הללו על יוזמות קיימות. אחרי הכל, אנשים מגיבים היטב לתמריצים. הרעיון להרוויח רווח מהשקעה בפרויקט ייעוץ מחדש יהיה אטרקטיבי עבור משקיעים רבים שרוצים לשים את כספם במקום בו הוא משנה. זה מדגים כיצד ניתן להשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי לתקן את חוסר האיזון הפיננסי שהוביל לעשרות שנים של כריתת יערות. 

כתב ויתור: עשה מחקר משלך הקשור לחברה המקודמת או לכל אחד משלוחותיה או שירותיה המוזכרים במאמר. Coingape.com אינה נושאת באחריות כלשהי לנזק או לאובדן שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me