banner
banner

מה המשמעות של תקנות הצפנה של FCA עבור עסקים טכניים?

FCA

כמה מהקמעונאים הנודעים בעולם מקבלים כעת תשלומי מטבעות קריפטוגרפיים במקום כסף מסורתי, אך זה לא מנע מפקח הפיננסים בבריטניה לבדוק את השוק. הרשות להתנהלות פיננסית בבריטניה (FCA) השיקה תקנות חדשות בהודעה לעיתונות באוקטובר 2020, קבעה כללים אשר יביאו לאיסור מוחלט על מכירה קמעונאית של נגזרים ושטרות בבורסה המתייחסים לסוגים שונים של נכסי קריפטו..

כל זה אולי נשמע מורכב מעט – וזה כן – אבל עבור עסקים שהיו מעוניינים לעלות עם מטבעות קריפטוגרפיים, הצעדים החדשים הללו יבואו כמכה. מכיוון שהרגולטורים מרחבי העולם מטילים מבט בזלזול על השימוש הצרכני בקריפטו, חבר המושבעים עדיין בעניין האם הוא נותר חלופה קיימא לתשלומים מסורתיים. במאמר זה אנו בוחנים מה המשמעות של תנועת ה- FCA, וכיצד עסקים יכולים להגן על עצמם מפני תקנות עתידיות.

מה זה בכלל קריפטו-נכס?

מטבע מוצפןמקור: CoinDesk

במילים פשוטות, נכסי הצפנה הם ייצוגים מאובטחים בקריפטוגרפיה של ערך או זכויות חוזיות שניתן להעביר, לאחסן או לסחור. צורה אחת של נכס קריפטו, קריפטוגרפיה, הפכה לשם דבר עם הפופולריות ההולכת וגוברת של ביטקוין, את’ריום ואחרים. אלה מטבעות דיגיטליים המשמשים כאלטרנטיבה מבוזרת לכסף המסורתי וניתנים לביצוע במהירות ובקלות עם אחרים ברחבי העולם. כמו מטבעות מסורתיים, ערך נכסי הצפנה משתנה בהתאם להיצע ולביקוש, וזה מאפשר לשער ול’המר ‘על תנועות המחירים העתידיות שלהם. הבעלים של נגזרת ביטקוין היה מרוויח אם הערך של הביטקוין יעלה, אבל הם לא באמת יצטרכו להחזיק את המטבע.  

כמובן, כל הקריפטו-מאזנים הללו מבוססים על בלוקצ’יין. זהו ספר ספר דיגיטלי מבוזר בו עותקים של עסקאות מאוחסנים ומאומתים על ידי מחשבים אחרים באותה רשת. זה הופך את טכנולוגיית הבלוקצ’יין נהדרת לאחריות, ומונעת הונאה תוך הקניית ערך למטבעות הפועלים באמצעות ספר החשבונות.

מה המשמעות של איסור הנגזרים של FCA?

FCAמקור: CryptoValleyJournal

הכללים החדשים של ה- FCA נוגעים למכירת נגזרים, שהם חוזים פיננסיים המבוססים על מחירו העתידי של נכס בסיס – כמו מניות, סחורות או נכסי קריפטו. ה- FCA נימק כי לקוחות קמעונאיים עלולים להיגרם נזק משמעותי אם ייחשפו למוצרים ‘לא מתאימים’ אלה, והאיסור ייכנס לתוקף ב- 6 בינואר 2021.

האיסור של ה- FCA אינו נוגע לרכישת מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין, אלא רק מכירת מוצרים המבוססים על תנועות המחירים שלהם. עמדתם היא כי נגזרות קריפטו-קשיח קשה להערכה מדויקת, תנודתיות במיוחד, בשלות לגניבה וצורות אחרות של התעללות בשוק, וקשה להבין את הצרכן הקמעונאי הרגיל. יחד עם זאת, ה- FCA טוען כי גורמים אלה הופכים את נגזרות הקריפטו ללא מתאימות לחלוטין למשקיעים צרכניים יומיומיים. ההערכות הנוכחיות מצביעות על כך שצרכנים יכולים לחסוך עד 53 מיליון ליש”ט כתוצאה מהאיסור.

מה המשמעות של עסקים המקבלים מטבעות קריפטוגרפיים?

בקיצור, לא הרבה – אבל זה יכול להיות סימן לבאות. הרגולציה של ה- FCA בשוק נגזרות הקריפטו נכסים מתחממת על פעולות האכיפה האזרחית שננקטה על ידי נציבות הסחר בחוזים עתידיים בסחורות אמריקאיות (CFTC) נגד מפעילי פלטפורמת סחר בקריפטו. לטענתם, השוק היה מלא בפשעי רשת, והביעו דאגה האם שוק הקריפטו גוזל את הפיקוח הרגולטורי על עסקאות פיננסיות..

כשהוא מתרחק משוק ההשקעות, כל זה מצייר תמונה לא ברורה לעתיד מטבע הקריפטו. אף שאין שום הצעה שהשוק יתמוטט (ובמובנים רבים הוא גדול מכדי להיכשל), זה גם המקרה שהרגולטורים מרגישים את הלחץ לנקוט בפעולה כאשר הקריפטו צובר פופולריות בקרב הציבור הרחב. זו תנועה שמאופיינת על ידי תנועת קרן המטבע הבינלאומית (IMF) ו- G20 ל- למסד את השימוש במטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי בבנקאות גלובלית.

עבור עסקים שהחלו לקבל מטבעות קריפטוגרפיים במקום כסף מסורתי, אי וודאות רגולטורית היא חדשות רעות. עם כל צמצום של שטח ההצפנה, מחירי המטבעות הדיגיטליים הללו הופכים לתנודיים יותר, מה שעלול להשאיר את הספקים מכיסם שכן התשלומים שלהם שווים פחות ממה שציפו. זו עשויה להיות עלות שכמוה של מיקרוסופט יכולים לשאת, אבל זה בהחלט לא משהו שמוכר או אספן צדקה רוצה להתמודד איתו..

כיצד יכולים עסקים להתמודד עם רגולציה על מטבעות מטבעות?

ויסות קריפטומקור: חדשות InSerbia

אין ספק שקריפטו הופך להיות יותר מיינסטרימי, ואין זה סביר שהרגולטורים היו מבחינים אם זה היה רק ​​אופנה. עם זאת, חוסר הוודאות לרוב רע לעסקים. עם ביטקוין, Ethereum ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים המקובלים כיום בין השאר בסניפים מסוימים של סטארבקס ומזון שלם, נובע מכך שעסקים אחרים עשויים להיות להוטים להיכנס לפעולה..

אין להרתיע אף אחד מלהשתתף בעצמם ובעסקיו בטכנולוגיה מתפתחת, אך אין בכך כדי לשלול את הצורך בתכנית כשל או גיבוי. אם אתה רוצה להתחיל לקבל תשלומי מטבעות קריפטוגרפיים, כדאי לשקול אמין שער תשלום למסחר אלקטרוני כדי להבטיח שתוכלו לקבל תשלומים מקוונים במטבע מסורתי 24/7 – גם כששווקי המטבעות הקריפטוגרפיים הם הכי בלתי צפויים. עם פתרון תשלומים אמין ומוכח, תוכל לצייד את העסק שלך להמשיך להרוויח כסף תוך שהוא בוחן דרכים חדשות וחדשניות למסחר..

ללא קשר להתערבות הרגולטורים, למטבעות קריפטוגרפיים יש בהחלט עתיד, אך עדיין נותר לראות כיצד הם מתקשרים עם הכלכלה והנוף העסקי הקיים.

תמונה מוצגת: פענוח

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me